Adet Döneminde Spor Yapılır mı Diyenler Buraya

Konu, 'Tüm Kadınca Konular' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Adet döneminde nasıl spor yapılır
    Adet döneminde spor yapmak

Biz kadınların korkulu rüyasıdır adet sancıları ile kıvrandığımız adet dönemleri. Lakin adet sancılarından kurtulmak için yapılması gerekenler de vardır ve bu sancılardan arındıüımız da ya da sancısız bir adet dönemi çekiyorsak, adet döneminde spor yapılır mı? Sevgili Melek'ler, bu yazımızda adet döneminde spor yapmak mümkün mü zararlı mı hepsini öğreniyoruz.

Adet dönemindeyken her tür spor yapılabilir. Adet döneminde yapılan fiziksel egzersizler ağrıyı dindirebiliyor hatta bazen egzersiz rahmin ağrılı kasılmalarını bile rahatlatıyor. Bu nedenle adet döneminde spor yapmak sakıncalı değildir.

Adet döneminde yapılan hafif tempolu koşu veya yürüyüşün ağrıları tetiklediği yönündeki yaygın düşünce doğru değildir.

Sporun dışında tedavi olarak, psikoterapi, doğum kontrol hapı ve B6 vitamini kullanılabilir.Ağrılarını azaltmak için bu ilaçların dışında kullanılanların faydası olmaz.Çay, kola, çikolata ve kahve tüketimi, sancılara ve baş ağrılarına neden olur.Kadınlar, adet döneminde ve öncesi bir kaç günde daha fazla uykuya ihtiyaç duyar. Kadınlar kendilerini iyi hissedene kadar uyumalı. Bu, ağrıları hafifletecektir.

Adet Döneminde Spor Yapılır mı Diyenler Buraya konusuna benzer içeriklerimiz
  1. meleklerim adet döneminde epilasyon yapılır mı

Kızlar ya ben şey sormak istiyorum adetliyim ve adet döneminde epilasyon yapılması sakıncalımı diye sormak istiyordum. bu konu hakkında bana bilgileri verirseniz sevinirim. Tşk arkidişler.
  2. Gebelik Döneminde Adet Görülür mü Diyen Hamile Melekler Buraya

gebeyken adet görülürmü,gebekeyken kan gelmesi, Gebelikte Adet Görülür mü? diyen melekler bu konu tam size göre çünkü bazen gebe olduğumuzu öğrendiğimizde yada gebelik dönemindeyken bir takım kanamalar yaşarız ve bu durum bizi korkutabilir.Peki bu kanamaları neden yaşarıs acaba gercektende gebelik döneminde adet oluyormuyuz işte bunun cevabı burada. Bazen hastalar hamile kaldıktan...
  3. regl adet döneminde ağda yapılır mı ?

Regl yada adet döneminde ağda yaptırıyor musunuz arkadaşlarım. Bende yaptırmak istiyorum ama hani hijyenik olmaz diye düşünüyorum
  4. Ağda Adet Döneminde Yapılır mı ?

Regl Döneminde Ağda Yapılır Mı Regl Döneminde Ağda Sevgili melekler, bu yazımızda bir misafirimizin tüy dökme yöntemleri ile ilgili sorusuna cevap veriyor ve regl döneminde ağda yapılır mı cevaplamak istiyoruz.. Regl (adet) döneminde vücutta hafif ödem olur. Regl döneminde de ağda yapılabilir ancak bu dönem ve öncesinde kadınlar hormonal yapıları gereği daha hassas oldukları için işlem...
  5. Regl Döneminde Spor Yapılır mı acaba

Merhaba ben spora başladım ve bu gün regl oldum acaba regl döneminde de spor yapsam sakıncası olur mu? Hani diyorlar ya adet olurken bütün kaslar ve rahim gevşermiş:S
  6. Adet döneminde migren nasıl geçer diyenler buraya!

adet döneminde baş ağrısı migren tedavisi regl döneminde migren nasıl tedavi edilir Merhaba Sevgili Melek'ler, eminim ki aranızda benim gibi regl döneminde şiddetli migren atakları geçiren üyelerimiz ve misafirlerimz oldukça fazladır. Ben de şuan migren ataklarının kendini gösterme belirtilerini yaşıyorum çünkü adet dönemi içersine giriyorum. Her ay şiddetli migren atakları geçiriyorum ve...
  7. Ramazanda Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır diyenler buraya

Ramazan Ayında Kilo Kontrolü Ramazan Ayında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır Az önce sizlere tok kalmak için sahurda nasıl beslenmeli diye bir takım bilgilerde bulunmuştuk. Şimdi ise Ramazan ayında kilo vermek isteyenler için ve ayrıca oruç tutarken kilosunu da kontrol etmek isteyenler için Ramazanda kilo kontrolü hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri paylaşıyoruz. Ramazan ayında öğün...
  8. Avea Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır diyenler buraya!

Avea Tarife Değişikliği Avea Tarife Değişikliği Yapmak Avea Tarife Değişikliği Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler, Avea Mms ayarları nasıl yapılıyor diyen arkadaşlarımız için bilgiler paylaşmıştık konu ile ilgili. Şimdi de Avea tarife değişikliği nasıl yapılır diyen arkadaşlarımız için Avea tarife değişikliği yapmak için gerekli tüm bilgileri paylaşıyoruz. Aveada tarife...
  9. Hamilelik Belirtileri Adet Gecikmesinden Sonra Mı Başlar diyenler buraya!

Adet Gecikmesinden Sonra Hamilelik Belirtileri Adet Gecikmesinde Hamilelik Belirtileri Daha önce sizlere en erken gebelik belirtileri neler diye bir çok bilgi paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi de hamilelik belirtileri adet gecikmesinden sonra mı başlar diyen üyelerimiz ve misafirlerimiz için, adet gecikmesinden sonra hamilelik belirtileri neler bu yazımızda paylaşıyoruz Melek'ler....
  10. Makarna Diyeti nasıl yapılır diyenler buraya!

Makarna Diyeti Makarna Diyeti Nasıl Yapılır Makarna sever misiniz bilmiyorum ama ben makarnanın her çeşidini çıok severim afiyetle de yerim:) Lakin kilo sorunu olan arkadaşalrımız makarna yemekten kendini alı koyuyor. Oysaki o arkadaşlarımızda makarna yiyebilir. Nasıl mı; ünlülerin diyeti arasında makarna diyeti de yer alıyor Melek'lerim. Biz de bu yazımızda makarna diyeti nasıl yapılır...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. adetliyken spor yapılır mı

,
  2. adetken spor yapılırmı

,
  3. adetliyken spor yapmak

,
  4. adetliyken spor yapmanın faydaları,
  5. adetliyken ağda yapılır mı,
  6. Adet olurken ağda zararlı mi,
  7. regl doneminde spor,