Adet Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Neler Olabilir ?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. Regl Döneminde Tansiyon Neden Düşer
  Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri  Sevgili melekler, özellikle yaz aylarında sıklıkla görülen tansiyon düşüklüğü regl döneminde de görülebilir. Kadınların bazılarının şikayetçi olduğu ve doktordan yardım istedikleri regl döneminde tansiyon düşmesi nedenleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :)

  [​IMG]


  Tansiyonunuz 11’in altında ise düşük tansiyonunuz var demektir. Tansiyonunuz düştüğü anda başınız döner ve gözlerininiz kararır. Bunun nedeni genelde ani pozisyon değişiklikleridir. Birden ayağa kalkmak ya da oturmak ya da aniden koşmaya başlamak gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

  Tansiyon düşüklüğü genelde genlerde görülür. Çünkü tansiyon yaşlandıkça yükselir. Bunun aksine yaşlılarda da tansiyon düşmesi görülebilir özelliklede yemek sonrasında bu durum ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kadınlarda adet döneminde de tansiyon düşüklüğü görülen bir durumdur.

  Kan basıncının düşmesi sonucu beyne yeteri kadar kan pompalanamamakta ve dolayısıyla bu şikayetler yaşlanmaktadır. Bu problemi yaşayan kişilerin günde en az 6 bardak su içerek kan basıncını yükseltmesi gerekir. Ayrıca yemeklerden sonra hafif yürüyüşler ile de kan basıncının yükselmesini sağlayabilirsiniz.

  Sık sık tansiyonunuz düşüyorsa mutlaka bir doktora görünmenizde yarar var demektir. Kan basıncının düşmesi başka bir hastalığında belirtisi olabilir. Zamanında teşhis ve müdahale ile bu sorunuda halletmiş olursunuz.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. adet döneminde tansiyon düşmesi

  ,
 2. Adetliyken baş dönmesi

  ,
 3. adet döneminde baş dönmesi

  ,
 4. adetliyken baş döner mi,
 5. adet oncesi tansiyon dusuklugu,
 6. adetliyken tansiyon düşmesi,
 7. adet doneminde tansiyon dusuklugu,
 8. adet dönemi tansiyon düşmesi,
 9. adet oncesi bas dönmesi,
 10. adet dönemi baş dönmesi,
 11. adet iken tansiyon düşmesi,
 12. regl tansiyon düşmesi,
 13. adet döneminde tansiyon yükselir mi,
 14. adet döneminde tansiyon,
 15. regl doneminde tansiyon