Adet Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Neler Olabilir ?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

 1. regl Döneminde Tansiyon Neden Düşer
  regl Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri  Sevgili melekler, özellikle yaz aylarında sıklıkla görülen tansiyon düşüklüğü regl döneminde de görülebilir. Kadınların bazılarının şikayetçi olduğu ve doktordan yardım istedikleri regl döneminde tansiyon düşmesi nedenleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :)

  [​IMG]


  Tansiyonunuz 11’in altında ise düşük tansiyonunuz var demektir. Tansiyonunuz düştüğü anda başınız döner ve gözlerininiz kararır. Bunun nedeni genelde ani pozisyon değişiklikleridir. Birden ayağa kalkmak ya da oturmak ya da aniden koşmaya başlamak gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

  Tansiyon düşüklüğü genelde genlerde görülür. Çünkü tansiyon yaşlandıkça yükselir. Bunun aksine yaşlılarda da tansiyon düşmesi görülebilir özelliklede yemek sonrasında bu durum ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kadınlarda adet döneminde de tansiyon düşüklüğü görülen bir durumdur.

  Kan basıncının düşmesi sonucu beyne yeteri kadar kan pompalanamamakta ve dolayısıyla bu şikayetler yaşlanmaktadır. Bu problemi yaşayan kişilerin günde en az 6 bardak su içerek kan basıncını yükseltmesi gerekir. Ayrıca yemeklerden sonra hafif yürüyüşler ile de kan basıncının yükselmesini sağlayabilirsiniz.

  Sık sık tansiyonunuz düşüyorsa mutlaka bir doktora görünmenizde yarar var demektir. Kan basıncının düşmesi başka bir hastalığında belirtisi olabilir. Zamanında teşhis ve müdahale ile bu sorunuda halletmiş olursunuz.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. adet döneminde tansiyon düşmesi

  ,
 2. adet döneminde baş dönmesi

  ,
 3. adetliyken baş döner mi

  ,
 4. adetliyken tansiyon düşmesi,
 5. regl döneminde tansiyon düşmesi,
 6. adet oncesi tansiyon dusuklugu,
 7. adet doneminde tansiyon dusuklugu,
 8. adet dönemi tansiyon düşmesi,
 9. adet oncesi bas dönmesi,
 10. regl tansiyon düşmesi,
 11. adetliyken tansiyon düşermi,
 12. adet iken tansiyon düşmesi,
 13. adetliyken tansiyon neden yükselir,
 14. regl döneminde baş dönmesi,
 15. regl döneminde baş döner mi