Adet Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Neler Olabilir ?

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Regl Döneminde Tansiyon Neden Düşer Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri

Sevgili melekler, özellikle yaz aylarında sıklıkla görülen tansiyon düşüklüğü regl döneminde de görülebilir. Kadınların bazılarının şikayetçi olduğu ve doktordan yardım istedikleri regl döneminde tansiyon düşmesi nedenleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :)

Tansiyonunuz 11’in altında ise düşük tansiyonunuz var demektir. Tansiyonunuz düştüğü anda başınız döner ve gözlerininiz kararır. Bunun nedeni genelde ani pozisyon değişiklikleridir. Birden ayağa kalkmak ya da oturmak ya da aniden koşmaya başlamak gibi nedenlerden kaynaklanabilir.
    Tansiyon düşüklüğü genelde genlerde görülür. Çünkü tansiyon yaşlandıkça yükselir. Bunun aksine yaşlılarda da tansiyon düşmesi görülebilir özelliklede yemek sonrasında bu durum ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra kadınlarda adet döneminde de tansiyon düşüklüğü görülen bir durumdur.

Kan basıncının düşmesi sonucu beyne yeteri kadar kan pompalanamamakta ve dolayısıyla bu şikayetler yaşlanmaktadır. Bu problemi yaşayan kişilerin günde en az 6 bardak su içerek kan basıncını yükseltmesi gerekir. Ayrıca yemeklerden sonra hafif yürüyüşler ile de kan basıncının yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Sık sık tansiyonunuz düşüyorsa mutlaka bir doktora görünmenizde yarar var demektir. Kan basıncının düşmesi başka bir hastalığında belirtisi olabilir. Zamanında teşhis ve müdahale ile bu sorunuda halletmiş olursunuz.

Adet Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Neler Olabilir ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. hipotansyon düşük tansiyon düşmesi

tansiyon düşüklüğü belirtileri gebelikte tansiyon düşmesi düşmesi belirtileri düşmesinin nedenleri Alternatif isimler Düşük kan basıncı Tanım Kan basıncının normal değerinden daha düşük olmasıdır. Doktorunuza başvurun kan basıncında ani bir düşme olursa ( hemen bir ambulans veya doktorunuzu çağırın ve ilk yardım isteyin ) devam eden ve açıklanamayan kan basıncı düşüklüğü varsa bayılma veya...
  2. Adet Döneminde ki Sivilceler İçin Neler Yapılabilir?

adet dönemi sivilceleri, ne yapmalı, tavsiyeler, öneriler, formüller, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ergenlik çağındaki kızlarda ve kadınlarda adet kanamasından 2-7 gün önce değişen hormonal ortam nedeniyle sivilcelerde artış gözlenir. Gebelik, doğum kontrol hapına başlama veya bırakma, ağır ruhsal veya fiziksel stres de hormon düzenini etkileyerek...
  3. Kısa süren adet kanamaları ve az kanamalı adet nedenleri nelerdir buyrun öğrenelim.

kısa süren adet az kanamalı adet kısa süren adet neden olur az kanamalı veya kısa süreli adet görme az kanamalı adet görme nedenleri nelerdir buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlarım. Belirli bir yaşa gelmiş her genç kız, adet (regl) kanaması görür ta ki yine belirli bir yaşa gelipte menopaz dönemine girene kadar, her ay belirli zamanlarda adet kanaması görür. Adet düzensiliğini saymasak...
  4. adet olamamanın nedenleri neler

kızlar bir yıl kadardır adet olamıyorum. İlaç içiyorum üç beş ay kullanıyorum düzeliyor sonra yine düzensiz ve adet olamıyorum yaşım daha 27 doktor bana cyclo-progunove verdi. bu ilacı daha önce kullanan ol du mu aynı sorunu yaşayanlar nasıl baş ettiler bununla teşekkürler.
  5. Baş dönmesinin nedenleri neler olabilir?

Arkadaşalr Baş dönmesinin nedenleri neler olabilir acaba
  6. Adet Döneminde Baş Ağrısından Yakınanlara Baş Ağrısının Nedenleri İle İlgili Bilgiler

Regl döneminde baş ağrısı Adet döneminde baş ağrısının nedenleri Sevgili melekler, bayanların pek çoğu regl döneminde baş ağrısı problemi yaşarlar. Bu dönemde bilmeden ağrı kesici içen de olur, doktora danışmadan bu ağrıları çeken de. En doğrusu doktorunuza danışmak diyoruz ve adet döneminde baş ağrısının nedenleri hakkında sizleri aydınlatmak istiyoruz :) Adet dönemi öncesi yada adet...
  7. Kızlar Regl Döneminde Neler Olur Neler Yaşanır

Selam kızlar size bir sorum olacak acaba Regl Döneminde Neler Olur Neler Yaşanır her hangi bir yan etkisi varmıdır bu konuda bilgi ve yorumlarını bekliyorum:)
  8. Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi yaşıyorum neden olabilir

Arkadaşlar ben adet döneminde tansiyon düşüklüğü yaşıyorum bunun sebebi ne olabilir sizce ve ne yapmam gerekir tansiyonum düşmesin diye lütfen benim gibi Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi yaşayan varsa bana yazsın!
  9. Gebelikte Şişkinlik Nedenleri neler olabilir?

Arkadaşlar Gebelikte Şişkinlik Nedenleri neler olabilir acaba bu konuda siz hamile hanımlardan bilgi ve öneri bekliyorum çok şişkinliğim var benim:(
  10. Adet döneminde baş ağrısı nedenleri

adet döneminde baş ağrısı neden olur,adet döneminde baş ağrısı sebepleri,adet döneminde baş ağrısı nasıl geçer,adet döneminde baş ağrısına ne iyi gelir,adet dönemi ve baş ağrısı hakkında bilgiler Baş ağrısının oluşmasında birçok faktör etkili olmasına rağmen kadınlarda görülen baş ağrılarının çoğu regl döneminde ortaya çıkmaktadır. Hormonal dalgalanmalarla artan baş ağrılarından...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. adetliyken baş döner mi

,
  2. adetliyken tansiyon düşmesi

,
  3. adet döneminde baş dönmesi

,
  4. adet döneminde tansiyon düşmesi,
  5. adetliyken baş dönmesi,
  6. regl döneminde baş döner mi,
  7. adet olunca baş döner mi,