adet düzensizliği olanlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Konu, 'Gebelik' kısmında gullu_23 tarafından paylaşıldı.

 1. gullu_23

  gullu_23 Forum Okuru  adet düzensizliği adet düzensizliği forum aslan pençesi kullananlar arkadaşlar adet düzensizliği olan varsa içinizde ve kara kara düşünüyorsanız size müthiş haberlerim var.çünkü ben çözümünü buldum belki biliyosunuzdur ibrahim saraçoğlu testere dişli aslan pençesini söylemişti .ilk başta bende inanmadım ama denemeden ne çıkar dedim ve denedim. işe yarıyor benim adetim 2 aya kadar geçiyodu.artık günü gününe oluyor .bu kürü uygulayın ve sizde faydasını görün .çünkü çocuk sahibi olmayı bile engelliyo adet düzensizlikleri.umarım sizlerde dener ve uygularsınız[​IMG]

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Nisan 2011
  musab bunu beğendi.
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi  Canım regilin düzene girmiş gözün aydın:) aslan pençesi hayıt meyvası bunlar başlı başına müthiş bitkiler.Regl düzensizliğinden hormon dengesizliğine kadar işe yarıyor paylaşım için sağol gülocan:D
   
 3. musab

  musab Yeni Üye  acaba nasıl kullanıldıgını yazarmısınız bulamadımda:(
   
 4. bettt

  bettt Yeni Üye  Aslan pençesi kürü ve faydaları
  Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı İbrahim Saraçoğlu, arslanpençesi kürü öneriyor.

  Aslan pençesi otu nedir?

  Arslanpençesi memleketimizde arslankuyruğu, arslankulağı ve kırkbaş olarak da bilinmektedir.
  Birbirlerinden tamamen farklı bu iki bitkinin bir tanesi benim üzerinde uzun yıllar araştırma yaptığım Leontice leontopetalum, diğeri ise Alchimilla vulgaris dir. Alchimilla vulgaris bitkisi, bayanların düzensiz regl dönemlerine karşı kullanabilecekleri bir bitkidir. Aynı zamanda hormon dengeleyici özelliği de vardır. Ancak, diğer özellikleri yoktur. Türkiye’de, birbirlerinden tamamen farklı olan bu iki bitkide “arslanpençesi” olarak bilinmektedir.

  Aktarlarda maalesef her ikisi de aynı isim altında satılmaktadır. Satın alırken veya kendiniz toplarken kolayca ayırt edebilmeniz için, yapraklarının kenarlarına dikkat ediniz. Doğru olan Leontice leontopatalum’ dur. Her ikisinin de çiçekleri sarı renklidir. Ancak, benim bahsettiğim ve doğru olan arslanpençesinin yapraklarının kenarları düzgündür. Diğerinin (Alchimilla vulgaris) ise, yapraklarının kenarları ince testere dişlidir.

  Dikkat: Burada anlatılan aslan pençesi kürü için, düzgün yapraklı aslan pençesi kullanılacaktır.

  Aslan pençesinin faydaları, Arslan pençesi kürü ne işe yarar?

  Arslan pençesi kürü Meme, rahim, lenfbezi ve prostat kanserlerine karşı önleyici ve koruyucudur
  Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türlerinin başlangıcında ise tedavi edici güce sahiptir
  Arslan pençesi kürü Belirtilen kanser türleri ileri aşamada ise bunları da yavaşlatmaktadır.
  Arslan pençesi kürü Menopoz dönemindeki bayanların stres, terleme, gerginlik, depresif, ruhsal sıkıntılı durumlarında (PMS) ve de hormonlarının dengelenmesinde mucizevi etki gösterir. Düzensiz olan regl dönemlerini de düzenler.
  Arslan pençesi kürü Prostat fonksiyonları ve prostatın sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri vardır.
  Arslan pençesi kürünün Böbrek fonksiyonları ve sağlıklı çalışması üzerinde çok olumlu etkileri var.
  Arslan pençesi kürünün Prostat büyümesini önleyici özelliği mevcuttur.
  Arslan pençesi kürü Genel olarak hormon dengeleyicidir.
  Aslan pençesi kürü ve faydaları: Menopoz dönemi sıkıntıları için aslan pençesinin faydaları

  Arslanpençesi, menopoz dönemindeki bayanlar için bulunmaz bir imkandır. Özellikle menopoz döneminde stres, uykusuzluk, gerginlik, ruhsal sıkıntı, sinirlilik, ruhsal değişkenlik, isteksizlik, sıcak basması, sebepsiz korku ve terleme nöbetleri gibi şikayetlerin ortadan kalkmasında arslanpençesi çayı çok büyük bir yardımcı ve destekleyicidir. Son yıllarda, her hangi bir yan etki ve risk göstermeyen bitkisel hormon tedavileri uygulanmaktadır. Bitkisel hormon tedavisinde alternatif olarak başarıyla kullanılan soya, kırmızı yonca (Trifolium pratense) ve Cimicifuga racemosa bitkileridir.

  Aynı şekilde menopoz döneminde olmayan her yaştan genç bayanların ağrılı, ruhsal sıkıntılı, depresif ve gerginlik içinde geçirdikleri regl dönemleri için de arslanpençesi kürü bulunmaz bir yardımcıdır. Arslanpençesi kürünü uygulayanlar, kısa zamanda ne derece etkili olduğunu gözleyebilirler.

  Aslanpençesinin faydaları: İyi huylu prostat büyümesine karşı aslan pençesi kürü

  İyi huylu prostat büyümesini önleyebilmek için ve de sağlıklı bir biçimde prostat fonksiyonlarının çalışmasını sağlayabilmek için arslanpençesi kürü bulunmaz ve yeri doldurulamaz bir nimettir. Yılda bir iki defa uygulanacak olan brokoli kürü de gerek iyi huylu prostat büyümesine gerekse de prostat kanserine karşı güçlü bir önleyicidir.

  Aslan pençesi kürü nasıl yapılır? Aslan pençesi nasıl kullanılır?Arslanpençesinin kullanma şekli:
  Arslanpençesi kür olarak kullanılır. Başarı oranı çok yüksek olan bu bitkinin önerilen kullanma şekline göre uygulanması çok önemlidir.


  1) Meme-, Rahim-, Lenfbezi- ve Prostat kanserlerini önleyici kür:
  4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz, süzerek bitkiyi ayırınız. Bir ay boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra 15 gün ara verilir. Onbeş günlük aradan sonra 6 ay boyunca haftada iki defa birer bardak içilir. Altı aydan sonra dönem dönem uygulanır.

  2) Meme-, Rahim-, Lenfbezi- ve Prostat kanserlerini tedavi edici veya yavaşlatıcı kür:
  Bu durumda hazırlanış şekli yukarıdaki gibi olup, sadece tüketim şekli farklıdır. Bir ay boyunca hergün bir su bardağı (yaklaşık 250 ml) içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra 6 ay boyunca haftada 4 gün bir bardak (yaklaşık 250 ml) içilir. Altıncı aydan sonra haftada bir veya iki defa içilir.

  3)Menopoz dönemindeki bayanlar için:
  Bir nolu kullanma şekli aynen uygulanır.

  4)Bayanların regli dönemlerinin rahat geçmesi için:
  Bir nolu kullanma şekli aynen uygulanır.

  5)Bayanların kadınlık hormonlarını düzenleyici
  4 – 5 gram (yaklaşık bir tutam) kurutulmuş arslanpençesi kaynamakta olan yarım litre suyun içine atılır ve hafif ateşte 12 dakika sıcaklığını kaybettirmeden demlenir. Daha sonra süzülür ve soğumaya bırakılır . Demleme işlemi tamamlandıktan sonra mutlaka süzme işleminin yapılması gerekir. Kesinlikle demleme süresi tamamlandıktan sonra daha fazla kabın içinde bitkiyi bekletmeyiniz ve süzerek bitkiyi ayırınız. 45 gün boyunca bir gün arayla (gün aşırı) bir su bardağı içilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir.

  Aslan pençesi kullanımı için Dikkat edilmesi gerekenler
  Arslanpençesi çayı kullanırken içimini kolaylaştırmak için herhangi bir şekilde tatlandırıcı veya başka bir madde kesinlikle ilave edilmez. Yemek yedikten bir saat sonra içilir. Arslanpençesi çayını hazırlarken kesinlikle 10 dakikadan fazla demlemeyiniz. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek ayrılması gerekir. Hazırlanan arslanpençesinin arta kalanı buzdolabında en fazla 3 gün korunabilir. Üçüncü günden sonra kullanılmaz ve mutlaka taze olarak tekrar hazırlanması gerekir.
  alıntı.
   
  yaseminnnnnn ve musab bunu beğendi.
 5. gullu_23

  gullu_23 Forum Okuru  sağolasın bett yetişmissin valla yardıma
   
 6. yaseminnnnnn

  yaseminnnnnn Yeni Üye  ah sormayın canlarım bende kaç aydır adetim düzensiz 1 aydır da hayıti kullanıyorum bakalım işe yarmazsa onuda deneyeyim
   
 7. bembeyaz

  bembeyaz Hamiş Melek  Arkadaşlar benim adetlerimde çok düzensizdi. 2-3 ay olmazdım. Doktor kilo verirsen düzelir dedi verdim şimdi düzene girdi. 30 günde bir oluyorum. Allahıma çok şükür. O kilolarıda geri almak istemiyorum....
   
 8. mehparek

  mehparek Yeni Üye  bu kür nasıl uygulanıyor
   
 9. gullu_23

  gullu_23 Forum Okuru  yukarıda yaıyor canımmmm
   
adet düzensizliği olanlarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr konusuna benzer içeriklerimiz
 1. adet düzensizliği yaşıyorum

  progesteron artıran bitkiler progesteronu arttıran yiyecekler progesteron hormonunu artıran yiyecekler adet düzensizliği forum ADET DÜZENSİZLİĞİ Adet dönemleri kısa süren kadınların dikkate alması gereken luteal faz yetmezliği (periyodun ikinci döneminin kısa sürmesi) kısırlık sebebi...
 2. adet düzensizliği yaşayanlar

  geciken adet kanaması geciken adet kanamaları için dönemleri senede ilaçsız bir yada 2 kere adet görüyorum bi şey bilen yardımcı olabilecek birileri varmıı:ar4fd::ar4fd:
 3. adet düzensizligi

  adet kanamasının uzun sürmesi norlevo adet gecikmesi norlevo düzensizliği Kadınların adet düzensizliği sorununu çocukluk, ergenlik, doğurganlık, menopoz öncesi ve menopoz olarak ayırır ve düzensiz kanamaları bu şekilde incelemek gerekirse: Çocukluk çağında adet düzensizliği: Bayanların ilk adet görülene kadarki devresini niceleyecek olursak, ilk adet kanaması ortalama oniki yaşında görülür....
 4. Adet Düzensizliği Hakkında Bilgi Paylaşımı

  Kızlar nette bulduğum çok güzel bir makaleyi sizle paylaşıyorum Alıntı: Üreme çağındaki kadınlarda görülen adet düzensizlikleri, başta hormonal bozukluklar olmak üzere miyom, polip, kist gibi iyi huylu oluşumların habercisi olabildiği gibi enfeksiyon ve kanserin de belirtisi olabiliyor. Genellikle 28-30 günde bir adet görülür. Bazı kadınlarda bu düzen 1 hafta önce veya 1 hafta geç olarak...
 5. adet düzensizliği çekiyorum.

  6 aylık evlıyım adet duzensızlıgı var amabebıs yok yumurtalarmda kıst oldugusoylendı ne yapmalıyım yardımedın
 6. Adet Düzensizliği neden olur kızlar

  Adet Düzensizliği adet düzensizliği, nedir, stres, hamilelik, hakkında bilgi için yazımıza buyrun. Adet düzensizliği ne kadar gecikmelerde dikkate alınmalı? Ergenlikte ve menopoz döneminde nelere dikkat etmeli? Adet düzensizliklerin ihmal edilmemesi gerekiyor. Aksi halde erken tanıyla tedavi edilebilecek birçok hastalık ilerleyebiliyor, kanser gibi erken tanısı çok önemli olan...
 7. Adet Düzensizliği Nasıl Geçer

  Adet Düzensizliği nasıl geçer sorusu bu konudan muzdarip bir çok kadının merak ettiği bir konudur ve bitkisel desteklerle haledilebilecek bir sağlık sorunudur. Adet Düzensizliğinde en etkili bitkisel destek Hayıt Yaprağı Suyu dur hemen hemen heryerde bulabileceğiniz ucuz olan bu bitkisel su bu konuda biberebirdir. Hayıt (Vitex agnus-castus); el şeklinde yaprakları olan,yaz aylarında morumsu...
 8. Doğumdan Sonra Adet Düzensizliği ve Adet Görememe

  doğumdan yaptım adet düzensizliğim var ne yapmalıyım,doğum yaptım adet olmadım nedeni nedir,doğumdan sonra adet düzensizliği neden olur,doğumdan sonra adet düzenliği ve tedavisi hakkında bilgiler Uzun bir gebelik süreci, birçok değişiklikler yaşandıktan sonra artık lohusa dönemi gelmiştir. Bu dönemde de annelerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de adet düzeni ve doğumdan...
 9. Adet Düzensizliği ve Kanama Bozukluğu

  adet kanaması regl nasıl oluşur,adet kanaması regl nedir,adet kanamaları hakkında bilgiler, adet öncesi sıkıntı nedir,adet kanaması nasıl düzenlenir,adet kanaması bozuklukları kanama hakkında bilgiler Basit olarak adet kanamasının tanımı seks hormonları olan östrojen ve progesteronun (gebelik oluşmamasına bağlı) Yumurtalıklardan üretiminin duraksamaya uğraması ve böylece rahim içindeki...
 10. Stres Adet Düzensizliği Yaparmı ?

  stres adet geciktirirmi,stres adet düzensizliği yaparmı,stres adet geciktirirmi,stres adet kanamasını azaltırmı,stres adet düzensizliği yaparmı hakkında bilgiler Stres beynin bilinç kısmını etkiler,bu da hipotalamusun çalışma şekli bozar ve adet döngüsünde dengesizlikler ortaya çıkar. Stres, hastalık, kilo kaybı gibi nedenlere bağlı olarak birkaç ay adet görmeyebilirsiniz. Birkaç ay...
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. aslan pencesi adeti geciktirirmi

  ,
 2. aslan pençesi adeti geciktirimi

  ,
 3. aslanpencesi kullanildiginda adet duzensizligi yaparmi

  ,
 4. aslan pençesi kanama yaparmı,
 5. aslan pencesi adeti iki üç gun geciktirirmi