gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Adet Gecikmesi Nedenleri Altında Yatan Hastalıklar

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adet gecikmesi nedenleri, adet gecikmesi tedavisi, adet gecikmesine neden olan hastalıklar Buluğ çağından itibaren her ay düzenli bir şekil de bayanların ayın belli günlerin de gördüğü regl kanaması bazen kişiler de gecikmeler yaşatabilir. Adet gecikmesi nedenleri arasında ilk akla gelen olay kişinin gebe olma olasılığıdır. Fakat her adet gecikmesi hamilelik olasığı taşımıyor. Farklı sağlık nedenlerinden dolayı bayanlar da adet gecikmesi yaşanabilir. Bu durumlarda vakit kaybetmeden uzman bir hekime görünmekte fayda olduğunu hatırlatarak sizlere adet gecikmesine neden olan hastalıklar hakkında bilgilere geçiyoruz.

adet gecikmesi.jpg

2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    adet gecikmelrini ciddeiye almak lazım altında yatan neden önmeli benim pko dan dolayı oluyordu malesef tadavisde yok

3. cananyakut

cananyakut Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    8
    Ben strese girdiğim zaman çok gecikme oluyor.Sinir stres çok etkiliyor.

Adet Gecikmesi Nedenleri Altında Yatan Hastalıklar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adetin gecikmesi geç gelmesinin nedenleri neler arkadaşlarım

adetin gecikmesi geç gelmesinin nedenleri neler arkadaşlarım

3 Aydır adetim nerdeyse gelmiyor gecikiyor, bu gecikmenin nedenleri neler olabilir. Hamile de değilim 38 yaşındayım bu durumda neler yapacağız yada ben neler yapmalıyım ? Bunu sitenizdeki ilgili bölümden konu olarak açıp sabit konu yaparsanız üyeler ve misafirler bu durumu başına gelenleri paylaşabilirler. Bunun dikkate alınmasını istiyorum.
  2. Kadınlarda adet (regl) Gecikmesi Nedenleri

Kadınlarda adet (regl) Gecikmesi Nedenleri

Kadınlarda adet Gecikmesi Nedenleri Kadınlarda Regl Gecikmesi sebepleri Gebeliğin belirtileri arasında en bilindik olan kimi zaman gebelik harici nedenlerden ötürü meydana gelen regl (adet) gecikmesinin nedenlerini bu konumuzda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Kadınlarda Adet Gecikmesinin Nedenleri *Öncelikle hipotalamus adı verilen beyin bölgesinden hipofiz bezine bir uyaran gitmeli ve...
  3. adet gecikmesi

adet gecikmesi

herkese ii günler adetim 5 gün geçikti. geçen ayda 2 gün geç gelmişti. bu ayda 2 gün geçince doktora gittim kan testi yaptı ultrasyonla baktı bir sorun yok dedi. beta hcg de 5 çıktı acaba diyorum başka bir doktora tekrardan gitsem mi şuan 5 gün geçikti
  4. Adet olmadım ama hamilede değilim neden acaba?

Adet olmadım ama hamilede değilim neden acaba?

Kadın aylık kanamaları yumurtalıklarda büyüyen yumurtanın bir fonksiyonudur. Yumurtayı büyüten hipofiz bezinden salgılanan FSH hormonudur. Yumurta yeterince büyünce ve salgıladığı kadınlık hormonu (estrojen) yeterince yükselince hipofiz bezinden gelen LH hormonu uyarısıyla çatlar ve yumurta tüpe geçer. Yumurtanın yumurtalıkta kalan kabuğu (corpus luteum) progesteron hormonu salgılar. 14 gün...
  5. adet gecikmesi!!!!

adet gecikmesi!!!!

merhaba kızlar , benim sorum şu ; ağustos-eylül-ekim ayları 36 günde bir adet gordum.son ayımda (ekım ve kasım ayı arası) 32 günde yanı normal duzenınde geldı .yalnız bu ay daha adet görmedm.32 gun uzerınden hesaplarsam gecikmem var ama 36 gun uzerınden olma ıhtımalı kafamı karıstryo .acaba duzenım gene mı degıstı,bide adet gecıkmesı halınde adet belırtılerı devam eder mı

Sayfayı Paylaş