Adet geciktirici Primolut -N tablet hakkında bigiler

Konu, 'Kadın Hastalıkları' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

1. BEYZA21

BEYZA21 ♥س بنيم نفسيمسين♥ Yetkili Kişi

bu konu;Primolut tablet nedir,Primolut tabletle adeti geciktirebilirmiyim hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili hanımlar, regl döneminiz özel bir gününüzemi denk geliyor?Regl döneminizi ertelemekmi istiyorsunuz?Regl döneminizi adet geciktirici ilaçlarla erteleyebilirsiniz.Fakat bunun bir doktor kontrolünde olmasına özen gösterin.Doktorunuzun önermediği ilaçları kesinkle kullanmanızı tavsiye etmiyorum.Sonuçta bu tür ilaçlarla düzgün olan hormonlarınıza çomak sokabilirsiniz..Kendim yakın dönemde Primolut tableti kullandım..Tecrübelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Bir kere adet dönemin den en az 3 gün önce kullanılması gerekiyor..Bunu doktorunuz size muhakkak yapılan muayene sonrası ilacı tavsiye ederse belirticektir.İlacı kullandığım ilk gün lekelenme ve aşırı sancı yaşadım.Sancı tam 5 gün yoğun olarak devam etti ,tabiki lekelenmelerde buna eşlik etti.Nerdeyse ilacı bırakacaktım,koşullar el vermediği için ilaca devam ettim.Her bünyede aynı belirtiler yaşanmıyor.İlacı bıraktıktan 2 gün sonra regl oldum tabiki aşırı sancılı geçti.Regilim tam 9 gün sürdü..Size tavsiyem lütfen gerekmedikçe kullanmayınız.Primolut tablet hakkındaki tüm detaylı bilgileri konumuzda bulabilirsiniz.

Noretisteron ihmal edilebilecek düzeyde androgenik özelliklere sahip güçlü bir progestagendir. Estrogen ile uygun bir şekilde hazırlanmış kadınlarda siklus başına 100-150 mg noretisteron oral yoldan verilerek endometriyumun proliferatif fazdan sekretuar faza tam transformasyon u sağlanır. Noretistero'nun endometriyu m üzerindeki progestagen ik etkileri, Primolut-N ile disfonksiyonel kanama, primer ve sekonder amenore ve endometriyozis tedavisinin temelini oluşturur.

Gonadotropin sekresyon inhibisyonu ve anovulasyon günlük 0.5 mg noretisteron alımı ile sağlanabilir. Primolut-N'in premenstrüel semptomlar üzerindeki olumlu etkisi ovaryan fonksiyonların baskılanmasıyla ilişkilendirilebilir. Noretisteronun endometriyum üzerindeki stabilize edici etkilerine bağlı olarak Primolut-N adet kanamalarının zamanının değiştirilmesinde kullanılabilir.
    Progesteron gibi noretisteron da termojeniktir ve bazal vücut ısısını değiştirir.

Farmakokinetik Özellikleri
    Oral uygulamayı takiben noretisteron geniş bir doz aralığında hızla ve tümüyle absorbe edilir. Maksimal plazma düzeyleri olan yaklaşık 16 ng/ml'ye 1 tablet Primolut-N'in uygulanmasından yaklaşık 1.5 saat içerisinde ulaşılır. Belirgin bir ilk-geçiş etkisinden dolayı oral doz sonrasında noretisteron'un biyoyararlanım derecesi yaklaşık %64'dür.

Noretisteron **** hormon bağlayıcı globuline (SHBG) ve serum albuminine bağlanır. Total ilaç serum konsantrasyonlarının sadece %3-4'ü serbest steroid olarak bulunur ve yaklaşık %35 ile %61'i sırasıyla SHBG ve albumine bağlanır. Noretisteron'un dağılım hacmi 4.4 ± 1.3 1/kg' dır.

Noretisteron anne sütüne geçebilir ve sütte bulunan ilaç düzeyleri anne plazmasında bulunan miktarın yaklaşık %10'udur.

Son araştırmalara göre noretisteron'un kısmen etinilestradiol'e metabolize olduğu belirlenmiştir. Noretisteron'un estrogenitesi sürekli gözönü ne alındığından ve klinikte de gözlemlendiğinden, noretisteron'un bu metabolik karekteristiği mevcut kullanım önerilerinin değiştirilmesi için bir neden teşkil etmemektedir.

Noretisteron'un metabolitleri ve konjugatları renal yoldan ve feçes ile yaklaşık 7:3 oran ıyla itrah edilir.

Noretisteron'un çok dozlu günlük uygulaması ile ilacın yarılanma ömrünün oldukça kısa olması nedeniyle birikmesi olası değildir. Bununla beraber etinilestradiol gibi SHBGendükleyici ajanlarla birlikte uygulandığında, noretisteron'un SHBG'ne bağlanması nedeniyle noretisteron plazma düzeylerinde bir artış beklenebilir.Endikasyonları:

Disfonksiyonel kanamalar, primer ve sekonder amenore, premenstruel sendrom, siklik mastopati, menstruasyonun öne alınması ya da ertelenmesi, endometriozis.Kontrendikasyonları:

Primolut-N, diğer progestagen içeren ürünlerden elde edilmiş bilgiler ışığında belirlenmiş olan aşağıdaki durumların varlığında kullanılmamalıdır. Primolut-N kullanımı esnasında bu durumlardan herhangi biri görüldüğünde kullanımı derhal sonlandırılmalıdır.
    *Gebelik veya şüphesi
    *Laktasyon
    *Tromboembolik süreçler
    *Damar tutulumlu diabetes mellitus
    *Karaciğer fonksiyon değerleri normale dönmedikçe ciddi karaciğer hastalığı öyküsü veya varlığı
    *Karaciğer tümörü varlığı ya da öyküsü (benign veya malign)
    ***** steroidlerinden etkilenen malignite varlığı ya da şüphesi
    *İçeriğindeki aktif madde ya da diğer bileşenlerin herhangi birine karşı aşırı duyarlık.Uyarılar/Önlemler:

Aşağıda belirtilen koşullar/risk faktörlerinden herhangi biri mevcutsa ya da kullanım sırasında kötüleşirse, Primolut-N kullanımına başlamadan ya da devam etmeden önce, tedavi risk/yarar açısından tekrar gözden geçirilmelidir.

Primolut-N tablet sonrası kahverengi leke normal mi?

Primolut kullanmış olmak gerekse adetinizi geciktirmiş olmanız nedeniyle düzensiz adet kanaması, lekelenme görmeniz normaldir. Birkaç ay içerisinde adet kanamalarınız düzene girecektir.

Primolut adet gecikmesi yapar mı?

Primolut-n hormon benzeri bir içeriğe sahiptir.Bu nedenle kullanımına bağlı olarak, kişiden kişiye değişmekle birlikte bir süre kanamalarda düzensizlik yapabilir. Gebelik yokluğundan emin olmak adına bir kan testi yaptırabilir, kanama gecikmesinin ilaç dışında başka sebeplerinin araştırılması için bir jinekolog hekime muayene olabilirsiniz.

Primolut -N mi doğum kontrol hapı mı kullanayım adetimi geciktirmek için?

Adet geciktirici ilaca beklenen adetin 2 – 3 gün öncesinde başlanır. Doğum kontrol hapı ile adet geciktirilirken ise bir önceki adetin ilk 5 günü içerisinde doğum kontrol hapına başlanıp bir sonraki kutuya ara vermeden devam edilerek adet geciktirilir.Gerek daha önce doğum kontrol hapı kullanmış olmanız gerekse adet dönemlerinizin ağrılı geçmesi nedeniyle adetinizi doğum kontrol hapı ile geciktirmenizin daha uygun olacağı düşüncesindeyim.

2. HRBT

HRBT Forum Okuru

Merhaba... Primplut-n yi adet zamanim tatil gunume geldigi icin.. Sadece 1 hap kullandim ve 2. yi icmeden biraktim... Suan adet gunum 10 gun kadar gecikmis durumda.. Sadece bir hap bu kadar etki eder mi.. Simdiden Tesekkuler

3. ceren488

ceren488 Forum Okuru

O kadar gecikme yapamaz

4. adet gecikmesi

adet gecikmesi Forum Okuru

Bende 1 tane ictim yarin tekrar icsemmi kararszm cuma adetimin normal gunu ptsiden itibaren kullan dedi eczaci ama cok yan etkisi varmis tavsiyeniz nedir

Adet geciktirici Primolut -N tablet hakkında bigiler konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Oruç tutabilmek için adet geciktirici ilaç kullanmak doğrumudur?

adet geciktirici ilaç ramazanda adet geciktirici kullanmak Orucu daha fazla tutabilmek için adet geciktirici hap ilaç kullanmak günahmıdır? işte cevabı: Bir zorunluluk olmadığı halde fıtrata müdahale etmek ve sağlığı riske atmak, Din’in “zaruriyyat” olarak kabul ettiği “nefsin/canın korunması” ilkesine aykırıdır… Herhangi bir ibadetini eda için kadının hayzı geciktirici ilaç kullanmasına...
  2. Adet Düzensizliği Hakkında Bilgi Paylaşımı

Kızlar nette bulduğum çok güzel bir makaleyi sizle paylaşıyorum Alıntı: Üreme çağındaki kadınlarda görülen adet düzensizlikleri, başta hormonal bozukluklar olmak üzere miyom, polip, kist gibi iyi huylu oluşumların habercisi olabildiği gibi enfeksiyon ve kanserin de belirtisi olabiliyor. Genellikle 28-30 günde bir adet görülür. Bazı kadınlarda bu düzen 1 hafta önce veya 1 hafta geç olarak...
  3. primolut, regl geciktirici hap

kızlar bu hapı daha önce kullanan var mı, tatile cıkıcam sorun olsun istemiyorum adetim de yaklaştı, ilk defa kullanıyorum. prospektüsünde göz bozuklugu yazar demiş, bnm zaten gözler bozuk ve ayrıca tümörden bahsetmiş, tümörlü hastalar icin mi bilmiyorum ama cok nadiren iyi huylu tümör görülebilir dio yaa :S :S :S
  4. Adet Dönemlerinde Ödem Hakkında Bilgiler

Regl Döneminde Vücudun Su Toplaması Regl Döneminde Ödem Adet dönemi pek çok kadın için zor geçen, ağrı ve sızılarla baş edilen bir dönem melekler. Buna bir de ödem sorunu eklendiğinde günler geçmek bilmez. Biz de makalemizde bu tip sıkıntılar yaşayan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için regl döneminde vücudun su toplaması hakkında sizlere bazı bilgiler vermek istiyoruz.. :)...
  5. Adet geciktirici kullananlar bakarmısınız

Sevgili melekler adet geciktirici hiç kullandınızmı?Kullananlar lütfen kullandıkları ilacın yan etkisi varmı,ne kadar kullandınız detaylı bilgi verirseniz sevinirim..
  6. Adet Geciktirici İlaç kullanmak Zararlı mı?

bu konu adet geciktirici ilaçların yan etkileri hakkında bilgiler içermektedir. Bazı bayanlar adet günlerini özel nedenlerden dolayı ertelemek isterler. Bunu yaparken de adet geciktirici ilaçlar kullanılır. Adet geciktirici ilaç kullanan birçok bayanın merak ettiği sorulardan birisi olan ilaçların yan etkileri ile ilgili merak ettiğiniz bilgileri sizler için paylaşıyoruz. [IMG] Adet...
  7. Adet Geciktirici İlaç İsimleri Hakkında

Bu sayfa; Adet Geciktirici İlaç İsimleri Hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, her ay kadınların yaşadığı regl günleri kimisi için tam bir kabusa dönüşebiliyor. Bir an önce atlatılmak istenen regl günleri bazen bir tatil programına, balayına ya da seyahate denk gelebiliyor. Bu gibi durumlarda tıbbın sayısız nimetlerinden adet geciktiriciler imdada yetişiyor. Eğer sizin de böyle...
  8. Adet Geciktirici Ilaçlarin Yan Etkileri Var Mi?

adet geciktirici nedir,adet geciktiren ilaçlar,adet geciktirici ilaçların zararları,adet geciktirici ilaçlar hakkında bilgiler [ATTACH] Merhaba 25 mayısta adet geciktirici ilaç kullandım.Sürekli gögüsümde dolgunluk ve ağrı hisediyorum aynı zamanda kasığımdada kramplar bu ilacın yan etkisimidir?teşekkürler Hormon içeren her ilaç gibi adet geciktirici ilaçların da içerdiği progesteron...
  9. Adet Geciktirici İlaç Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler!

adet geciktirici ilaç, adet geciktirici kullanmak, regl nasıl geciktirilir Sevgili melekler, planlı programlı yapılan tatiller bazen regl dönemine denk gelebilir. Başka seçenek olmaması durumlarında da bu tip bir srunda yapılabilecek ilk iş regli geciktirmektir. Çeşitli regl geciktirici ilaçların kullanılmasıyla reglin geciktirilmesi acaba ne kadar doğru, bir sakıncası var mı? Aklınızdaki...
  10. Adet geciktirici ilaçların zararları yan etkileri nelerdir?

adet geciktitirici nedir,adet geciktirici ilaç isimleri,adet geciktirici ilaçların isimleri,adet geciktirici ilaçların zararları,adet geciktirici ilaçlar hakkında bilgiler Günümüzde yaygın olarak kullanılan adet geciktirici ilaçların, tatile çıkmak ya da denize girmek isteyen, spor faaliyetlerinde bulunan ve ibadetlerini yerine getirmek isteyenler tarafından tercih edildiği...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. primolut

,
  2. primolut n

,
  3. primolut n tablet

,
  4. primolut ne işe yarar,
  5. primolut nedir,
  6. primolut nasıl kullanılır,
  7. primolut n nedir,