gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Adet kadınlara bir ceza mı?

Konu, 'Kadın Ve İslam' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

kadınların ayıp yerlerini göster hz havva hz ademe hangi meyveyi yedirdi hzhavva hzademe hangi meyveyi yedirdi kadınların ayıp yerleri yerleri video Bazı kitaplarda şöyle bir hurafe geçer: "Havva validemiz, Hz.Adem'i kandırdı, ona cennet meyvesinden yedirdi. Bu olay ikisininde cennetten çıkmasına sebep oldu. Bunun için Cenab-ı Hak adeti ve gebeliği Hz.Havva'ya bir ceza olarak verdi." İslam, daha önce Yahudi ve Hristiyanların yapıştırdıkları lanetlik durumunu tamamen bertaraf etti. Adem Peygamberin cennetten çıkarılmasında her ikisinide sorumlu tuttu. İslam'da kadın kötülüklerin ve şeytani iğvaların kaynağı olarak görülmez. İslam'da Hz.Adem'i kadının baştan çıkardığına inanılmaz. İslam bu batıl düşünceleri tamamen yıkmıştır.
    Cenab-ı Hak buyuruyor:

"Derken şeytan onların ayağını oradan kaydırdı. İçinde bulundukları cennetten çıkardı."(Bakara Suresi:36)
    "Derken şeytan, birbirine kapalı ayıp yerlerini kendilerine göstermek için onlara vesvese verdi ve: Rabbiniz size bu ağacı sırf melek olursunuz veya ebedî kalanlardan olursunuz diye yasakladı, dedi. Ve onlara: Ben gerçekten size öğüt verenlerdenim, diye yemin etti..Böylece onları hile ile aldattı. Ağacın meyvesini tattıklarında ayıp yerleri kendilerine göründü. Ve cennet yapraklarından üzerlerini örtmeye başladılar. Rableri onlara: Ben size o ağacı yasaklamadım mı ve şeytan size apaçık bir düşmandır, demedim mi? diye nidâ etti. (Adem ile eşi) dediler ki: Ey Rabbimiz! Biz kendimize zulmettik. Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyan edenlerden oluruz. Allah: Birbirinize düşman olarak inin! Sizin için yeryüzünde bir süreye kadaryerleşme ve faydalanma vardır, buyurdu. " (Araf suresi :20-24)
    "Derken şeytan onun aklını karıştırıp "Ey Adem! dedi, sana ebedîlik ağacını ve sonu gelmez bir saltanatı göstereyim mi? Nihayet ondan yediler. Bunun üzerine kendilerine ayıp yerleri göründü. Üstlerini cennet yaprağı ile örtmeye çalıştılar. (Bu suretle) Âdem Rabbine âsi olup yolunu şaşırdı. Sonra Rabbi onu seçkin kıldı; tevbesini kabul etti ve doğru yola yöneltti." (Taha suresi 120-122)
    Kur'an, yasaklanmış ağaçtan tatma suçunu Havva Anamıza yükleyen, kadınları hor ve hakir gören tüm anlayışları kökünden nehyeder.

Hadis-i Şerif'de belirtildiği gibi:
    "Adet, Allah'ın Adem kızlarına taktir buyurduğu bir şeydir." Takdirdir, ceza değildir.

[FONT=Times New Roman,Times][SIZE=-1]Kaynak:[/SIZE][/FONT] [FONT=Times New Roman,Times][SIZE=-1]Büyük Kadın İlmihali, Rauf PEHLİVAN[/SIZE][/FONT]

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Adet kadınlara bir ceza mı?
    emeğine sağlık

Adet kadınlara bir ceza mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayız (kadınlarda adet)

Hayız (kadınlarda adet)

Rüyasinda renklendigini yani ay basi oldugunu görmek, dininin fesat olduguna isarettir. Karisinin hayiz oldugunu görmek, dünya islerinin zorlasacagina, eger karisi iyi ve dürüst bir kadin ise, dininin kuvvetine, bir kadi-nin hayiz oldugunu görmesi, onun bir mala sahip olacagina delalet eder. Gerek erkek ve gerek kadin hayiz oldugunu ve gusül edip elbisesini giydigini görmesi, dünyada ve...
  2. Kadınlar Erkeklere Ne Ceza Veriyor

Kadınlar Erkeklere Ne Ceza Veriyor

Kadınlar üzüldükleri zaman ellerinden geleni ardlarına koymazlar ve erkekleri istedikleri gibi cezalandırırlar.İşte kadınların cezaları... İlişkilerde kadınlar hem duygusal hem de cinsel anlamda incindiklerinde eşlerine seks cezası vererek acısını çıkarıyorlar. Uzmanlara göre hiçbir kadın duygusal ve cinsel anlamda mutluysa eşine ceza vermez. Ayrıca kadınların seks robotu olmadığı ve...
  3. Adet Düzensizliği için bitkisel bir yöntem var mı

Adet Düzensizliği için bitkisel bir yöntem var mı

Adet Düzensizliği Adet Düzensizliği sebepleri nelerdir benim adetim son bir kaç aydır düzensiz bunun nedeni mevsimler olabilir mi acaba?
  4. Adet olmamak bir problem yaratır mı ?

Adet olmamak bir problem yaratır mı ?

adet olamama nedenleri,adet olamama sebepleri,neden adet olmuyorum,adet olunmazsa ne olur,adet olamama kısırlık yaparmı,adet olamama hakkında bilgiler Adet görmemek genel kanının aksine yalnızca hamilelik sonucu oluşan bir durum değildir. Adet görmemek bir çok sebebten ortaya çıkmış olabilir. Bilhassa yeni adet görmeye başlamış genç kızların periyodları genelde oldukça düzensiz olur....
  5. Adet kanaması kadınlara bir cezamı?

Adet kanaması kadınlara bir cezamı?

Bazı kitaplarda şöyle bir hurafe geçer: "Havva validemiz, Hz.Adem'i kandırdı, ona cennet meyvesinden yedirdi. Bu olay ikisininde cennetten çıkmasına sebep oldu. Bunun için Cenab-ı Hak adeti ve gebeliği Hz.Havva'ya bir ceza olarak verdi." İslam, daha önce Yahudi ve Hristiyanların yapıştırdıkları lanetlik durumunu tamamen bertaraf etti. Adem Peygamberin cennetten çıkarılmasında her...

Sayfayı Paylaş