gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

adet olamamanın nedenleri neler

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

kızlar bir yıl kadardır adet olamıyorum. İlaç içiyorum üç beş ay kullanıyorum düzeliyor sonra yine düzensiz ve adet olamıyorum yaşım daha 27 doktor bana cyclo-progunove verdi. bu ilacı daha önce kullanan ol du mu aynı sorunu yaşayanlar nasıl baş ettiler bununla teşekkürler.

adet olamamanın nedenleri neler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adetin gecikmesi geç gelmesinin nedenleri neler arkadaşlarım

adetin gecikmesi geç gelmesinin nedenleri neler arkadaşlarım

3 Aydır adetim nerdeyse gelmiyor gecikiyor, bu gecikmenin nedenleri neler olabilir. Hamile de değilim 38 yaşındayım bu durumda neler yapacağız yada ben neler yapmalıyım ? Bunu sitenizdeki ilgili bölümden konu olarak açıp sabit konu yaparsanız üyeler ve misafirler bu durumu başına gelenleri paylaşabilirler. Bunun dikkate alınmasını istiyorum.
  2. Adet Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Neler Olabilir ?

Adet Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Neler Olabilir ?

Regl Döneminde Tansiyon Neden Düşer Regl Döneminde Tansiyon Düşmesi Nedenleri Sevgili melekler, özellikle yaz aylarında sıklıkla görülen tansiyon düşüklüğü regl döneminde de görülebilir. Kadınların bazılarının şikayetçi olduğu ve doktordan yardım istedikleri regl döneminde tansiyon düşmesi nedenleri hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.. :) Tansiyonunuz 11’in altında ise düşük...
  3. Adet olmuyorum nedeni nedir?

Adet olmuyorum nedeni nedir?

Amenore, bir veya daha fazla adet dönemi boyunca adet görememe durumudur. İki çeşit Amenore vardır. Birincisi, 16 yaşına kadar adet görmemiş olan genç kızlarda görülür. Buna “primer Amenore” de denir. İkincisi ise, düzenli olarak adet gördüğü halde belli sebeplerden dolayı en az üç adet dönemini kaçırmış olan kadınlarda görülür. Buna da “sekonder Amenore” de denir. Amenore’nin en yaygın...
  4. Adet Kanamaları Neden Gecikir?

Adet Kanamaları Neden Gecikir?

Adet kanamaları mens, regl, siklus gibi tabirler ile medikal alanda tarif edilirken halkımız arasında ay hali ve periyod gibi terimlerle de anılmaktadır. Üreme yaşındaki bir kadında normal adet kanaması, 21-35 günde bir olup, 2-6 gün sürer, 20-60 ml kan kaybı ile sonuçlanan düzenli kanamaları içine alır. 7 günden uzun süren 80 ml veya daha çok kan kaybı olan, 21 günden kısa veya 35 günden...
  5. Sık adet görme neden olur ?

Sık adet görme neden olur ?

Sağlıklı her kadın ayda bir defa düzenli olarak adet olmaktadır. Bazı nedenler den ötürü , ayda bir kaç defa adet kanamsı da görülebilmektedir. Genellikle adet başlangıç günleri arasındaki süre 24 günden daha kısadır. Peki sık adet olmanın nedenleri nelerdir , tüm ayrıntıları yazımızın devamın da bulabilirsiniz.. Sık adet olma genelde hormonal nedenler, myom ve polipler den kaynaklı...

Sayfayı Paylaş