gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

adet olmadan kaç gün önce hamile kalınır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar adet olmadan 2 gün yada 2 gün önce hamile kalınır mı ? Erkek arkadaşımla olmayacak birşey oldu ve ben çok korkuyorum lütfen bana yardım edin :S

2. sevilc

sevilc Forum Okuru

Canım bende bu konudan sıkıntılıyım.ogrendigim kadariyla adetin 29-30 gunde bir oluyorsa yumurtlama donemin ortalarina denk geliyor yumurta 24 saat yasayabiliyor ve hamilelik icin yumurtlama gununden 5 gun oncesine kadar riskli.birlesme olmayinca 24 saat icinde yumurta ölüyor ve 14-15 gun sonra adet oluyoruz.nadirde olsa bazi kadinlar adet donemlerinde hamile kalabiliyor ama genelde adeti duzenli olmayan ve yumurtlama donemi tam hesaplanamayan bayanlarda oluyor.

adet olmadan kaç gün önce hamile kalınır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Regl bittikten kaç gün süre sonra hamile kalınır kızlar

Regl bittikten kaç gün süre sonra hamile kalınır kızlar

Kızlar şunu merak ediyorum regl bittikten kaç gün sonra hamile kalabilirim. Yada eşimle birlikte olabilirim. Bu yumurtlama günü 15. gün mü tam olarak ? Bebek istiyoruz da bilgi verir misiniz .
  2. adetin kaç hamile kalınır

adetin kaç hamile kalınır

adetim 15 marta başaladı 21 marta bitti acaba hesaplama nasıl oluyar yar sevinirim hangi aralıklarda kalabilirim teşekürler
  3. Adetliyken adetten önce hamile kalınır mı

Adetliyken adetten önce hamile kalınır mı

Arkadaşlarım ben adetliyken eşimle birlikte olduk 2 çocuğum var hamile kalmak istemiyorum acaba adetliyken hamile kalınır mı bu mümkün mü bana lütfen bilimsel yazılar yazın birde gerçekleri söyleyin :Z
  4. Mensten 1 gün önce birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Mensten 1 gün önce birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Cinsel ilişkide bulunan çiftlerin hamile kalmayı önleyici yöntem olarak adet periyodunu kullanmaları ve söz konusu periyodun potansiyel başlangıcından birkaç gün öncesinde ve sona ermesinden birkaç gün sonrasında gebe kalınamayacağını düşünmeleri halk arasında son derece yaygınken, söz konusu durumun tıbbi açıdan hiçbir şekilde yüzde yüz kesinliğe sahip olmadığı önemle vurgulanmalıdır....
  5. Adet döngünüze göre gebe kalınıcak günler

Adet döngünüze göre gebe kalınıcak günler

Kadının gebe kalması erkeğin spermlerinin, kadın rahmindeki yaşam süresine ve kadının yumurtlama zamanı ile ilişkilidir. Bilindiği gibi adet döngüsü, bir detin ilk günü ile sonraki detin ilk günü arasında kalan süredir. Adet döngüsü düzenli bir kadında bu süre 28 gündür. Bu süre hesaplandıktan sonra bulunan rakamdan 14 gün çıkarılır ve bu şekilde ortaya çıkan rakam bize yumurtlamanın olacağı...

Sayfayı Paylaş