gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Adet olmak orucu bozar mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

adet orucu bozar mı Dün gece yarısı niyet ettim oruç için sabah baktım ki adet olmuşum. Atet oludğuma göre orucum bozuldu mu ne yapmam gerekiyor. Tutayım mı yoksa bozayım mı melekler ?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Adet olmak orucu bozar mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kusma orucu bozar mı?

kusma orucu bozar mı?

kusmak orucu bozarmı kusmak orucu bozar mı kusma bozarmı bozarmi oruçluyken Kendiliğinden kusmakla oruç bozulmaz. Ancak kişinin kendi isteği ve müdahalesiyle meydana gelen kusma, ağız dolusu olması halinde, orucu bozar. Nitekim Hz. Peygamber "Oruçlu kimseye kusmak gelir de kendisine hakim olamazsa ona kaza gerekmez. Her kim de kendi isteği ile kusarsa orucunu kaza etsin"...
  2. oruçluyken adet olmak orucu bozar mı

oruçluyken adet olmak orucu bozar mı

adet orucu bozar mı orucluyken adet oruçluyken olmak orucken olmak oruçluyken orucu bozar mı 11 ayın sultanı geldi ve bende bir çok müslüman kardeşim gibi sahura kalktım niyetimi ettim ve oruçlu uyandım ama akşama doğru adet oldum. sizce oruçluyken adet olunca oruç bozulur mu?
  3. yıkanmak orucu bozar mı

yıkanmak orucu bozar mı

yıkanmak orucu bozar mı Yıkanmak orucu bozar mı melekler yada banyo yapmak yada duş almak yada denize girmek yani su ile temasta oruca bişey oluyor mu
  4. Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Kızlar oruçluyken iftara da diyelim bir ya da iki saat kaldı ve adet oldunuz o zaman orucunuz bozuluyor mu? Bazıları bozuluyor diyor bazıları da mekruh olur bozulmaz diyor bunun hangisi doğru ya?
  5. Oruçluyken Adet Olmak Orucu Bozar mı?

Oruçluyken Adet Olmak Orucu Bozar mı?

oruçluyken adet olmak, oruçluyken adet olunca ne yapmalı, oruçlu adet olmak orucu bozuyormu, adetli oruç tutulurmu Müslümanlara farz kılınan ve sağlığı elveren her kadın ve erkeğin yerine getirmesi görevlerden biri oruç tutmakdır. Birçok bayanın merak ettiği sorulardan biride oruçlu iken adet olunca orucunun bozulup bozulmayacağı yönündedir. Sizler için merak ettiğiniz sorunun cevabını...

Sayfayı Paylaş