gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Adet öncesi sendromu

Konu, 'Kadınca' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

adet kanamasından önce, adet kanamasından önce değişiklikler, adet öncesi belirtiler, adet öncesi fiziksel değişiklikler, adet öncesi fizyolojik durum, adet öncesi gerilme, adet öncesi kadın, adet öncesi sendromu nedir, kadın, kadın sağlığı, kadında pms, kadınlar, kadınlar ve sağlık,

Adet kanamasından hemen önce ortaya çıkan belirli fiziksel ve duygusal değişikliklerdir. Fiziksel değişiklikler arasında şişme, ödem, kilo alma, göğüslerde hassasiyet, karın şişmesi, sakarlık, ağrıyan şiş el ve ayaklar, bitkinlik, bulantı, kusma, ishal, kabızlık, baş ağrısı, cilt sorunları veya solunumla ilgili sorunlar bulunabilir…

Duygusal değişiklikler, depresyon, alınganlık, endişe, gerginlik, ruh halinde değişkenlik, konsantre olmakta zorlanmak veya uyuşukluk şeklinde ortaya çıkabilir. Kadınların yüzde 2-5′inde adet öncesi sendromu (premenstrüel sendrom – PMS) çok ciddi bir sorundur. Semptomlar adet döneminizin ortasında başlayabilir ve kanama başlar başlamaz sona erer. Aydan aya azalıp çoğalarak sürer ve 20′lerindeki ve 30′larındaki kadınları daha fazla rahatsız eder. PMS’a neyin sebep olduğunu pek bilen yok. Semptomlar hamilelik sırasında ve menopozdan sonra ortadan kalktığı için hormon seviyelerindeki dönemsel değişikliğe bağlı olduğu muhakkak. Stres, sorunu ağırlaştırır ama temel neden değildir. Zaman zaman. PMS‘nin duygusal durumlardan kaynaklandığı, pek haksızca ileri sürülür.

Young bride bunu beğendi.
  2. melisst

melisst Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar, Orkid yeni bir ürün çıkartmış Platinum Comfort diye duyan var mı? Kokuyu içine hapseden bir teknolojisi varmış. Çok merak ettim. Düşünsenize böyle bir teknolojiyle özel günlerimizde de sosyalleşebileceğiz J

Adet öncesi sendromu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet Öncesi Sendromu İçin Öneriler

Adet Öncesi Sendromu İçin Öneriler

Genelde biz bayanlar adet öncesi gerginliği yaşarız.Çoğumuz sinirli,gergin ve duygusal oluruz hatta bazen en ufak şeye sinirlendiğimiz gibi yine en ufak şey bizleri ağlatabilir. Eğer sizde adet öncesi sendromlarını yaşıyorsanız uzmanların sizler için önermiş olduğu işinize yarayacak önerileri aktarıyorum. Kadınlarda adet öncesi başlayan ve ruhsal ya da fiziksel birtakım belirtilerle kendini...
  2. adet öncesi gebelik belirtileri

adet öncesi gebelik belirtileri

Merhabalar arkadaşlarım acaba adetten hemen önce hamilelik belirtileri hakkında bana bilgiler vermeniz mümkün mü ?= Misal ben tam olarak nelere dikkat edip nelere bakacağım. Şu anda adetime 6 gün kadar var genelde adet belirtileri ile hamilelik belirtileri birbirine karıştırılır. Tam olarak hamilelik olduğunu bana düşündürebilecek değişik bildiğiniz bmelirtiler var mı (Hamilelik yaşayan...
  3. Adet öncesi yaşanan belirtiler

Adet öncesi yaşanan belirtiler

adetin belirtileri,mensin belirtileri,adet belirtisi gögüslerde hassasiyet,adet belirtisi mide bulantısı,adet belirtisi kasıklarda batma,adet belirtileri hakkında bilgiler Adet öncesi belirtiler, kadınlarda adetten yaklaşık olarak bir hafta önce görülen fiziksel ya da ruhsal sıkıntılar ve gerginliklerdir. Bu belirtiler adetin başlamasıyla azalır, bir kaç gün sonra kaybolur. Özellikle...
  4. Adet öncesi lekelenme normalmidir?

Adet öncesi lekelenme normalmidir?

Vajinal akıntı adet döneminin bir parçası kabul edilir. Hamilelikte oluşan rahatsızlıklardan biride bu akıntılardır. Çoğunlukla her hamilede birçok vajinal akıntılar ve kanamalar görülmektedir. Hamile olmayanlarda da bu gibi lekeler bir hastalık belirtisi ya da normal bir akıntı olarak sayılır. Az miktarda gelen vajinal akıntı oldukça normal görülür. Tüm kadınların adetleri sırasında biraz...
  5. Adet öncesi sendrom mu yoksa hamile miyim?

Adet öncesi sendrom mu yoksa hamile miyim?

Merhaba bu siteye yeni üye oldum neyse fazla uzatmadan hemen konuya giriyim. Bende 1 haftadir sol kasığımda hafif ağrı ve batmalar şişkinlik var bazen karnıma sancı giriyo gögüs uçlarım büyümüs ve hassasiyet var arada kaşıntı oluyo test yapmiyorum korkudan yine hüsrana ugrarim diye ama cokta merak ediyorum acaba hamile olabilir miyim?

Sayfayı Paylaş