gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Adet tarihini öne almak mümkünmüdür?

Konu, 'Kadınlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

adet dönemini öne almak adet tarihini öne almak regl tarihini regl alma Hepimizin hayatında özel günleri mutlaka vardır,belki özel bir gecemiz olacaktır ,yada tatile çıkacaksınız yakın bir zamanda ama her an adet olabilirsiniz.Ben mesela özellikle tatile çıkacağımız zaman tabiri caizse diken üzerinde olurum aman tatilde adet olmayayım diye.Çünkü böyle bir durumda tatile çıkmak yada özel bir gün geçirmek hiçbir bayanın hoşuna gitmez.Peki adet tarihi öne almak yada geciktirmek mümkünmüdür sizce?Uzmanlara göre bu mümkün nasıl diye merak edenler için işte bilgiler Kısaca bu konuda pratik bilgi vermemiz gerekirse konuya şöyle yaklaşabiliriz: Progesteron hormonunun azalması kadının adet görmesine neden olur . Dolayısıyla beklenen adetten, 3 gün önce yeterli düzeyde progesteron hormonu alan kadın kaç gün geciktirmek isterse o kadar süre almaya devam eder. Kestikten bir-iki gün sonra adet görür.
    Bu kullanımda önerilen süre 10 günü geçmemelidir. Vücutta sıvı tutulumuna sebep olabileceği için kalp-damar sistemi hastası olanlara tavsiye edilmez. Genelde progesteron içeren preparatlardan tavsiye edilenler Farlutal, Primalut N Orgametril ve Duphaston’dur. Günde 2 veya 3 defa alınması gerekir. Doz yetersiz kalırsa bir tablet daha eklebilir. Yine de adet başlarsa ilaçlar kesilir.

Bazen de adetin öne alınması gerekebilir. Burada en kolay uygulanan yöntem adet başlangıcından itibaren 10-12 gün oral kontraseptif (doğum kontrol hapı) alınması ve bu süre sonunda kesilmesidir.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Bunu bilmiyordum gerek duymuyoruz sanırım biz kadınlar teşekkürler

Adet tarihini öne almak mümkünmüdür? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adetliyken adetten önce gebe kalmak mümkünmüdür?

Adetliyken adetten önce gebe kalmak mümkünmüdür?

adetliyken hamile kalınırmı,birliktelikten 1 gün sonra adet oldum hamilemiyim,birliktelikten sonra adet oldum gebemiyim,adetten önce gebe kalınırmı hakkında bilgiler Melekler Mekanı. com sayfamıza ;adetliyken partnerimle birlikte oldum hamile kalınırmı,adetten bir kaç gün önce ilşkiye girdim hamile kalma olasılığım nedir; gibi sorular yönetilmektedir.Bizde Melekler mekanı.com olarak...
  2. Adet dönemi tarihlerini kaydetmek

Adet dönemi tarihlerini kaydetmek

adet dönemi takvimi nedir,adet dönemi tarihlerini neden kaydetmeliyim,adet kanamam ne kadar sürcek,adet döneminde akıntı,adet tarihini kaydetmenin faydaları hakkında bilgiler Aybaşı döneminizde değişen hormon düzeyleriyle birlikte vücutta pek çok değişim yaşandığını büyük olasılıkla biliyorsunuz. Bunlardan bazıları: vajinal akıntıdaki düzey değişiklikleri vücut ısısındaki artma ve...
  3. Hamilelikte adet olmak mümkünmü?

Hamilelikte adet olmak mümkünmü?

hamile kadın adet olurmu,gebelikte adet olunurmu,hamile bayanların adet olması mümkünmü,gebelikte kanama neden olur,hamilelikte kanama ve nedenleri hakkında bilgiler Hamileliğin 10 haftalık dönemi kanamanın nispeten sık meydana geldiği bir süreçtir. annelere sorduğumuzda yaklaşık % 25 ‘şi az veya çok miktarda kanamalı bir dönem geçirdiğini söylemektedirler. Bebeğiniz henüz ana rahmine...
  4. Beklenen adet tarihi hesaplama

Beklenen adet tarihi hesaplama

Beklenen adet tarihi hesaplama hususunda yardıma ihtiyacım var arkadaşlarım sitenizde var ise otomatik hesaplama beni oraya yönlendirin yoksa bilen bir kişi bana tek tek ranıs hesaplama yapılacağını anlatabilirse sevinirim.
  5. Hamilelikte adet olmak mümkünmüdür?

Hamilelikte adet olmak mümkünmüdür?

Bir çok bayanın merak ettiği başına gelen bu durum kafalar da soru işaretine neden olmaktadır , bu duruma açıklık getirelim.Hamilelik döneminde adet olunmaz.Hamile bayanlar birkaç kere adet gördüklerini ifade ederler. Gebeyken adet görülmez ancak gebeyken kanama olabilir.Hamilelik sırasında ikinci bir yumurta oluşmayacağından dolayı Menstrual siklusta oluşmaz. Dolayısıyla bir bayan hamile...

Sayfayı Paylaş