gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Adet Zamanında ilişkiye Girilirse Gebelik Olabilir Mi?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken hamile kalmak mümkünmü,adetliyken birliktelik gebeliğe neden olurmu,adetliyken ilişkiye girilirse hamile kalınırmı ,adetliyken hamile kalma hakkında bilgiler Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya serbest olması ayrı bir konudur ancak adet döneminde ilişkiye girmenin ne kadın ne de erkek açısından tıbbi olarak hiçbir zararı yoktur. İlişki prezervatifsiz veya prezerfvatif kullanarak olabilir ancak kanamadan dolayı prezervatifsiz ilişki zor olabilir, bu nedenle prezervatif kullanılması tercih edilir.

Adet (regl, mens) döneminde kadınlarda çoğunlukla cinsel istek artar ama bazı kadınlar bu dönemde kanaması olduğu için ilişkinin iyi olmayacağını düşünürler.

Adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olabilir mi?
    Çok zor bir ihtimaldir ama teorik olarak imkansız demek yanlış olur. Ayrıca her kanama adet kanaması değildir, kişi adet gördüğünü sanabilir fakat bu kanamanın başka bir nedeni olabilir ve bu sırada girilen ilişki neticesinde de gebelik olabilir.

Bunların dışında halk arasında söylenen adet (regl) zamanında ilişkiye girmek kısırlık yapar gibi sözler tamamen yanlıştır. Ayrıca yine halk arasında zaman zaman söylenen bir söz: adet kanı pis değildir, adet kanı rahim içerisindeki dokunun dökülmesinden oluşur, bu doku pis değildir tamamen temiz ve normal bir dokudur sadece hormonal etkilerden dolayı her ay dökülür ve kanama olur.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ağustos 2016
Adet Zamanında ilişkiye Girilirse Gebelik Olabilir Mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte son aylarda  ilişkiye girilir mi

Gebelikte son aylarda ilişkiye girilir mi

gebelikte ilişkiye girilirmi,hamilelikte ilişkiye girilirmi,hamileliğin son aylarında ilişkiye girmek sakıncalımı,gebeliğin son aylarında ilşkiye girmek zararlımı,gebelikte birliktelik hakkında bilgiler Gebe kadınların merak ettiği sorulara cevap olacak bu makalemiz, hamilelikte son ay cinsel ilişkiye girilir mi, hamilelikte cinsel ilişki ne şekilde ve ne sıklıkta olmalıdır tarzı...
  2. Adetim 2 gün geçti hamile olabilir miyim yardım lütfen meleklerim

Adetim 2 gün geçti hamile olabilir miyim yardım lütfen meleklerim

Merhaba ben burada yeniyim ve şey henüz yirmi yaşındayım. Bir şey sormak istiyorum. benim adetim 2 gün gecikti bu normal mi? normalde de gecirkirdi hatta bir ara yumurtalığımda kist vardı ve 2 ay olmadığım zamanlarım olurdu fakat son 6 aydır düzenli olarak her ayın 10 ile 13ü arası olurdum bu ay olmadım. Normal mi? ilgilendiğiniz için teşekkürler
  3. Adet döneminde ilişkiye girilirse hamile kalınırmı?

Adet döneminde ilişkiye girilirse hamile kalınırmı?

Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya serbest olması ayrı bir konudur elbette ki. Ancak adet dönemi içerisinde ilişkiye girmenin, hem kadın açısından, hem de erkek açısından tıbbi olarak herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Adet dönemi içerisinde cinsel ilişki, prezervatif kullanarak veya kullanmayarak da gerçekleşebilir. Ancak kanama olduğu için, prezervatifsiz ilişki biraz zor olabilir....
  4. gebelik adetin bittiği gün olabilir mi ?

gebelik adetin bittiği gün olabilir mi ?

mrb hanımlar size bir sorum olacak ben iki ay kdr kistim yüzünden adet gecikmesi yasiyordum ve d.k.hapı kullandım ama 3.ay bıraktım yarıda ve adet oldum sonrasında da çocuk istedik esimle ve bugün adetim 3gun geçmiş oldu. karın ağrısı ve akıntı çok var. sizce hamile olabilir miyim. yoksa ilacı bıraktığım için kalmama sansizligim var mi beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim
  5. Adet döneminde  ilişkiye girilirse  hamilelik olabilir mi?

Adet döneminde ilişkiye girilirse hamilelik olabilir mi?

Adet bazen kişiden kişiye değişiklik göstererek az veya çok olabilmektedir. Her bünye aynı olmamaktadır. Bazen kişi çok uzun adet dönemi geçirirken öte yandaki bir başka bayan daha kısa bir adet dönemi geçirmektedir. Fakat adet dönemi 1 gün sürmesi sıkıntılara yol açabilmektedir. Adet döneminde en kısa 2 veya 3 gün olmalıdır. Ayrıca günde 2 pedin değiştirilmesi normal olarak kabul...

Sayfayı Paylaş