gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

adetin gecikmesi geç gelmesinin nedenleri neler arkadaşlarım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

3 Aydır adetim nerdeyse gelmiyor gecikiyor, bu gecikmenin nedenleri neler olabilir. Hamile de değilim 38 yaşındayım bu durumda neler yapacağız yada ben neler yapmalıyım ? Bunu sitenizdeki ilgili bölümden konu olarak açıp sabit konu yaparsanız üyeler ve misafirler bu durumu başına gelenleri paylaşabilirler. Bunun dikkate alınmasını istiyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Adet Gecikmesi nedenlerini ve konu ile ilgili diğer tüm bilgileri öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN arkadaşım.

adetin gecikmesi geç gelmesinin nedenleri neler arkadaşlarım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlarda adet (regl) Gecikmesi Nedenleri

Kadınlarda adet (regl) Gecikmesi Nedenleri

Kadınlarda adet Gecikmesi Nedenleri Kadınlarda Regl Gecikmesi sebepleri Gebeliğin belirtileri arasında en bilindik olan kimi zaman gebelik harici nedenlerden ötürü meydana gelen regl (adet) gecikmesinin nedenlerini bu konumuzda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Kadınlarda Adet Gecikmesinin Nedenleri *Öncelikle hipotalamus adı verilen beyin bölgesinden hipofiz bezine bir uyaran gitmeli ve...
  2. Adet Gecikmesi Neden Olur?

Adet Gecikmesi Neden Olur?

adet gecikmesi,adet düzensizliği,adet gecikmesi neden olur,adet kaç gün gecikir,adet gecikmesinin nedenleri,adet gecikmesi hakkında tüm bilgiler,kimlerin adeti gecikir, Adet Gecikmesi; 28 günde bir düzenli olarak adet kanaması gören bir kadın, kanaması geciktiğinde hemen endişelenebilir. Bu konuda daha fazla bilgi verilmeden önce basit ve pratik bir bilgi verilmesi uygun olur : Çok düzenli...
  3. Adet gecikmesi neden olur?

Adet gecikmesi neden olur?

adet gecikmesi nedir,adet gecikmesinin nedenleri,adet gecikmesinin tedavisi,adet gecikmesi hakkında bilgiler Adet gecikmesi, adet rotarı (halk arasında mens gecikmesi, aybaşı gecikmesi, regl gecikmesi) beklenen adet tarihinde adetin başlamamasıdır. Çok sık rastlanan bir durumdur. Bu durumda öncelikle gebelik ihtimali düşünülür, gebelik saptanamazsa diğer nedenler araştırılır. Nedenleri: -...
  4. Adet gecikmesi neden olur?

Adet gecikmesi neden olur?

adet gecikmesinin nedenleri,adet gecikmesi hastalık habercisimi,adet gecikmesi gebelik habercisimi,adet neden gecikir,adet gecikmesi hakkında bilgiler Adet gecikmesi, adet rotarı (halk arasında mens gecikmesi, aybaşı gecikmesi, regl gecikmesi) beklenen adet tarihinde adetin başlamamasıdır. Çok sık rastlanan bir durumdur. Bu durumda öncelikle gebelik ihtimali düşünülür, gebelik saptanamazsa...
  5. Adet olmadım ama hamilede değilim neden acaba?

Adet olmadım ama hamilede değilim neden acaba?

Kadın aylık kanamaları yumurtalıklarda büyüyen yumurtanın bir fonksiyonudur. Yumurtayı büyüten hipofiz bezinden salgılanan FSH hormonudur. Yumurta yeterince büyünce ve salgıladığı kadınlık hormonu (estrojen) yeterince yükselince hipofiz bezinden gelen LH hormonu uyarısıyla çatlar ve yumurta tüpe geçer. Yumurtanın yumurtalıkta kalan kabuğu (corpus luteum) progesteron hormonu salgılar. 14 gün...

Sayfayı Paylaş