gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

ADETİN HANGİ GÜNLERİNDE GEBELİK KOLAY OLUR?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

hamile kalınan günler,hangi zamanlar hamile kalınır,hangi tarihlerde gebe kalınır,hamile kalmak için hangi günler birlikte olmalıyım,hamile kalmak için uygun zaman hakkında bilgiler h.jpg

Düzenli adetleri olan ve ayda bir adet gören kadınlarda yumurtlama çoğunlukla adetin başlamasından 14 gün önce olur. Yani adetleriniz düzenliyse bir daha ki adetinizin başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz ve bu günden yaklaşık 14 gün önce yumurtlama olacağını düşünerek yumurtlama gününden 2-3 gün önce ilişkiye başlamalısınız. Başka bir ifadeyle adet başlamadan 17 gün önce ilişkiye başlamanız gerekir. 2 gün arayla ilişkiye 1 hafta boyunca devam etmelisiniz. Bu dönemde gebelik şansınız en yüksektir.
    Fakat her kadının adeti düzenli değildir ve her kadında yumurtlama bu kadar düzenli olmaz, o yüzden herhangi bir zamanda da gebelik olma şansı vardır.

Burada belirtilen günler hamilelik şansının en yüksek olduğu günlerdir, diğer günlerde ilişkiye girmenin bir zararı olmaz ancak hamilelik oluşma şansı düşüktür. Hamilelik planladığınız günlerden itibaren (hamile kalmayı beklemeden) folik asit vitamini kullanmaya başlamanız gerekir. Folik asit kullanımı ve gebelikten önce yapılması gereken tahliller için doktorunuza başvurmalısınız. >>

Yumurtlama zamanına yakın günlerde ilişkiye girmeniz gebelik şansınızı arttırır. Yumurtlama adet başlamadan 14 gün önce olur genellikle. >>

1 yıl korunmadan düzenli ilişkiye girilmesine rağmen gebelik oluşmamışsa infertilite (kısırlık) durumundan söz edilir. Bu durumda sebeplerin araştırılması ve tedavi için doktorunuza başvurmalısınız. >>

Gebelik planlayan bayanların eğer aşırı kilolu iseler hamile kalmadan önce normal kiloya ulaşmaları önerilir. Fazla kilo ile gebeliğe başlamak gebelikte alınacak kilolarla beraber çeşitli sıkıntılara yol açabilir. >>

Aşırı kilo gebe kalmayı zorlaştıran faktörlerden birisidir. Kilo vermek için bir diyetisyenden yardım almanız ve spor yapmanız faydalı olacaktır.

Sigara hamile kalmayı zorlaştıran faktörlerden birisidir. >>

ADETİN HANGİ GÜNLERİNDE GEBELİK KOLAY OLUR? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adette gecikme kaç gün olur?

Adette gecikme kaç gün olur?

adet neden gecikir,mens neden geçikir,adetin gecikme nedenleri,adet gecikmesi hakkında bilgiler Adet kaç gün gecikebilir, adetin 7 gün gecikmesi normal olarak kabul edilebilir. Adet döneminin 7 gün sonra başlaması gibi, 7 gün önce görülmesi de normaldir. Adet akıntısının 2-7 gün arasında olması da normal kabul edilir. hamilelik dışında, hastalıklardan, stresten, düzenli alınan ilaçlardan,...
  2. HANGİ GÜNLERDE KOLAY HAMİLE (GEBE) KALABİLİRİM?

HANGİ GÜNLERDE KOLAY HAMİLE (GEBE) KALABİLİRİM?

hamile kalma günlerini saptama,hangi günler kolay gebe kalırım,ne zaman hızlı hamile kalırım,hamile kalmak için hangi günler ilişkiye girmeli, hamile kalınıcak günler hakkında bilgiler Düzenli adetleri olan ve ayda bir adet gören kadınlarda yumurtlama çoğunlukla adetin başlamasından 14 gün önce olur. Yani adetleriniz düzenliyse bir daha ki adetinizin başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz...
  3. Adetin hangi günlerinde gebelik kolay olur?

Adetin hangi günlerinde gebelik kolay olur?

ovülasyon günleri,gebe kalınıcak günler,hamile kalınıcak günler,yumurtlama günleri,yumurtlama günü hesaplama hakkında bilgiler Düzenli adetleri olan ve ayda bir adet gören kadınlarda yumurtlama çoğunlukla adetin başlamasından 14 gün önce olur. Yani adetleriniz düzenliyse bir daha ki adetinizin başlayacağı günü tahmin edebilirsiniz ve bu günden yaklaşık 14 gün önce yumurtlama olacağını...
  4. Adet gecikmesi kaç gün olur?

Adet gecikmesi kaç gün olur?

Hamilelik, emzirme ve menopoz adet gecikmesinin ilk akla gelen, genel nedenleridir ancak kilo değişimi (kilo almak ya da vermek), stres (duygusal stres ya da hastalık veya ağır egzersiz gibi nedenlerden kaynaklanan fiziksel stres), kullanılan ilaçların yan etkisi ve hormonal problemler de adet gecikmesine yol açabilir. Başka bir sebep söylemek gerekirse, bir kadın doğum kontrol haplarını...
  5. gebelik adetin bittiği gün olabilir mi ?

gebelik adetin bittiği gün olabilir mi ?

mrb hanımlar size bir sorum olacak ben iki ay kdr kistim yüzünden adet gecikmesi yasiyordum ve d.k.hapı kullandım ama 3.ay bıraktım yarıda ve adet oldum sonrasında da çocuk istedik esimle ve bugün adetim 3gun geçmiş oldu. karın ağrısı ve akıntı çok var. sizce hamile olabilir miyim. yoksa ilacı bıraktığım için kalmama sansizligim var mi beni bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim

Sayfayı Paylaş