gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Adetliyken bikini bölgesi temizlenirmi?

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Adetli veya lohusa durumunda bulunan bir kadının, bu durumda avret mahalli temizliği yapması mekruhtur. Bu, yıkandıktan sonra olmalıdır. Avret mahalli ve koltuk altı temizliği en az yedi gün içinde, en çok ise 40 gün içinde yapılmalıdır. Kırk günü geçmemelidir. Aynı şekilde adetli iken tırnak kesmek mekruhdur. Yıkandıktan sonra kesmek gerekir.

Cünüp olan erkek ve kadın da aynı durumdadır.

Kaynak: Büyük Kadın İlmihali, Rauf Pehlivan, Gonca Yayınevi, 1993

Avret Mahallindeki Kılların Temizliği
    Kadınların avret mahallerini herhangi bir şekilde temizlemesinde mahzur yoktur. Mühim olan temizliğin yapılmasıdır.

Avret mahallinin temizliğinin yaşla ilgisi yoktur, bahse geçen yerdeki kıllar uzamaya devam ettikçe temizlemek mükellifiyetide tekrarlanır.

images.jpg

Avret mahallinin tıraşında, sadece ön tarafın temizliği kafidir.

Kılların temizliği bir ay içinde tekrarlanmalıdır.

Ayrıca halk arasında konuşulan kıl uzunluğunun arpa boyu kadar olması durumunda namaz caiz olmaz, yok küçük parmağı bir defa dolarsa kafir olunur şeklindeki inanışlar dinimizde bulunmayan, uydurma laflardır, ihmal edilen temizliğin vebalinden dağa ağır bir durumdur.

Temizlik imandandır. Bu temizliğin yapılmasındaki hikmet sıhhat yönündendir. Temizlenmediği zaman, mesamatın tıkanması ile vücudun her ifrazatı zorlaşır. Bu da onun sağlığına zarar verir. Kirlerle karışan terlerin meydana getireceği koku da caba... Bu temizliğin kırk günü geçemesi mekruhtur (yapılmaması istenen, günah olmayan ancak adet haline getirilirse günah olan şeyler).

Cuma günü traş olmak müstehabdır (İşlenmesinde sevap olan, terkinde günah olmayan ibadetler)
    Avret mahallinin temizliğinin yaşla ilgisi yoktur, bahse geçen yerdeki kıllar uzamaya devam ettikçe temizlemek mükellifiyetide tekrarlanır.
    Avret mahallinin tıraşında, sadece ön tarafın temizliği kafidir.
    Kılların temizliği bir ay içinde tekrarlanmalıdır.
    Ayrıca halk arasında konuşulan kıl uzunluğunun arpa boyu kadar olması durumunda namaz caiz olmaz, yok küçük parmağı bir defa dolarsa kafir olunur şeklindeki inanışlar dinimizde bulunmayan, uydurma laflardır, ihmal edilen temizliğin vebalinden dağa ağır bir durumdur.
    Temizlik imandandır. Bu temizliğin yapılmasındaki hikmet sıhhat yönündendir. Temizlenmediği zaman, mesamatın tıkanması ile vücudun her ifrazatı zorlaşır. Bu da onun sağlığına zarar verir. Kirlerle karışan terlerin meydana getireceği koku da caba... Bu temizliğin kırk günü geçemesi mekruhtur (yapılmaması istenen, günah olmayan ancak adet haline getirilirse günah olan şeyler).

Adetliyken bikini bölgesi temizlenirmi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biktim artik görümcemden

biktim artik görümcemden

slm millet uzun zamandan beri siteye giremiyodum bugun bir firsat dogdu.bn 1.5senedir gorumcemle yasiyorum.evliligimizin 10.ayinda geldi ve ayatimi alt ust etti.o kadar salak ve ise yaramaz bir insanki artik evden iice sogudum.evde esimle ne ozellim var nede kendime ait bir ozelim var.evin icinde ne olup bitiyosa annesine anlatiyor.bizim cinsel yasamtimizi bile...biraz moralim bozuk olsa...
  2. Hülya Avşar'dan Bikini Sözü!

Hülya Avşar'dan Bikini Sözü!

hülya avşar, hülya avşar haberleri, hülya avşar bikinili Sevgili melekler, güzelliğiyle ve zekasıyla sürekli gündemde olmayı başaran Hülya Avşar bu yaz bikini giymek üzere magazincilere söz verdi. Bildiğiniz gibi magazinciler yazın ünlülerin bikinili hallerini, dolayısıyla fazlalıklarını ve selülitleriniş görüntülemeye can atar, bunun için pusu kurup saatlerce ünlüleri dikizlerler. Anlaşılan...
  3. Bikini bölgesini beyazlatan kür

Bikini bölgesini beyazlatan kür

bikini bölgesi koyuluğu nasıl geçer,bikini bölgesi renk açma,bikini bölgesi kararanlar,bikini bölgesi renk açıcı kürler hakkında bilgiler Bayanların en büyük problemlerinden biri haline gelen bikini bölgesi kararması, bitkisel kürlerle vajinanın rengini 1-2 ton açmak mümkün. Özellikle ağdadan kaynaklı olarak oluşan bu kararlamalar sadece vajina etrafında değil, koltuk altı gibi...
  4. destekli bikini önerileri

destekli bikini önerileri

selamlar küçük göğüslere sahip bir bayanım bana destekli bikini önerileri verebilirmisiniz. Kullandığınız marka varsa ve memnunsanız tavsiye edebileceğiniz önerilerde olabilir
  5. 2015 Biki Modelleri

2015 Biki Modelleri

Merhaba arkadaşlar malum yaz geliyor ne çeşit bikimi alacağıma karar veremedim bu sene gerçekten baya çok model çıkmış genelde herkes spor model öneriyor ama ben hala tereddütteyim internette biraz araştırdım ama yinede sizden tavsiye almak istiyorum. BAŞKA SİTEYE AİT LİNK VERMEK YASAKTIR EDİT BY BEYZA sağdaki mavi hoşuma gitti fiyatı uygun gibi sizce nasıl ayriyeten birde, BAŞKA SİTEYE AİT...

Sayfayı Paylaş