gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Adetliyken Birlikte Olmak Adeti Kesermi?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adetliyken birlikte olmak sakıncalımıdır,adetliyken ilişkiye girmek zararlımıdır,adetliyken ilişkiye girilirmi,adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken birlikte olma hakkında bilgiler a.jpg

Bu soru hastalardan sık duyduğumuz sorulardan birisidir. Hatta adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olur mu? Kısırlık yapar mı? gibi sorular da gelmektedir zaman zaman. Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya serbest olması ayrı bir konudur ancak adet döneminde ilişkiye girmenin ne kadın ne de erkek açısından tıbbi olarak hiçbir zararı yoktur. İlişki prezervatifsiz veya prezerfvatif kullanarak olabilir ancak kanamadan dolayı prezervatifsiz ilişki zor olabilir, bu nedenle prezervatif kullanılması tercih edilir.

Adet (regl, mens) döneminde kadınlarda çoğunlukla cinsel istek artar ama bazı kadınlar bu dönemde kanaması olduğu için ilişkinin iyi olmayacağını düşünürler.

Adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olabilir mi?
    Çok zor bir ihtimaldir ama teorik olarak imkansız demek yanlış olur. Ayrıca her kanama adet kanaması değildir, kişi adet gördüğünü sanabilir fakat bu kanamanın başka bir nedeni olabilir ve bu sırada girilen ilişki neticesinde de gebelik olabilir.

Bunların dışında halk arasında söylenen adet (regl) zamanında ilişkiye girmek kısırlık yapar gibi sözler tamamen yanlıştır. Ayrıca yine halk arasında zaman zaman söylenen bir söz: adet kanı pis değildir, adet kanı rahim içerisindeki dokunun dökülmesinden oluşur, bu doku pis değildir tamamen temiz ve normal bir dokudur sadece hormonal etkilerden dolayı her ay dökülür ve kanama olur.

Adetliyken Birlikte Olmak Adeti Kesermi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adetliyken birlikte olmak zararlımıdır?

Adetliyken birlikte olmak zararlımıdır?

mens döneminde ilişkiye girmek sakıncalımı,adet döneminde ilişkitye girmek zararlımıdır,adetliyken birlikteliğin sakıncası varmı,adetliyken birlikte olmak gebeliğe yol açarmı Bu soru hastalardan sık duyduğumuz sorulardan birisidir. Hatta adet zamanında ilişkiye girilirse gebelik olur mu? Kısırlık yapar mı? gibi sorular da gelmektedir zaman zaman. Kişilerin dini inançlarını göre yasak veya...
  2. Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Adetliyken birlikte oldum hamile kalırmıyım?

adetliyken hamile kalınırmı,adetliyken gebe kalınırmı,adetliyken ilişkiye girdim hamilemiyim,adetliyken birliktelik ve gebelik hakkında bilgiler Merhaba. Ben geçen ay eşimle adetimin 4.günü yani son gün korunmasız ilişkiye girdim ve ilişki esnasında boşalma oldu. Adetliyken hamile kalınır mı ? Adet dönemi hamile kalma ihtimalinin en az olduğu dönemdir.Hamilelik için kadında yumurtlama olması...
  3. Adet halinde birlikte olmak harammıdır?

Adet halinde birlikte olmak harammıdır?

Yasaklanan yalnız cinsel organların teması olduğu için, hiç şüphesiz sevişmek helaldir. Üstelik adet halinde sevişmek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. Cümay' İbnu Umayr (ra) anlatıyor: Ben, annem ve teyzemle birlikte Hz. Aişe (ra)'nin yanına girdim. Onlar Hz. Aişe ye: "Hayızlı iken, sizlerle Aleyhisalatu vesselam ne şekilde mübaşerette bulunurdu?" diye sordular....
  4. Adetliyken birlikte olmak günahmıdır?

Adetliyken birlikte olmak günahmıdır?

Yasaklanan yalnız cinsel organların teması olduğu için, hiç şüphesiz sevişmek helaldir. Üstelik adet halinde sevişmek, Peygamber Efendimizin (s.a.v) sünnetlerindendir. Cümay' İbnu Umayr (ra) anlatıyor: Ben, annem ve teyzemle birlikte Hz. Aişe (ra)'nin yanına girdim. Onlar Hz. Aişe ye: "Hayızlı iken, sizlerle Aleyhisalatu vesselam ne şekilde mübaşerette bulunurdu?" diye sordular....
  5. Majezik adet kanamasını kesermi?

Majezik adet kanamasını kesermi?

Kadınların regl dönemlerinde ne kadar çok sancı çektiğini herkes bilir. Maalesef çoğu zaman bitki çayları, sıcak su torbası veya dinlenmek de yetersiz kalır. Çareyi ağrı kesici ilaçlarda ararız. Ancak bazı ağrı kesiciler, adet sancısını aldığı zaman adet kanamasının kesilmesine sebep olur. Bu da bir kadının adet düzeni için zararlı bir durumdur. Piyasada bu duruma özel ağrı kesiciler...

Sayfayı Paylaş