gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

adetten önce birliktelik gebe kalmayı sağlarmı,adetten sonraki birliktelikle gebe kalınırmı,adetliyen hamile kalınırmı,adetten 1 gün sonra ilişkiyle gebe kalınırmı,adetten 1 gün önceki ilişkiyle hamile kalınırmı hakkında bilgiler h.jpg

Melekler mekanı.com'a adetliyken ilşkiye girildiğinde hamile kalınırmı,adetten bir kaç gün önce ilşkiye girdim hamile kalma olasılığım nedir; gibi sorular yönetilmektedir.Bizde Melekler mekanı.com olarak ziyaretçilerimizin merak ettiği bu soruyu detaylarıyla bir araya getirdik..

Bunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir.Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir.Bu doku gebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayan özel bir yapıdır.İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yeniden hazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.
    Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar;Vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu,vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu ,bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.
    Adet sırasındayken **** yapılıp yapılamayacağın cevabı ise koşullara ve kişilere ,vede kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.
    Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında eğer prezervatifsiz cinsel ilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma şansı olabilir.Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığıda mevcuttur,bunu da göz ardı etmemek gerekir.
    Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler,oysaki bazı rahatsız olan bunu itici bulan erkekler olduğu gibi ,bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan bir çok erkekte mevcuttur.
    Müslümanlıkta kadın adetliyken c**nsellik kesinlikle yasaklanmıştır
    Adet döneminde cinsel ilişkiye girmek sağlık ve hijyen açısından sakıncalıdır ve tavsiye edilmemektedir.

Normal bir adet dönemi 3 gün ile 6 gün arasında değişmektedir. Bazen kadınlar adet günlerinin kanamanın çok düşük olduğu günlerde cinsel ilişkide bulunmaktadırlar, korunmasız yapılan bu ilişki gebelikle sonuçlanabilmektedir.

Bunun sebebi, bazı durumlarda kadınlarda yumurtlama zamanlarında değişiklik yaşanmasıdır.

Vajinada oluşmakta olan her kanama adet kanaması değildir. Yumurtlama döneminde olan benzer bir vajinal kanama kolay bir şekilde adet kanamasıyla karıştırılabilmektedir.Adet dönemine güvenerek cinsel ilişkiye giren bir kadının bu durumda hamile kalma ihtimalı bi hayli yüksektir.

Zamansız oluşan yumurtlamalar bazen adet dönemi bitmeden yada adet dönemini takip eden birkaç gün içinde olabilir. Her şekilde hamile kalma riski vardır.

Adet döneminin kanamanın yüksek olduğu ilk günlerinde hamile kalınmadığı söylenmektedir, Ayrıca bu günlerde cinsel ilişkide bulunulmaktan mutlaka kaçınılması gerekir, ciddi ebfeksiyonlara ve sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir.
    Pratik olarak söylenirse adet döngüsünün hiçbir günü %100 gebelikten korunmak değildir. Gebelikten korunmada asla gün sayma metodu, geri çekme veya adetliyken ilişkiye girme gibi yöntemleri kullamamak lazım.

2. çiçekçi kız

çiçekçi kız Hamiş Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    115
    Ödül Puanları:
    43
    bazen adetim bitti diye eşimle birlikte oluyoruz ama sonra tekrar kanamam oluyo :( bu neden kaynaklanıyor acaba ?

3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Normal bir durum.Adet sonrası rahim müdahale görüyor.Kanamanızın bittiğnden emin olduktan sonra birlikte olmaya özen gösterin Periodunuzu takip edin..

4. ebru ö

ebru ö Forum Okuru

Adetten 2 gun eveli ilskiye girilipte 2 gn snra adet glirse hamle kalnrmi

5. Ync

Ync Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Ya bende bişey sormak istiyorum bizde adetime 5 gün fln varken ilişkiye girdik eğer olursa ben adet olucakmiyim bu ay

6. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , gebelik oluşursa mensinizde gecikme olucaktır.Böyle bir durum söz konusu olursa test yaparsınız..

7. Deno calle

Deno calle Forum Okuru

İyi akşamlar beyza hanım ben geçen ay adet oldum ardından 2 hata sonra bulantı başladı başaedemeyince dra gittik test yapıldı hamileymişim :) çok mutluyum ama nasıl oldu bu anlamadım ?

8. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,
    Gebeliğiniz hayırlı olsun. Bunda şaşıracak bir şey yok.Bunun sebebi, bazı durumlarda kadınlarda yumurtlama zamanlarında değişiklik yaşanmasıdır.İki mensin ortasın da yumurtlamanız gerekirken mense yakın tarihte yumurtlamışsınız dır. O dönemde birlikte olmaniz akabinde adet olmanız sizi şaşırtmasın . Bu yüzden adetliyken yada adete 1-2 gün kala sağlanan birliktelikle gebe kalındığını buna benzer her soru da belirtiyorum. Sağlıklı gebelik geçirmeniz dileği ile.

9. selen berk

selen berk Forum Okuru

beyza hanım slm ben 2 hafta önce korunmasız ilişkiye girdim adetime henüz var korkuyorum hamile kalmaktan test yapsam sonuç alırmıyım

10. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Korunmasız her birliktelik , istenmeyen gebelik açısın dan risktir. Mensiniz de en az 3 günlük gecikme olursa test yapın.Testi erken yaparsanız , yanlış sonuç alma ihtimaliniz yüksek.Ayrıntılı bilgi için linki ziyaret edin..

Gebelik Testi Nedir? Ne Zaman Gebelik Testi Yapılır ?

11. sultan tr

sultan tr Forum Okuru

mehaba beyza hanm eşim asker izine gelmişti adetime 2 gün kala ilişkiye girdik sonra adet olmdm 3 gün geçti test yaptım evdeki negatif hcg 7,5 hamile olasılığım nedir?

12. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

HCG değeriniz şüpheli . 3 gün sonra HCG testini tekrar yapın.Bu süre zarfın da ilaç kullanmayın, bedeni yorucak işler de uzak durun. 3 gün sonra yapacağınız test sonucunu bizimle tekrar paylaşın.Mutlu haberlerinizi almayı diliyorum.

13. Mkeremin

Mkeremin Forum Okuru

31 ekimde adet oldum normal adetim 10 11gün sürüyor ilk 6 7 gün normal oluyorum sonra leke şeklinde 1 gün var 1 gün yok 9 unda ilişkiye girdim iliskiden sonra gene leke geldi iki kere hamile kalmà olasiliği nedir

14. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Yoğun bir kanama yok. Tedbiren gebelik testi yapın. Lekelenme sadece gebelik kaynaklı olmaz. Hormonal yada rahim kaynaklı bir sorundan da olabilir.

Adetten önce Adetten hemen sonra hamile kalınırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adetten hemen sonra ilşkiye girilirse hamile kalınır mı?

Adetten hemen sonra ilşkiye girilirse hamile kalınır mı?

adetten hemen sonra hamile kalınırmı adet bittikten hemen sonra hamile kalınırmı adetten ne zaman kalınır Arkadaşlar yumurtlamaydı adet günüydü derken kafam allak bullak oldu.Benim tanıdığım birkaç kişi adetten hemen sonra hamile kaldıklarını söylüyorlar ve çok eminler.Sizce adet bittikten hemen sonra ilişkiye girilirse hamile kalınır mı?
  2. Adetten hemen sonra hamile kalınır mı ?

Adetten hemen sonra hamile kalınır mı ?

Adetten hemen sonra hamilelik olur mu Adetten sonra hamilelik Adetten bir hafta sonra hamile kalınır mı Adetten bir kaç gün önce yada sonra gebe kalınabilinir mi konusunu çok düşündüğünüzü biliyorum kızlar bu konu hakkında istiyorum ki sizlerin aklındaki soruları bir nebze olsun azaltayım. Öncekilke Adet hakkında bilgi vereyim size, Adet olayı, olgunlaşan yumurtaların döllenmeden ( yani...
  3. İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

İlişkiden hemen sonra adet oldum hamile kalırmıyım?

Hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönem yumurtlamadan dört gün önce ve yumurtlamadan bir iki gün sonrasıdır. Yumurtlama olduktan 12 -24 saat içerisinde döllenme olmaz ise yumurta ölür. Kadınların aklında olan bir şüphede adet oldum ama yine de hamile olabilirmiyim sorusudur. Bu genel olarak adet düzensizliğini de beraberinde getirir. Eğer üstüne görmekten korkuluyorsa son adet tarihine...
  4. Adetten hemen sonra birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Adetten hemen sonra birlikte oldum hamile kalırmıyım?

Adet bitiminde ilişki ile gebelik olabilir mi sorusunun yanıtı ok net ve kesindir. Evet, hamile kalınabilir. Kişinin yumurtalıklarının aktif olarak çalışması demek onun her zaman diliminde hamile olabileceğini göstermektedir. Bazen geç yumurtalama ya da erken yumurtalama dönemlerinde bu gibi hamile kalma durumları yaşanıyor ve örneklere baktığımızda bu oran hiçte az gibi durmuyor. Dolayısı...
  5. adetin son günü hamile kalınırmı

adetin son günü hamile kalınırmı

merhaba ben adete 1 gün kala ilişkiye girdim ertesi gün adet oldum bu ay adt olmadım acaba hamilemiyim ? adetten 1 günce hamile kalınırmı?

Sayfayı Paylaş