gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

adile naşitin hayatını araştırıyorum

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ben doğduğumda ölmüştü Adile Naşit ama onu Kemal Sunalın filmleriyle sevdik. Şimdi bir ödev konusu olarak onun hayatını seçtim. Bana Adile Naşitin hayatı hakkında yardımcı olabilir misiniz ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz,
    Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Adile Naşit; 1930 yılında doğmuştur. Sinemaya girişi 1947 yılında Seyfi Havaeri'nin yönettiği Yara filmiyle olmuştur ama ancak 1970'lerde filmlerde yoğun olarak rol almaya başlamıştır. 1976'da İşte Hayat adlı filmdeki rolüyle Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Hababam Sınıfı film serisindeki rolüyle büyük beğeni kazandı. 1978'de Uluslararası Sanat Gösterileri'nin tiyatro ve müzikallerinde rol almaya başladı. Daha çok Ertem Eğilmez ve Kartal Tibet'in çektiği güldürü filmlerinde oynamıştır.

adile naşitin hayatını araştırıyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adile Naşit biyografisi ve merak edilenler

Adile Naşit biyografisi ve merak edilenler

Adile Naşit Asıl adı Adile Keskiner olan Türk sinemasının ünlü oyuncusu Adile Naşit, 17 Haziran 1930da İstanbulda doğdu. Tiyatro oyuncusu Amelya Hanım ile ünlü komedyen Naşit in kızı olan Adile Naşit, babasının ölümü üzerine öğrenimini yarım bırakarak, 1944 yılında İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Tiyatrosu na girdi. Herşeyden Biraz oyunuyla sahnede olduğu yıl, Halide Pişkin in grubuyla...
  2. Adile Naşit kimdir ve biyografisi

Adile Naşit kimdir ve biyografisi

Adile Naşit Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit, 17 Haziran 1930’da İstanbul’da doğdu. Asıl adı Adile Keskiner’dir. Tiyatro oyuncusu Amelya Hanım ile ünlü komedyen Naşit’in kızıdır. Babasının ölümü üzerine öğrenimini yarım bırakarak, 1944 yılında İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Tiyatrosu’na girdi. Herşeyden Biraz oyunuyla sahneye çıktı. Aynı yıl Halide Pişkin’in grubuyla İstanbul’da...
  3. Adile Naşit Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Yaşamı Hakkındaki Yazılar (1930 - 1987)

Adile Naşit Kimdir? Hayatı, Biyografisi ve Yaşamı Hakkındaki Yazılar (1930 - 1987)

ALLAh Rahmet eylesin cok seviyorum Adile Nasit 'i ... Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit, 17 Haziran 1930'da İstanbul'da doğdu. Asıl adı Adile Keskiner'dir. Tiyatro oyuncusu Amelya Hanım ile ünlü komedyen Naşit'in kızıdır. Babasının ölümü üzerine öğrenimini yarım bırakarak, 1944 yılında İstanbul Şehir Tiyatrosu Çocuk Tiyatrosu'na girdi. Herşeyden Biraz oyunuyla sahneye çıktı....
  4. Adile Naşit kimdir

Adile Naşit kimdir

adile naşit kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında özetler bu yazımızda arkadaşlar. Sayısız filme başarısı ile imzasını atmış, Türk Sineması'nın sevimli yıldızı büyük usta Adile Naşit hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda. Adile Naşit Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit, 17 Haziran 1930'da İstanbul'da doğdu. Asıl adı Adile Keskiner'dir....
  5. Adile naşit kimdir hayatı hakkında bilgiler

Adile naşit kimdir hayatı hakkında bilgiler

Adile Naşit'in hayatı konusunda bilgiler edinmek istiyorum, Adile Naşit'in resimleri ile birlikte biyografisini benim için hazırlar mısınız? Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş