gebe
  1. aysil

aysil Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0

Adım, Feraşe Soyadım Yok

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında aysil tarafından paylaşıldı.

Ne zaman yüreğimi açsam dudaklarından düşenleri toplamak için, içim korlar içinde kaldı , yandı. Susardın , dünyanın en büyük yangını çıkardı. Konuşurdun yine aynı. Bir bahar sabahı kulağına 3 kez fısıldadım ismimi , ardından bir şarkı uydurdum. Adı feraşe’nin gazabı. Denizleri yaktım , yangınlara üfledim. Mayıştım durdum dindim , üzerinde felfecir bir kindim. Kimse bilmedi , bilemezler. Benim dudaklarım yerine gözlerim konuşurdu , bazen de bardağın dolu kısmını boşaltırlardı. Ama sana göre ikisi de aynı şeylerdi. Çünkü bakışlarım ağlardı benim. Susardım , beni sen yakıp giderdin ardından. Zor , seninle başa çıkmak çok zor . Sen hiç bir mektubun sayfalarını onlarca parçaya ayırıp ardından birleştirmeye ve ardından okumaya çalıştın mı ? Yapmamışsındır. Ben de yapmadım zaten. Gerek yok birleştirmeye , birleştirmeden de intizar diye bağırıyor mürekkebi ıslanmaktan yayılmış o kağıt parçaları. Ben vuslat diye haykırırken her sabah , cerahat uslan diye fısıldarken kulağıma seni seninle ama bensiz yaşamak ne kadar kötü bilir misin ? Bilemezsin. Sanırım beni binlerce kez terk ettin , olsun. Ben terk edilmeye müsait bir feraşeyim.
    Mutlaka aklanacaksın aklında , “bunları bunları yaşadım bıraktım gittim” diyeceksin. Belki akıllanacaksın. Ben bu kısır döngüyü kaç kere yaşadım biliyor musun sen? Beni gerçekten kaç kez bıraktın? Bilmiyorum , zincirleri kopmuş bir salıncak gibi savruluyorum. Kıran kim zincirlerimi koparan kim? Sen değilsin korkma. Bıraktığın acılar yalnızca.
    Bana beni sorarsan ben bir seri katilim. Adım feraşe , soy adım yok. Çok adsız bir tırtılın şarap kadehinde kozalandım. Senin de pek temiz olduğun söylenemez doğrusu. Bugüne kadar bir hırsız olarak yaşamımda yer aldın. Yüreğim oldukça sakladı ama mantığım ele veriyor seni. Son duanı et diyorum , sen diyorsun.Hala hırsızlık yapıyorsun, tam alnının ortasına dayıyorum silahı . Basıyorum tetiğe , kanlar fışkırıyor beyninin orta yerinden.Ben ölüyorum.
    Seni öldürmek isteseydim , tam kalbime sıkardım kurşunu . Şimdi kalbim sana emanet , iyi koru onu.
    Ben mi ? Beni düşünme. Feraşelerin ömrü kısa olur.

Adım, Feraşe Soyadım Yok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk,

Adım Mustafa Kemal, soyadım Atatürk, Tarihi biz yazmıştık, tarihe gömülüyordu yüce Türk. Şamar oğlanı omuştuk, önüne gelen bize attı tokatı, Vatan elden gidiyordu, Osmanlının kalmamıştı takatı. gün o gündü: ya Türk olup bilinmek, ya yok olup silinmek, Türksüz dünya olamazdı, hakkımızdı sevinmek. Tek yürek, tek bilek olduk, yıldırım gibi çaktık, Cepheden cepheye koşup, tarihi...
  2. Adı=Bilgi Soyadı=sayar!!

Adı=Bilgi Soyadı=sayar!!

kaynak:gencturkforum.com
  3. Adın Acı, Soyadın İhanet Senin...

Adın Acı, Soyadın İhanet Senin...

Selami Şahin "özledim"i söylememeli orada Özlememeliyim artık seni Özlememeliyim seni/senli günleri Senin olmadığın/seninle olmadığım Bir ülke istiyorum artık Hüzün çiçekleri açmamalı artık bahçelerimde Bir çığ gibi düşmemeli üzerime ayrılıklar Rüzgarlarım senin saçlarından esmemeli artık Senin yüzünü görmemeliyim her dolunayda Dört mevsim çiçek açmamalı...
  4. Adı : Kadın, Soyadı : Anlaşılmaz

Adı : Kadın, Soyadı : Anlaşılmaz

dünyanın en güzel soyadı Biz onları onlarda bizleri anlamıyor.Ne olacak bu kadın ve erkek arasındaki anlaşılmazlıklar.Bence dünya yerle bir olana kadar ne erkek kadını nede kadın erkeği anlayacak.Bir bilmece gibiyiz...:):)İşte meleklerim bu konuya güzel bir yazıyla değinelim buyrunuz.. Adı : Kadın Soyadı : Anlaşılmaz... Erkeği yönetmek kolaydır ama bu basitlikte bile kadın erkeğe kısa...
  5. Adın AŞK... soyadın ne...

Adın AŞK... soyadın ne...

Adın AŞK... Peki soyadın ? Adım aşk der gibi bakıyorsun, soyadın ne? Hangi zamanda edilen bir duaya karşılık geldin? Artık şarkılardan fal tutmuyordum ve kimse için söylenecek bestem kalmamıştı, O yüzden mi buradasın? Adın Aşk, Soyadın Ne? Aşkın kendisiymişsin gibi yürüyorsun yollarda, tafran da bundan olmalı. İnandırabilecek misin kalbimi? Sevda dediğin vurgunları önceden çok yedim ben,...

Sayfayı Paylaş