gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

adına Gök Zümrüt de denilen Aquamarine

Konu, 'Takı ve Takı Tasarım' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

gök zümrüt gök zümrüt taşı gökzümrüt Aquamarine :
    Kimi zaman adına Gök Zümrüt de denilebiliyor. Aquamarine, soluk mavi-yeşil renkli bir taşdır. Bu sebepten Sakin Taş olarak da bilinebilir. Sakin Taş denilse de, Cesaret taşı olarak adlandırılır. Bu taşı taşıyan kişinin ölüm karşısında cesaretlendiği söylenilir. Bu taşı renginden dolayı, denizciler tılsım diye kullanırlar. Renginden dolayı kahinler tarafından da kullanılmıştır. Kahin Taşı olarak da anılır. Enteresan renklerde bulunabilen Aquamarine, mücevheratta da kullanılır. O güzel mavi rengini verebilmek için 400 derecede ısıtılmaktadır. Bu güzel taşın en güzelleri Brezilya'dan çıkmaktadır. Sinirleri yatıştırıcı özelliği olduğuna, düşünceyi berraklaştırdığına ve yaratıcı gücün ortaya çıkardığına aynı zamanda böbrek, karaciğer, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendirdiğine ve vücudu temizlediğine inanılır.

adına Gök Zümrüt de denilen Aquamarine konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gökte yıldızlar denizde kum tükenir Mustafa Kemaller tükenmez

Gökte yıldızlar denizde kum tükenir Mustafa Kemaller tükenmez

tükenir elbet gökte yıldız tükenir elbet gökte yıldız denizde kum mustafa kemaller tükenmez şiiri video mustafa kemaller tükenmez video Tükenir elbet Gökte yıldızlar denizde kum tükenir Bu vatan bu topraklar cömert Kutsal bir ateşim ki ben sönmez İnanın Mustafa Kemaller tükenmez.
  2. zümrüt

zümrüt

Şehadet mertebesine ve bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye, Zümrüte rast gelmek yüce kardeşlere, ahlaklı evlada, faydalı ilim yahut helal mala delalet eder.Rüyada zümrüt görmek helal mala, iyilik ve başarı kazanmaya işarettir.Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada zümrüt görmek alın terinizle kazandığınız para olarak yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, yuva kurmak demektir....
  3. Deniz - Zümrüt Gözlüm

Deniz - Zümrüt Gözlüm

zümrüt gözlüm sen boncuk boncuk bakarken ben neyleyim senden ayrıyken sen beni ben seni çok severken niye ayrıldk durup dururken oooooooo yalan zümrüt gözlüm yalan sevgidir gerçek olan ve sana kalan yalan zümrüt gözlüm yalaan sevgidir gerçek olan ve sana kalan Belki yook beni bulan yalaan
  4. Club Aquamarine

Club Aquamarine

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Adın emanet dilim de

Adın emanet dilim de

ADIN EMANET DİLİMDE.. Çok güzel bir yazı okuduktan sonra sizlerle palaşmak istedim; umarım sizlerde beğenirsiniz... İki tesbih boncuğu arasında bir kalp kaç kez çarpar, sayamıyorum. "İkrar"ın sukutu oluyor suskunluğum… Az ve öz olan bir anlayışla ve kıbleye doğru bir bakışla Seni anıyorum. Andıkça çoğalıyor anlamların. Adın ki sonsuzluk... Adın ki ahd ve vefa... Evimdir dediğin...

Sayfayı Paylaş