gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Adli tatil yarın başlıyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

2009 adli tatil ne zaman adli tatil ne zaman 2009 bitiyor bitiyor Adli tatil süresince nöbetçi mahkemeler görev yapacak. Nöbetçi mahkemeler, tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davaları görüşecek. Diğer davalara ise yeni adli yıla kadar ara verilecek.
    Yüksek yargı organları Danıştay, Yargıtay, Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde de nöbetçi heyetler görev yapacak.

Bu mahkemelerde acil konular görüşülürken Danıştay'da görev yapacak olan nöbetçi heyet esastan karar veremeyecek ve yalnızca ''yürütmenin durdurulmasına'' istemlerini karara bağlayacak.

Yargıtay'da da ceza ve hukuk olmak üzere iki nöbetçi daire görev yapacak.

Kapatılan DGM'lerin yerine kurulan özel yetkili ağır ceza mahkemeleri ile askeri mahkemeler, adli tatil kapsamında olmadığından yargılama faaliyetlerini sürdürecek.

Adli tatil 6 Eylülde sona erecek. 6 Eylül'ün cumartesi gününe denk gelmesi nedeniyle yeni adli yıl, 8 Eylül Pazartesi günü Yargıtayda düzenlenecek törenle başlayacak.

haber7.com

Adli tatil yarın başlıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. adli yardım için nereye başvurmalı?

adli yardım için nereye başvurmalı?

fakirlik yardımı nasıl alınır adli yardım nasıl alınır fakirlik belgesi belgesi hakkındaki tüm cevaplar Adli Yardım Konusunda daha fazla bilgi için bulunduğunuz yer barosuna başvurabilirsiniz. İSTANBUL BAROSU ADLİ YARDIM BÜROSU Adli Yardım Bürosu, hafta içi her gün hukuki yardıma ihtiyacı olup avukatlık hizmetinden yararlanmak için maddi olanağı bulunamayanlara, iki şubesi ve merkez bürosuyla...
  2. Adliye

Adliye

Adliye binası, borç ve diğer akitlerde gösterilen umursamazlığa, dünya hayatından sonra kişinin her şeyden hesaba çekileceğini unutmuş görünmesine delalet eder.İşlerin bozulacağı ve sıkıntı çekileceğini belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye yorumlanır. İşlerinizin bozulacağı ve sıkıntıya düşeceğinizi belirtir. Adliyede hakim görmek iyiye işarettir. Bulunduğunuz durumdan çok daha güzel...
  3. Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor

Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor

Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor mu? Arkadaşalr Yarıyıl tatili cuma günü başlıyormu yoksa ben mi yanılıyorum:S
  4. 2012 yarıyıl tatili başlıyor

2012 yarıyıl tatili başlıyor

2012 yarıyıl tatili ne zaman başlıyor 2012 yarıyıl tatili ne zaman bitiyor Merhaba Sevgili Melek'ler, 2011 - 2012 Eğitim Öğretim Yılının yarıyıl tatili bu Cuma başlıyor. Biz de yaryıl tatili hakkında merak ettiğiniz bilgilere yer veriyor ve şimdiden hayırlı keyifli tatiller diliyoruz:) Öğrenciler cuma günü karne alacak.Okullarda yarıyıl tatili cuma günü başlıyor.2012 eğitim öğretim...
  5. Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor !

Yarıyıl tatili cuma günü başlıyor !

yarıyıl tatili ne zaman,şubat tatili ne zaman,okullar ne zaman kapanıyor,23 ocak okullar tatilmi,okullar ne zaman kapanacak,yarıyıl tatili ne zaman bitiyor Tatilin ardından eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak. Eğitim-öğretim yılı 12 Haziran’da da tamamlanacak. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak. İkinci dönem 8. sınıf...

Sayfayı Paylaş