gebe
  1. almira

almira Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Adolph ve Rudolph'un Öyküsü

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

Adolph ve Rudolph'un Öyküsü İkinci Dünya Savasi'nin hemen öncesinde Almanya'da bir kasabada iki kardes ayakkabi yapip satmak üzere bir atölye açarlar; Adolph ve Rudolph Dassler.
    Savas sonrasi Adolph, Rudolph'a artik birlikte çalismak istemedigini, kendine ayri imalathane açacagini söyler. Rudolph saskindir. Ufacik kasabada iki kardes ayri imalathanelerde rekabet edeceklerdir.
    Kardesine bunun mantikli olmayacagini, bu ufak kasabada zaten insanlarin sayili ayakkabi satin aldiklarini, ikisinin birden iflas edecegini söylese de Adolph bu uyariyi dikkate almaz ve kendine yeni bir ayakkabi imalathanesi açar.
    Gerçekten de aralarinda kiyasiya bir rekabet baslar. Rekabetleri dogduklari kasaba sinirlarini dahi asar. Iki kardes ayrildiktan sonra birbirlerine küsmüslerdir ve Adolph 1978 yilinda öldügünde tam 29 yildır darginlardir.
    Bugün iki firmanin genel merkezi de bu ufak kasaba Herzogenerauch'tadir. Adolph Dassler'in ayakkabi sirketinin adi ADIDAS, Rudolph'un ki ise PUMA'dir.

Adolph ve Rudolph'un Öyküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bekleyişin Öyküsü

Bekleyişin Öyküsü

Bekleyişin Öyküsü Günler güz yaprakları gibi birer bir er dökülürken ayaklarımın Dibine ben her gece karanlığa dikip gözlerimi senin aydınlığını bekledim. SEN YOKTUN... Binlerce adim attım bu kentin sokaklarında her köseyi her parkı her ağacı ezberledim. Sevdaya bulanmis her kaldirim tasinda senin adini aradim. SEN YOKTUN... Evlerin duvarlari birer bir er üzerime yikildi her bir...
  2. Dizinin Öyküsü

Dizinin Öyküsü

1. BÖLÜM Operasyon büyük bir yolcu gemisinin limana yanaşmasıyla başlar. Yolcular arasında görünen Yıldız, havalı ve güzel bir kızdır. Elinde bir çanta bulunmaktadır. Gümrükten geçip taksilere doğru gider ve o sırada yakışıklı polis Murat atılır. Murat, taksi şoförü kılığındadır. Kızı taksiye alıp yola çıkarlar. Cemil ve adamlarıyla buluşmak için Levent�te bir barın önüne yanaşırlar. Yıldız...
  3. Saatin öyküsü

Saatin öyküsü

İnsanoğlu başlangıçtan bu yana zaman denilen anlaşılması zor kavramla uğraşmış, yıldızlara ve güneşe bakarak zamanı anlamaya ve hesaplamaya çalışmıştır. İlk başta insanlar için sadece yağmurun, karın, soğuğun, sıcağın zamanını bilmek yetiyor, mevsimler insanların hayatlarını yönetip, hasat zamanını, göç zamanını, barınma zamanını söylüyorlardı. Gittikçe daha küçük zaman birimlerine ihtiyaç...
  4. bekleyişimin öyküsü......

bekleyişimin öyküsü......

Günler güz yaprakları gibi birer birer dökülürken ayaklarımın dibine, ben her gece karanlığa dikip gözlerimi senin aydınlığını bekledim. Sen yoktun... Binlerce adım attım bu kentin sokaklarında. Her köşeyi, her parkı, her ağacı ezberledim. Sevdaya bulanmış her kaldırım taşında senin adını aradım. Sen yoktun... Evlerin duvarları birer birer üzerime yıkıldı. Her bir hücremin...
  5. Penguenlerin öyküsü

Penguenlerin öyküsü

-Münzeviye ithaf olunur :minik: * Antartika 'da uzun kutup gecesi gunesin ufuktan yukselmesiyle biter ve alti ay surecek gunduz baslar. * Cok gecmeden smokinlerini giymis penguen suruleri , kisa bacaklari uzerinde hoplayarak ilerlemeye baslar. Onlerinde yurumeleri gereken yuzlerce kilometre buzlu yol vardir. * Ve onlar 1 adimda yalnizca 10 cm ilerleyebilir. * Ama dakikada 120 adim...

Sayfayı Paylaş