gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Adresim Hüzün...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

bugün günlerden hüzün yer hüzün ülkesi intiharda bileniyor duygular
    hüzünlü bir karanlığa

dolaşıyorum gelişigüzel
    ayağımın altında dallar eziliyor
    hüzün kırılıyor yalnızca

hüzün alıp
    hüzün satıyorum
    kazancım hüzün
    kaybım da

gül uzatıyor küçük bir kız
    :
    “al bunlar en güzelleri
    adları hüzün çiçeği
    hüzün kokarlar aynen
    hüzünlü gönlün gibi...”

ağaç olsam
    hüzün dökülüyor yapraklarımdan
    yağmura koşsam hüzün boşanıyor üstüme
    bıraksam kendimi kaçsam oradan
    yok olası hüzün koşuyor ardımdan!

ben: hüzün
    ikametgâh: hüzün sokağı
    adresim bu işte!

beni ararsan hüzn'ü sorman yeter

bir köpek uluyor sokakta
    hüzünlü bir ölümdür buralar!

Adresim Hüzün... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adres

Adres

Adres sormak bir bilene akıl danışmaya, adres söylemek ya ad vermek bir kimseye bir işte danışmanlık yapmaya delalet eder.Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir. Adres almak veya vermek:akraba ve dostlarınızı ziyaret edeceğiniz anlamına gelir.Rüyada birisinin sizden bir adres sordugunu veya sizin bir kimseden adres sormanizi görmek, bu günlerde...
  2. Tual - Hüzün

Tual - Hüzün

içimde bir gizli hüzün var sanki.. bir gölge kadar yalnızım.. kendine bakan bir ayna misali.. üzgünüm şimdi dargınım. acıyım.. acıdan öteyim belki kaybolan yıllar ardında. hayaller, kırıldığında... bir taşın suskunlığunda... ayazda kalmış bir kuş yüreğim. soğuk sert taşlar gibiyim.. bitmeyen kışlar gibiyim .. bağrıma şimdi taşmı basayım...
  3. hüzün

hüzün

Saçların epeyce dağılmış dudakların duvara çarpmıs çözüldüm. Çünkü ben senin sözündüm. Aşka secilmişti tüm vakitler. Seçildin. Çünkü sen bir çicektin. Alıp başımı gidiyorum; yeşil başlı kumsallara.. Güneştin.. Çünkü bedenimdeki ateştin ---- Bir nefeslik dinlenişti hüzün... Hep bir gülümseyişe aralanan dudaklarımı büzmekti... Hayatın şaşırtma kuvveti öylesine büyüktü ki...Kocaman...
  4. Hüzün mevsimi...

Hüzün mevsimi...

Şeyh Galib, meşhur mesnevisinde, 'Hüsn'ü bulmak için yollara düşen 'Aşk'ı mumdan bir gemiye bindirerek ateş denizinden geçirir. "Mumdan bir gemiyle ateş denizini geçmek de ne ola ki?" diye yormayın zihninizi. Bu akılla kavranabilir bir keyfiyet değildir. Ve bu öyle bir manzaradır ki aklı gözünde olanlarda temaşa zevki dahi uyandırmaz. Bu tür muammaların hakkından ancak...

Sayfayı Paylaş