gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

afet duası

Azîm ve Halîm Allah'tan başka ilâh yoktur, Arş-ı Azîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

Semâvât-u arzın ve Arş-ı Kerîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

Halîm ve Kerîm Allah'tan başka ilâh yoktur.

Arş-ı Azîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

Semâvat-u arzın ve Arş-ı Kerîm'in Rabbi Allah'tan başka ilâh yoktur.

Allah bize kâfidir, O ne güzel vekildir; Allah'a tevekkül ettik.

Halîm ve Kerîm Allah'tan başka ilâh yoktur. Arş-ı Azîm ve yedi semânın Rabbi Allah'ı teşbih ederim.

Âlemlerin Rabbi Allah'a hamd olsun. Allahım, kullarının şerrinden Sana sığınırım. Allah bize kâfidir, O , ne güzel vekildir. Allah bana kâfidir, O ne güzel vekildir.

Yâ Allah! Allah benim Rabbimdir, Ona hiçbir şeyi şirk koşmuyorum.

Ölmeyen, Hayy olan Allah'a tevekkül ettim.

"Çocuk edinmeyen, hâkimiyette ortağı bulunmayan, asla acze düşmeyen ve bu sebeple hiçbir yardımcısı da bulunmayan Allah'a hamd olsun; Onu gereği gibi tekbir et."

Allahım, rahmetini umuyorum, göz açıp kapayıncaya kadar beni nefsimle başbaşa bırakma, bütün işlerimi yoluna koy (ıslah et). Senden başka ilâh yoktur. Yâ Hayy, yâ Kayyûm, rahmetinle Senden yardım dileniyorum.

Yukarıdaki duayı secdede çok tekrar eder ve şöyle der: Yâ Hayy, yâ Kayyûm. "Senden başka ilâh yoktur. Seni teşbih ederim; şüphesiz ben zalimlerden oldum."

Allahım, ben Senin kulunum, kullarından bir erkekle bir kadının oğluyum, perçemim Senin (kudret) elindedir. Hakkımdaki kararın yürürlükte ve yine hakkımdaki takdirin âdilâne-dir. Senden, kendini isimlendirdiğin, Kitabında indirdiğin, mahlûkatından birine öğrettiğin veya gayb ilminde kendine tahsis ettiğin (kimseye bildirmediğin) her ismin hürmetine...

...Kur'ân'ı kalbimin baharı, gözümün nuru, hüzün, gam ve tasamın gidericisi kılmanı diliyorum. Güç ve kuvvet ancak Allah'ın (elinde)dir. (Bol bol istiğfar eder.)

Dua Mecmuası

2. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar
    bilgilendirdiğin için teşekkürler

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar

ellerine emeğine sağlık

Âfet ve Musibetler Dolayısıyla Tasalandığında Yapılacak Dualar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ramazanda yapılacak haftalık dualar

ramazanda yapılacak haftalık dualar

haftalık dualar 1.Cuma günleri 1000 defa “Allâh, Allâh 2.Cumartesi günleri 1000 defa “Lâ ilâhe illâllah 3.Pazar günleri 1000 defa “Ya Hayyu ya Kayyûm 4.Pazartesi günleri 1000 defa “Lâ havle velâ kuvvete illâ billâhil’aliyyil’Aziym” 5.Salı günleri 1000 defa “Cezallâhü annâ Muhammeden (sallalahü Aleyhi ve selleme) 6.Çarşamba günleri 1000 defa “Estağfirullahel’Aziyme ve etûbü ileyh 7.Perşembe...
  2. Zarar ve musibet erişmek

Zarar ve musibet erişmek

Rüyada bir kimseye zarar ve musibet erismesi. hastanin ölümüne, hapisligine, fakirlige ve körlüge delalet eder. Bazan da rüya sahibinin üzüntü ve kederi ile ferahlanan düsman için sevinç ve rahata delalet eder.
  3. Ramazan Ayında Yapılacak Bazı Dua ve İbadetler

Ramazan Ayında Yapılacak Bazı Dua ve İbadetler

ramazan ibadetleri ramazan ayı duaları ayında yapılan ibadetler ramazanda yapılacak ibadetler ramazanda yapılan Rabbim cümlemizin orucunu ve ibadetlerini kabul etsin... Ramazan ayı 11 ayın sultanıdır. Ümmet-i Muhammed'in ayıdır. Gündüzleri oruçla, geceleri teravih namazlarıyla ihya edilir. Ramazân-ı şerîf Kur'an ayıdır. Bu itibarla, Kur'an okumasını bilen herkes bu ayda bir hatim...
  4. afet ve musibetlerden korunmak için dua!

afet ve musibetlerden korunmak için dua!

dualar, kötülüklerden korunmak için dualar, anlamları, yazılışları, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. sevgili melekler deprem, yangın,sel vs gibi bisürü afetler başımıza geliyo bunlardan korunmak için öğrendiğim bi duayı sizinle paylaşıyorum.. rabbim hepimizi korusun... hz. ibni abbas peygamberimizin yanına gelip "başım dertten kurtulmuyor ya rasulallah" dedi...
  5. Ramazanda Yapılacak haftalık dua ve zikirler

Ramazanda Yapılacak haftalık dua ve zikirler

ramazan ayında yapılacak ibadetler,ramazan ayında haftalık yapılacak zikirler,ramazanda çekilecek tesbihler,ramazan ayı zikirleri nelerdir Ramazan ayı müddettince aşağıdaki zikirlerin yapılmasını tavsiye edilir: Cuma günleri: 1000 defa “Allah Allah” dye tesbih çekilir. Cumartesi günleri: 1000 defa “La İlahe İllallah “kelime-i tevhidi çekilir. Pazar Günleri: 1000 defa “Ya hayyü ya...

Sayfayı Paylaş