gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Affeyle İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

affeyle ilahisi Günahlari Affedensin Dertleri Bitirensin
    Sen Herşeyi Duyarsin
    Sen Beşersin Allahim

Affeyle İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Haberin İlahisi

Haberin İlahisi

ya Rab haberin nerden alalım birkamil mürşide varalım Hakkın yoluna kurban olalım bir anda sabah olmaz ebeda gözüme uyku girmez ebeda gönlüm teselli bulmaz ebeda tazedir solmaz Hakkın gülleri mestana gezer saadet kulları gayet incedir Hakkın yolları Bir anda sabah olmaz ebda gözüme uyku girmez ebeda gönlüm teselli bulmaz ebeda gönül kuşunu eyleyemedim dünyaya mesken bağlayamadım yandı yüreğim...
  2. Firkat İlahisi

Firkat İlahisi

firkatin nariyle gönlüm firkat var ilahisi Fırkatin nariyle gönlüm yan olur püryan olur Varlığın zevk-u sefadır yokluğun giryan olur Ay yüzün gören gözlerim mest olur hayran olur Yakma ey can yakma kalbim ateş-i suzan olur. Bağ-ı aşka düşen gönül bülbül-i nalan olur Can-ı bülbül ol gülşende aşk ile devran olur Gülyüzün gören gözlerim mest olur hayran olur Yakma ey can yakma kalbim ah ile efgan...
  3. Tükendi İlahisi

Tükendi İlahisi

Yollar tükensin yolar bitsin Güzelliği örten örtüler kalsın Zamanlar bir adım dünya bir karış Ötelerden haber verenler gelsin Yolcuyum yolcuyum dünden bu güne Çiçekler dökülür heybelerimden Bir ince hikmeti çekip çıkarmak Uzayan geceden derinliklerden Dillerin sözlerin durduğu yerde Ben bir yar isterim yar olsun bana Üşürüm iklim söndüğü yerde Rahmetin sahibi yar olsun bana
  4. nasihat İlahisi

nasihat İlahisi

nasihat ilahisi Ölmeden önce yapacağın Dört şey var sakın unutma Önce tövbe et sonra halelleş Kefenini biçtir mezar yerini seç Bilirsin ki ölüm vaki olacak Vücudun toprak altında kalacak Dünya malından bir şey kalmayacak Yerin yalnız ahiret olacak İşte onun içindir ki şükret Dünya malından vazgeç Düşmanlarınla barış Dostlarınla halelleş Son nefeste dahi güler yüzlü ol ki Öldüğün dahi anlaşılmasın
  5. miraç ilahisi

miraç ilahisi

miraç ilahisi Kapatın gözlerinizi Ve karanlığı seyredin. İşte böyle bir gece. Mekke’de bir gece Yorgunluk havada Gariplik suda Simsiyah bir sessizlik Uyku bile uykuda. Kâbe’nin hatîm kısmında Yanı üzre yatan biri var Yıl hüzün yılı Ebu Talib yok Yıl hüzün yılı Vefakâr eş Haticetül kübrâ yok. Kâbe’nin hatîm kısmında Yanı üzre yatan biri var Teselli arayan kalp Hüzünle çarpan kalp O’nun kalbi....

Sayfayı Paylaş