gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Afgan İşi Örgü Modelleri Motiflerine Bayılacaksınız

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Afgan işi örgü modelleri yazımızda sizlere çok değişik afgan işi modeller sunacağım. Motifli rengarenk örgülere bayılıyorsanız bence doğru yerdesiniz. Motifli otantik örgülere bayılıyorum bende evde koltuk üzerinde yatak örtüsü olarak halı niyetine yerde süper görünüm katıyor. Afgan işine dair bilginiz yoksa yazımızdan ayrıntılı bilgi edinecek en güzel örnekleri inceleyebileceksiniz. Bu afgan işi nasıl oluşmuş bilemiyorum ama isminden de geliyor olabilir modelin ismi. Afgan işi örgü ile çok şey yapabilirsiniz. Motiflerin tam anlamıyla net görünmesi açısından daha büyük örgüler tercih ediliyor sanıyorum. Battaniye örtüler şallar gibi. Rengarenk iplerin böylesine motiflere dönüşmesine hayranlıkla bakıyorum inanın. Sizlerin beğenisine sunmak için birkaç model derledim. Beğeneceğinizi düşünüyorum eğer ki otantik örgüleri seviyorsanız bayılacağınızdan eminim.
    rengarenk ipten orulmus afgan isi koltuk ortusu.jpg

afgan isi koltuk ortusu modeli.jpg

Siz de evde yarım kalmış değişik renkteki iplerinizi birleştirerek afgan işi modeller yapabilirsiniz. Afgan işi tüm dünyada bilinen yaygın bir örgü biçimidir aslında. Kendine has çizgi ve motifleri vardır. Bu sayede farklı bir örgü biçimi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşağıdaki model de gördüğünüz gibi hoş ve otantik. Afgan işini neden başka örgülerde değil de battaniye örtü gibi örgülerde yapılıyor diye soracak olursanız. Afgan işinin bu örgülerin büyüklüğüne orantılı olarak daha kendini gösterebilmesinden kaynaklanmasıdır. Yani bu motifler sanıyorum farklı örgülerde kendini gösterebilme ve bu kadar gösterişli görünmesi beklenemez.

delikli afgan isi orgu ortu modeli.jpg

Üstteki ve alttaki modelde de zikzak desenler gösterilmiş. Ama aşağıdakinde bir fark var. Zikzak dalgaları uzun uzadıya oturtulmuş aynı zamanda görüyorsunuzdur ki üç boyutlu havası vermekte. Afgan işine benzer tunus işi de yine çok sevilerek yapılan tercih edilen bir örgü şekli dilerseniz tunus işinden bebek örgü modellerini yazımızdan inceleyebilirsiniz. Afgan işi örgü modelleri ile evinizin dekorasyonunda eskitme eskilere dönme yapabilirsiniz. Koltuklarınızın üzerine yerlere kilim tarzında afgan işi örgüler değişik dekorasyonlar oluşturmanıza da yardımcı olacaktır.

zikzak dalgali uc boyutlu gorunen afgan orgu.jpg

afgan orguden battaniye modeli.jpg

Hayme_Ana bunu beğendi.
Afgan İşi Örgü Modelleri Motiflerine Bayılacaksınız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. örgü çiçek motifleri

örgü çiçek motifleri

örgü çiçek nasıl yapılır örgü çiçek motifleri cicek motifleri motifi nasıl yapılır Renk renk örgü çiçek motifleriyle yaratıcılığınızı kullanıp istediğiniz örgü modellerine bu güzel motifleri ekleyebilir modellerinizde çok farklı görünüşler elde edebilirsiniz yani tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış hanımlar:tik:
  2. Örgü mutfak aksesuarı modelleri bayılacaksınız

Örgü mutfak aksesuarı modelleri bayılacaksınız

örgü mutfak aksesuar modelleri örgü mutfak modelleri örnekleri burada arkadaşlarım. 2012 Mutfak dolabı modellerinden ve isteyenler için Amerikan Mutfak 2012 modelleri konularımızdan sonra, el işi seven ve bu konuda marifetli olan melek'lerimiz için, örgü mutfak askesuarı modellerini sunuyoruz bu sayfamızda. Mutfaklarınıza şıklık katmak ve kendi el becerinizi kullanarak harika tasarımlar...
  3. Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri

Tunus İşi Örgü Modelleri arıyorum biri bana Tunus İşi Örgü Modelleri sunarsa çok sevinirim lütfen
  4. Deniz Kabuğu Örgü Modelleri

Deniz Kabuğu Örgü Modelleri

Mevsim geçişlerin de ve özellikle kış ayların da her yaştan, erkek, kadın, çocuk ve bebekler için kullanışlı olan örgü modelleri, farklı ip ve örgü teknikleri ile değişik şekiller de yapılıyor. Sizler için bu yazım da bayanların yoğun ilgisini çeken ve örgü modelleri arasın da çok beğenilen deniz kabuğu örgü örneklerinden oluşan görselleri paylaşıyorum. Deniz kabuğu örgü modelleri bebek örgü...
  5. Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı Örgüde Farklı Motifler Deneyelim

Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı Örgüde Farklı Motifler Deneyelim

Dalgalı Ajur Örgü Modelleri Yapılışı- Dalgalı ajur nasıl yapılır? Dalgalı ajurdan yapılmış örgü modellerini yazımızda sizler için paylaşacağız. Örgüde değişik örgü motifleri desenleri arayanlara güzel bir seçenek olabilir arkadaşlarım. Ajur belki biliyorsunuzdur çok zevk alarak yapılan bir örgü tekniği. Ajura örgüde delikli artırma da denir. Keyif alarak yapılan bir örgü tekniği olan ajur...

Sayfayı Paylaş