gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ağaçlı Sokaklar İle Astım Riski Düşüyor

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Ağaçlı sokakların, çocuklarda astım oranlarını düşürdüğü gözlendi. Araştırmacılar, buna ağaçların havanın kalitesine etkisi veya ağaçlar nedeniyle çocukların dışarıda oynamaya daha istekli olmasının neden olabileceğine inanıyor... ABD’nin New York kentinde Columbia Üniversitesi’nin yaptığı araştırma, yaşları 4 ve 5 olan çocuklardaki astım oranlarının, her kilometre kareye 343 adet fazladan ağaç düştüğünde yüzde 25 azaldığını gösterdi.

Araştırmacılar, astım oranlarındaki düşüşe, ağaçların havanın kalitesine etkisi veya ağaçlar nedeniyle çocukların dışarıda oynamaya daha istekli olmasının neden olabileceğine inanırken, gerçek sebebin henüz netleşmediğini belirtti.

Sonuçları “Epidemiology and Community Health” dergisinde yayımlanan araştırma sırasında hava kirliliğine yol açan kaynaklar, refah seviyesi ve nüfus yoğunluğunun hesaba katıldığı, bu durumda, sokaktaki ağaç sayısının, hastanede tedavi gerektirecek kadar ciddi astım hastası olan çocuklarda etkisinin olmadığı görüldü.

New York’ta sokakta kilometre kareye ortalama 613 ağaç düştüğü ve çocuklarda astım oranının yüzde 9 olduğu belirtildi. 2017 yılına kadar 1 milyon fazladan ağaç dikilmesi planlanan kentte, astımın, 15 yaş altı çocukların hastaneye kaldırılmalarının başlıca nedeni olduğu biliniyor.

alıntı

Ağaçlı Sokaklar İle Astım Riski Düşüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Süt dişleri analiziyle astım riski belirlenecek

Süt dişleri analiziyle astım riski belirlenecek

Süt dişleri analiziyle astım riski belirlenecek İngiliz araştırmacıların bulduğu süt dişleri analizi yöntemiyle, çocuklardaki solunum yolu hastalıkları riskinin hesaplanacağı bildirildi. Astım olan çocukların süt dişlerindeki demir konsantrasyonunun, diğerlerine göre belirgin bir şekilde düşük olduğunu belirleyen araştırmacılar, diş analiziyle başka...
  2. HZ.Adem AS. ile HZ.Havva AS.,KURAN'daki Kıssası..

HZ.Adem AS. ile HZ.Havva AS.,KURAN'daki Kıssası..

adem havva kuran kuranda adem ile havva kıssa çeşitleri kuranda ve ile kuran Çok eskiden yeryüzünde yaratık yoktu Allahü Teala kendisinin tanınmasını istedi İbadet etsinler diye insanları yaratmak istedi Meleklere yeryüzünde bir halife yaratacağım dedi Melekler insanlar orda bozgunculuk yapacaklar Kan akıtacak birini mi yaratacaksın Rabbim dediler Melekler biz seni Yarabbi devamlı...
  3. Deprem Riski Olan İller

Deprem Riski Olan İller

deprem olan iller türkiyede en çok deprem olan iller türkiyede riskinin fazla olduğu yerler ülkemizde riski bölgeler ülkemizde riski en çok hangi illerimizde vardır Türkiye başlıbaşına bir deprem bölgesi zaten.Ama en çok risk taşıyan ve deprem ihtimalinin daha yüksek olduğu bazı iller ve bölgeler var sizlere bu konu ki bilgileri sunuyorum. Dilerim Allah depremve deprem acısını kimseye...
  4. Astım Hastalığı ile Doğum Yapmak

Astım Hastalığı ile Doğum Yapmak

astım hastalığı, doğum, astımlı anne, neler yaşar, neler yapmalı, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekeler, Astım hastalığı, tüm hamile kadınların hemen hemen % 1 ‘ini etkiler. Eğer astımınız varsa hamile kal*ma aşamasında ve hamilelik sırasında, krizleri başlatan etmenlerden özellikle uzak durmaya dikkat edin. Hamile kal*madan önce astımı kontrol altına almaya...
  5. sürtünme yolu ile ilişkide hamile kalma riski nedir?

sürtünme yolu ile ilişkide hamile kalma riski nedir?

Kızlar sitenize kayıtlı değilim şöyle bi sorunum var. Erkek arkadaşımla sürtünme ile birlikte olduk hamile kalma olasılığı nedir, yani sürtünerek te hamile kalma olasılığı varmı. Lütfen Yardımcı olun. Adetime daha 5 gün var ama ben korkuyorum napacam ya hamileysem :S

Sayfayı Paylaş