gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ağıt

Konu, 'A-B' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ölünün ardından bağırarak ağlamak iyi değildir. Ölünün ardından ücret karşılığı ağlayan kadınları görmek durumun değişmesine, evin harap olmasına, çirkin amelleri işlemeye delalet eder.Rüyada bir ölü için agit söylendigini görmek, o yerde bir felaketin meydana gelecegine isarettir. Sizin sevdiginiz bir kimse için bir agitta bulunmaniz bir yakininizin ölecegine delalet eder.

Ağıt konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Leman Sam - Ağıt

Leman Sam - Ağıt

ne oldu çocuk sana yok olup gittin birden nasıl kıydılar sana ne zor büyüttüm seni ben ninni çocuk uyu çocuk ölüm yalan dön gel çocuk zincirlerde çiçek açmış ellerinin yarası sevgisiz kefensiz kaldın soğuktur şimdi orası ninni çocuk uyu çocuk ölüm yalan dön gel çocuk en kolay katlanılan başkasının acısı ben anayım agzımdaki tükürdüğüm kan tadı ninni çocuk uyu çocuk ölüm yalan dön...
  2. Deniz Toprak - Kerküğe ağıt

Deniz Toprak - Kerküğe ağıt

Baba BugÜn KerkÜk AteŞe Benzer SÖnmez GÜneŞe Benzer KerkÜkÜ Unutanlar ÇÖlde Bİr TaŞa Benzer Zalim Zalim Zalim Zalim Yarim Yarim KalmiŞim Zalim Zalim Yarim Ah Ahhhh Bana Bu KerkÜk E GÖz Dİkenİ Keserİm Yarim Yarim Zalim Yarim Aman Aman Aman Aman Amann Kurbanam Han GÖzÜne,mene Bakan GÖzÜne Çok SÜrmeler Çekmİssen,evİm Yikan GÖzÜne Bu BaĞda Dolanisan,derdİn Bene Demİsen Etrafinda GÜller Var,bİr...
  3. Osman Öztunç - Kerkük Ağıtı

Osman Öztunç - Kerkük Ağıtı

Bütün minarelerde sustu ezan sesleri Artık yaşamak zordu. Zehir zıkkım bir rüzgar esiyordu Irak'tan Ölüm sokaklarda kol geziyordu Bir gece Kerkük�te vurdular beni Geçti sokaklardan bir kızıl ordu İslam'ı ve Türk'ü vuruyordu kurşunlar Peygamber kabrinde ağlıyordu. Bütün Hadis-i Şerif'ler, Ayet-i Kerime'ler Yüreğimdeki kordu Ama çıplak ayaklı ve çıplak kafalı adamlar Beni sokak sokak...
  4. Edip Akbayram - Ağıt

Edip Akbayram - Ağıt

Bu toprakta kalır adın Tohumların arasında Yeşilinde tarlaların Başakların sarısında Yıllar geçse de aradan Kopar gelir ırmaklardan Işır yine kurşunlanan Dostlarının yarasında Günü gelir dağa çıkar Yıldızlardan şiir çeker Kanımızı siler yıkar Suların en durusunda Bir annedir bir kardeştir Ovalarda bir ateştir Sırasında hayat verir Ölüm saçar sırasında Bayrak olur bize yarın Rüzgârıyla...
  5. ağıt

ağıt

Kahrediyor gardaş kızıl göz meni, Bu kızıl zincirden gel de çöz meni, Bir kızıl kurşuna verdik Özmen’i Şehit oldum Allah döktüm kanımı İntikam almadan alma canımı. Cemil yüreğimde derin bir sızı, Alnıma yazılmış bu kara yazı Nerde gardaş nerde Dursun Önkuzu? Şehit oldum Allah döktüm kanımı İntikam almadan alma canımı. Ozan Arif söyler derdim büyüdü, Yiğit Yusuf’umun suçu...

Sayfayı Paylaş