ağız kokusu nasıl giderilir..

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
ağız kokusu nasıl giderilir..
Merhaba,Bu sorunum yüzünden insan içine çıkamaz oldum.Bir yere gidince biriyle konuşurken şekilden şekile giriyorum.Lütfen bana da yardım edin ağız kokusunu nasıl giderebilirim :(

Bir çok insanı rahatsız eden bir sorundur ağız kokusu peki ya ağız kokusu sorunu nasıl çözümlenir Ağız kokusunu önlemenin yolları neler ne yaparak ağız kokusundan kurtulabiliriz.

Ağız kokusundan nane ve sakız çiğneyerek ya da nefesinizi tazeleyen spreyler kullanarak, kronik ağız kokusundan geçici olarak kurtulabilirsiniz.

- Burun tıkanıklığından dolayı ağzınızdan nefes alıp vermeniz ağzınızın kötü kokmasına neden olabiliyor kuru bir ağız kokar. Düzenli su içimi ağzınızın yağlanmasına yardımcı olur ve tükürük akışını canlı tutar. Dişlerinize, ağzınıza yapışıp kalan yemek kalıntılarını yıkamak da kötü ağız kokusunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Keskin kokulu yiyecekler ya da kahve gibi içeceklerden sonra dil, mikropları ve bakterileri üstteki astarda muhafaza eder. Böylece, kötü kokan ağzın bir tedavisi, dişlerin yanında düzenli olarak dilin de fırçalanmasıdır.
Bazı hastalıklar da ağız kokusuna neden olabilirler ağız kokusunun tedavisinden çok asıl hastalığı tedavi etmek gerekiyor.

Düşük karbonhidratlı diyetlerde vücut enerji kaynağı olarak keton cismi denen maddeleri üretiyor ve kullanıyor. Ancak bunlardan bir tanesi nefes ile dışarı atılıyor ve bu madde nefeste kötü kokuya neden olabiliyor.

Geri