gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

AĞiz KuruluĞu tedavisi bitkisel yöntemi

Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

AĞiz KuruluĞu AĞIZ KURULUĞU
    Dişhekimliğinde bu hal için "xerostomia" terimi kullanılır. Tükürük bezlerinin tükürük salgılama fonksiyonlarının azalması sonucunda oluşur. Tükürük salgısındaki azalma ağızda oldukça ciddi sorunların oluşmasına yol açabilmektedir.
    Sebepleri:

• Biyolojik yaşlılık: Bu etkili bir faktördür, tek başına etkili değildir.
    • Sistemik hastalıklar: Romatizmal hastalıklar(Sjogren's sendromu), Bağışklık sistemi hasarı (AIDS), Hormonal bozukluklar (Şeker hatalığı), Nörolojik bozukluklar (Parkinson)
    • Çiğneme kabiliyetinin azalması: eğer beslenme alışkanlıklarınızda sıvı ve yumuşak gıdalar ağırlıktaysa çiğneme fonksiyonu azalır.
    • Tükürük bezlerinin cerrahi olarak çıkarılması
    • Radyoterapi (Radyasyon tükürük bezlerinde kalıcı hasar yapar.
    • İlaçlar (400'ün üstünde ilaç türü ağız kuruluğu yapar: deconjestanlar, diüretikler, tansiyon ilaçları,antidepresanlar, antihistaminikler,...)
    • kafein ve alkol tüketimi

AĞiz KuruluĞu tedavisi bitkisel yöntemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AĞiz KuruluĞu neden olur

AĞiz KuruluĞu neden olur

AĞiz KuruluĞu Dişhekimli inde bu hal için “xerostomia” terimi kullanılır.Tükürük bezlerinin tükrük salgılama fonksiyonlarının azalması sonucunda oluşur. Tükürük salgısındaki azalma a ızda oldukça ciddi sorunların oluşmasına yol açabilmektedir. Sebepleri: - Biyolojik yaşlılık: Bu etkili bir faktördür, tek başına etkili de ildir. - Sistemik hastalıklar: Romatizmal hastalıklar(Sjogren s...
  2. AĞiz KuruluĞu hakkında bilmeniz gerekenler

AĞiz KuruluĞu hakkında bilmeniz gerekenler

AĞiz KuruluĞu hamilelikte ağız kuruluğu hamilelikte agiz kurulugu gebelikte ağız kuruluğu hamilelik belirtisimi agız kuruması Dişhekimli inde bu hal için “xerostomia” terimi kullanılır.Tükürük bezlerinin tükrük salgılama fonksiyonlarının azalması sonucunda oluşur. Tükürük salgısındaki azalma a ızda oldukça ciddi sorunların oluşmasına yol açabilmektedir. Sebepleri: - Biyolojik yaşlılık: Bu...
  3. Bitkisel peeling yöntemi ile çatlak tedavisi

Bitkisel peeling yöntemi ile çatlak tedavisi

bitkisel peeling ile çatlak tedavisi çatlaklar için bitkisel peeling Bikisel peeling yani green pell ile çatlakların tedavisi mümkün nasılmı?Konuya cevaben aşağıdaki sizlere sunduğum yazıya göz atmanız yeterli:) Bitkilerden oluşmuş toz halinde özel bir karışım, özel losyonu ile sulandırılarak çatlakların oluştuğu bölgeye masaj hareketleriyle uygulanır. Uygulamadan bir hafta sonra ciltte...
  4. Cilt Kuruluğu Tedavisi

Cilt Kuruluğu Tedavisi

Cilt Kuruluğu Tedavisi için bir çok yöntem olmakla birlikte en etkili olanı herzaman doğal yöntemlerdir .Kısaca bitki ve meyve özleri çok etkili olur Cilt Kuruluğunda En Etkili olan Hepinizin Bildiği Hindistan Cevizi Kremidir.Bu krem cildin nemini kazanmasında ve beslenmesinde en etkili üründür,Ürün hem ucuz hemde heryerede yüzlerce markanın vardır istediğinizi tercih ediniz.Yalnız önemli...
  5. sivileceyee bitkisel yöntem bilem

sivileceyee bitkisel yöntem bilem

kızlar benim acayip sivilcelerim var ve ben ilaç kullanmak ta istemiyorum. Daha önce ergenliğinde bunu yaşamış olan yada bitkisel yontem bilen arkadaşlarımızın yardımına ihtiyacım var lütfen bana yardımcı olun lütfeeeen napacam ben yhaa :S

Sayfayı Paylaş