gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ağız ve diş nefes kokusu nasıl geçer hocam?

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ağız kokusu nasıl geçer ağız kokusu, nefes kokusu, diş kokusu, nedenleri, mide, nasıl geçer, sebepleri, tedavisi, ilaçları, nasıl geçer, nasıl önlenir ve merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar.

Dr. Murat Topaloğlu, öncelikle merhaba...

Hocam, ağız - diş ve nefes kokusu bir çok insanın sağlık sorunları arasında en başta gelmektedir. Bu sorunların nedenleri nelerdir ve tedavisi nasıl olur?

Bitkisel yollarla da tedavi edildiği söyleniyor. Bu mümkün mü?

Ağız ve diş - nefes kokusu için hangi ilaçları önerirsiniz?

Hocam şimdiden cevaplarınız ve bilgileriniz için tşkler:)

Sevgilerimle...

M.M - *****

2. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Ağız kokusunun diş çürüğü, tartar, diş taşı, ağız protezleri başta olmak üzere pek çok sebebi olabilir, ağız kokusunu yok etmek için öncelikle sebe olan etkeni ortadan kaldırmak gerekir.
    Ağızda kokuya sebep olan bir çürük veyahut diş taşı varken ne kadar kozmetik gargaralar, iyasadaki var olan güzel kokulu naneli tarçınlı vb. Bitkisel ürünler veyahut iyileştirici özellikteki ilaçlar kullanılsada var olan etken oldukça kokuyu sadece bir süreliğine kamufle etmiş oluruz.

Ağız ve diş kokusundan kurtulmak için önelikli olarak ağzıda diş hekimleri tarafından detaylı temizlik yapılmasını, sonrasında düzgün bir ağız bakımı ile hastanın kendi tercih edeceği bir garagara yöntemi ile kişi istediği rahatlamaya kavuşacaktır. Bunların haricinde ağız kokusuna verilecek ekstra bir ilaç diş etlerinde iltihabik bir durum olmadığı sürece verilmemektedir.

Tüm bunlara rağmen ağız kokusu geçmemişse eğer ozaman mide sorunları gibi başka durumların var olabileceği araştırılmalıdır.

Geçmiş olsun.

3. Misafir

Misafir Forum Okuru

Teşekkür ederim dokdor bey... :)

4. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
  5. ece_rose

ece_rose Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ayrıca bol su da iyi geliyor.benim sabah kalktığımda ağız kokusu şikayetim vardı yatmadan önce bol su içtim artık böyle bir şikayetim yok..:asigim:

Ağız ve diş nefes kokusu nasıl geçer hocam? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağız kokusu ve evde diş beyazlatma

Ağız kokusu ve evde diş beyazlatma

evde diş beyazlatma bitkisel diş beyazlatma bitkisel çözüm nasıl beyazlatılır evde doğal Önceki yazımda gelen yorumlar "genellikle dişhekimine gideceksek tabii ki beyazlar. İş ki kendimiz beyazlatacak pratik önerilerde bulunun." şeklinde. Yorumcu arkadaşların bir kısmı da kendi kendine yapılacak işlemler hakkında bilgier vermişler. Beni de aydınlattıkları için onlara teşekkür...
  2. Ağız Kokusu Nasıl Engellenir ve Devamlılığı Nasıl Sağlanır!

Ağız Kokusu Nasıl Engellenir ve Devamlılığı Nasıl Sağlanır!

gebelikte ağız tadı hamilelikte ağız kokusu hamilelikte agiz kokusu gebelikte çığ nasıl engellenir Ağız Kokusu Nasıl Engellenir ve Devamlılığı Nasıl Sağlanır! Hiç kimse kötü ağız kokusu olsun istemez ama herkesin olabilir – en azından olduğundan şu ya da bu zamanda endişe edebilir - İşte size kötü ağız kokusunu minimum seviyede tutmak için yapabileceğiniz birkaç öneri: * Ağız kokusuna neden...
  3. Ağız Kokusu Nasıl Önlenir ?

Ağız Kokusu Nasıl Önlenir ?

ağız kokusu ağız kokusu nasıl önlenir ağız kokusu nasıl giderilir Sevgili melekler, ağız kokusu kişide sosyal çevre bırakmayan son derece rahatsız edici bir sağlık problemidir. Tedavisi mümkündür. Bu sorun genelde ağız içi problemleri ya da mide sorunları sebebiyle ortaya çıkar. Size bu sorunla ilgili öncelikle doktorunuza gitmenizi tavsiye ettikten sonra acil durumlar için...
  4. ağız kokusu nasıl giderilir..

ağız kokusu nasıl giderilir..

Merhaba,Bu sorunum yüzünden insan içine çıkamaz oldum.Bir yere gidince biriyle konuşurken şekilden şekile giriyorum.Lütfen bana da yardım edin ağız kokusunu nasıl giderebilirim :(
  5. Ağız kokusuna iyi gelen bitkiler

Ağız kokusuna iyi gelen bitkiler

Kötü kokan nefes günlük hayatı etkileyen rahatsız edici bir durumdur. Özellikle sabahları uyanınca artan ağız kokusu diş ipi ve gargara kullanarak bu kokuyu giderebilirsiniz. Fakat bu geçici bir çözümdür. Eğer kötü ağız kokusundan temelli kurtulmak isterseniz evde kendi kendinize yapabileceğiniz bitkisel çözümlerle bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ağız içinde gelişen toplam 700 tür bakteri...

Sayfayı Paylaş