Ağız ve diş nefes kokusu nasıl geçer hocam?

M

Misafir

Forum Okuru
Ağız ve diş nefes kokusu nasıl geçer hocam?
ağız kokusu nasıl geçer
ağız kokusu, nefes kokusu, diş kokusu, nedenleri, mide, nasıl geçer, sebepleri, tedavisi, ilaçları, nasıl geçer, nasıl önlenir ve merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar.

84df08d085d0ee.jpg

Dr. Murat Topaloğlu, öncelikle merhaba...

Hocam, ağız - diş ve nefes kokusu bir çok insanın sağlık sorunları arasında en başta gelmektedir. Bu sorunların nedenleri nelerdir ve tedavisi nasıl olur?

Bitkisel yollarla da tedavi edildiği söyleniyor. Bu mümkün mü?

Ağız ve diş - nefes kokusu için hangi ilaçları önerirsiniz?

Hocam şimdiden cevaplarınız ve bilgileriniz için tşkler:)

Sevgilerimle...

M.M - RüYaM

Ağız kokusunun diş çürüğü, tartar, diş taşı, ağız protezleri başta olmak üzere pek çok sebebi olabilir, ağız kokusunu yok etmek için öncelikle sebe olan etkeni ortadan kaldırmak gerekir.

Ağızda kokuya sebep olan bir çürük veyahut diş taşı varken ne kadar kozmetik gargaralar, iyasadaki var olan güzel kokulu naneli tarçınlı vb. Bitkisel ürünler veyahut iyileştirici özellikteki ilaçlar kullanılsada var olan etken oldukça kokuyu sadece bir süreliğine kamufle etmiş oluruz.

Ağız ve diş kokusundan kurtulmak için önelikli olarak ağzıda diş hekimleri tarafından detaylı temizlik yapılmasını, sonrasında düzgün bir ağız bakımı ile hastanın kendi tercih edeceği bir garagara yöntemi ile kişi istediği rahatlamaya kavuşacaktır. Bunların haricinde ağız kokusuna verilecek ekstra bir ilaç diş etlerinde iltihabik bir durum olmadığı sürece verilmemektedir.

Tüm bunlara rağmen ağız kokusu geçmemişse eğer ozaman mide sorunları gibi başka durumların var olabileceği araştırılmalıdır.

Geçmiş olsun.

ayrıca bol su da iyi geliyor.benim sabah kalktığımda ağız kokusu şikayetim vardı yatmadan önce bol su içtim artık böyle bir şikayetim yok..:asigim:

Geri