gebe
  1. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız ..

Konu, 'Ağız ve Diş Sağlığı' kısmında DİŞ.HEKİMİ tarafından paylaşıldı.

diş uyuşmaması Merhaba hanımlar.. ağız ve diş sağlığı ile iligli tüm sorularınızı rahatlıkla sormanız için bu soru cevap bölümünü açıyorum. herzaman sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    doktorum doktorum hoşgeldiniz konu açmaklada ne iyi ettiniz :) benim diş hekimi fobimvar çok korkuyorum ama geçende dişim ağrıdı mecburen gittimbana kanal tedavisi önerdi ama ben çok korktuğum için yaptıramadım
    kanal tedavisi hakkında biraz bilgi versenizve acı oluyormu yaptırıken
    lutfen korkuyorum diye yanıltıcı cevap vermeyiniz ağrı varsa var deyin ona göre hazırlıklı olayım :D:D

3. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    günümüzde diş hekimliğinde acı olayı neredeyse sıfıra inmiştir.. neredeyse dememin sebebi.. dişlerde aşırı apse iltihabik durum olduğu zaman uyuşmama gözlemlenebilir.. diş uyuşmadığındada acı hissi oluşur.. ama bu tür durumlardada doktorlar, var olan sorunu ilaçlarla yok eder ve ağrısız acısız işlem yapılır.

normal şartlarda sıfır ağrı ve acı ile tedavinizin bitmesi gerekir. korkmanızı endişelenmenizi gerektirecek hiç bir şey yok.. korkunuzun sebeplerinden biride sizin ağzınız açıkken ne yapılacağını bilememenizdir.. sürekli bir şeyler acıtacakmı canınızı diye beklerseniz eğer çok sıkıntı yaşarsnız.. doktorunuza hassasiyetinizi anlatın ve işlemi yaparken eline her alet aldığında onunla ne yapacağını ne hissedeceğinizi anlatırsa kendinizi daha iyi hissedersiniz.. bilmediğiniz bir şeyle karşılaşmamak sizi rahatlatır.

geçmiş olsun..

4. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    biraz içim rahatladı çok teşekkür ediyorum murat bey
    haklısınız insan acı duyacakmıyım diye beklemekten çok geriliyor
    tekrar teşekkür ediyorum doktorm :D

5. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Sayın Doktorum bende dişeti kanamaları ile ilgili bilgi rica edeceğim. Kanamalar neden kaynaklanır. Tedavi için neler önerirsiniz? Şimdiden teşekür ederim.

6. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    evet bendede özellikle fırçalarken elma sert şeyler yerken kanama oluyor

7. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Diş eti kanamaları genelde diş taşının oluşturduğu diş eti iltihabından kaynaklanıyor.. sizler dişlerinzi ne kadar fırçalasanızda diş etlerinin içerisinde yapısal olarak diş taşı oluşumu olabiliyor ve buda zamanla diş etlerinde iltihaplanma ve beraberinde kanama ortaya çıkarıyor. benim size tavsiyem diştaşı temizliği yaptırmanız. evde kanamayı aaza indirip diş etlerinizin toparlaması için yapabileceğiniz diş ipi diş arası fırçası kullanmak ve sık sık tuzlu su ile dişlerinizi çalkalamak. tuzlu su diş etlerinin iyileşmesinde rolü çok büyük olan en iyi gargaradır.

8. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    teşekkürler aslında arada bir bakım yaptırmak gerekiyor ama ihmal ediyoruz işte :D

9. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Mrb. Doktor Bey sizin burda olmanız inanın beni sevindirdi bir sorum olacak kısa ve net dişime dolgu yaptırmam gerek ıkı kez gıttım doktora ama aralıklarla gıdıyorum yanı onun gel dedıgı zaman gıdemıyorum işlerımız cok yogun ben musaıt oluncada ya randevu alamıyorum yada doktorum olmuyor bu süre zarfında dişimde kötüleşme olurmu şu anlık bir şikayetim yok rahatsızlık vermiyor ama ben bir danışıyım dedım. şimdiden tşk ederim

10. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Dişinizin durumunun ne olduğunu bilmiyorum, eğer minik yüzeysel bir çürüğünüz var ise iyi bir bakım ile çürümesini durdurabilir dolgu yaptıracağınız zamana kadar ilerlemesini drudurabilirsiniz. Ama içten içe büyüyen bir çürük ise ozaman kanal tedavisine gidip bir kaç kez daha gitme zorunluluğunu oluşturacak bir tedavi şekline dönüşebilir. zira kanal tedavileri tek seansda çok zor biten tedavilerdir.
    olabilen en kısa zamanda gitmenizi öneririm

geçmiş olsun

11. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    Tşk ederim zaten kanal tedavisi oldu içine ilaçta koydu sadece doldurulcak içi o kadar ..
    Tekrardan teşekkür ederim kolay gelsin.

12. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Kanal tedavisi olduysa aceleye gerek yok bekleyebilir.. rica edeirm geçmiş olsun..

ßeLeN bunu beğendi.
  13. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Teşekür ederim. Tavsiyelerinize dikkat edeceğim.

14. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Doktor Bey kıcacık bi sorum olcak size...

Diş gıcırdatmak dişlere zarar verir mi?
    Tşk şimdiden :)

15. DİŞ.HEKİMİ

DİŞ.HEKİMİ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Diş gıcırdatmak, sıkmak dişe verilebilecek en büyük zararları beraberinde getirir..
    dişlerin üzeri zımparalandığı için dişler daha korumasız bir hal alır+ yavaş yavaş hassasiyetler başalr ve çok ilerler, diş dayanıksızlaşır ve zamanla kırılır.. kökleri aşırı baskıdan etkilenip eriyebilir, sallanıp düşmeyede başlayabilirler.. eklem rahatsızlıklarına ağız açıp kapamada zorlanma ve kitlenmeye kadar boyutu ilerlemektedir. diş gıcırdatmanın dişe çok fazla zararı vardır. eğer böyle bir durumuz var ise hemen gece plağı denen bir plak yaptırarak diş gıcırdatmanınızı durdurmanızı tavsiye derim.

geçmiş olsun.

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili tüm sorularınız .. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağız ve Diş Sağlığı

Ağız ve Diş Sağlığı

dişlerin yapı maddesi nedir? diş mine, dentin, sement ve pulpadan (diş özü) oluşur. mine:vücuttaki en sert maddedir. dişi en dıştan koruyucu bir katman olarak çevreler. içinde sinir hücreleri olmadığı için duyarlı değildir.% 97’si kalsiyum tuzlarından oluşur. Diş minesi altıgen “apatit” kristalleri şeklinde düzenlenmiştir. Minenin yapısına giren kalsiyum tuzları, organik diş maketi...
  2. ağız ve diş sağlığı

ağız ve diş sağlığı

Diş ve diş eti hastalıkları ülkemizde ve dünyada en önemli sağlık sorunları arasındadır. Ancak hayatı doğrudan tehdit etmediği için gereken önem verilmemektedir. Ağız sindirim kanalının girişidir. Ağızdaki olumsuzluklar diş sağlığının bozulmasına, sindirimin olumsuz etkilenmesine yol açar. Ağızla aldığımız yiyecekler çiğnenip, tükürükle karıştırılarak yutulmaya ve sindirime hazır hale...
  3. Soru Cevaplarla Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

Soru Cevaplarla Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı

ağız ve diş sağlığı diş sağlığı Çocuklarımıza öğreteceğimiz en iyi hijyen alışkanlıklarından biri de diş fırçalama alışkanlığıdır melekler :) Erken yaşta verilen eğitim olan diş fırçalama, ileri ki yaşlarda meydana gelmesi muhtemel diş sorunları için son derece önleyicidir. Bu yazımızda soru-cevap şeklinde çocuklarda ağız içi sağlığı ve korunma yollarından bahsedeceğiz sizlere :)...
  4. 2012 PMYO Sağlık ve Giriş Şartları İle İlgili Tüm Bilgiler

2012 PMYO Sağlık ve Giriş Şartları İle İlgili Tüm Bilgiler

2012 PMYO yönetmeliği PMYO 2012 giriş şartları Sevgili melekler, dünm sitemizden 2012 PMYO sınav sonuçları hakkında bilgi vermiştik sizlere. Bu konumuzda da PMYO 2012 giriş şartları ile ilgili tüm yönetmeliği paylaşmak istiyoruz.. II- 2011 YILI POLİS MESLEK YÜKSEK OKULU ÖĞRENCİ ADAYLIĞINA BAŞVURMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR a) T.C. vatandaşı olmak, b) Lise ve dengi okul...
  5. Diş Apsesi ve Tedavisi İle İlgili Tüm Bilgiler

Diş Apsesi ve Tedavisi İle İlgili Tüm Bilgiler

diş apsesi nedir diş apsesi tedavisi Sevgili melekler, diş ağrısı çekenler bilir, hiçbir ağrıya benzemez. Gerçi insanın neresi ağrısa canı ordadır ama başka bir yeriniz ağrısa çaresizlikten ovunursunuz, psikolojik te olsa belki biraz rahatlarsınız ancak diş ağrıyınca hiçbirşey yapamazsınız. Bizde bu yazımzıda diş apsesi ve diş apsesi tedavisi ile ilgili bilgielr aktarmak istiyoruz sizlere.....

Sayfayı Paylaş