ağızda dağılan elmalı kurabiye..

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye

ağızda dağılan elmalı kurabiye tarifi ağızda dağılan kurabiye tarifleri elmalı tarifleri
    malzeme
    1 paket margarin 1 adet yumurta 1 çay bardağı süt ılık vanilya ve kabartma tozu
    aldığı kadar un
    4 adet elma
    biraz ceviz
    1 çay kaşığı tarçın
    4 çorba kaşığı şeker
    yapılışı
    Önce elmaları rendeleyip, içine şekeri ve cevizi ilave edip ateşte karıştıralım.Ateşten alınca tarçını ilave edelim. Hamuru hazırlamak için bir kaba yumurta, margarin, süt, şekeri boza kıvamına gelene kadar karıştıralım. Daha sonra vanilya, kabartma tozu ve unu kaba koyup iyice karıştıralım.Kulak memesi yumuşaklığına gelince hamuru parçalara ayır parçalar çok küçük olmasın..
    . Her bir parçayı merdaneyle biraz aç yuvarlak şekilde açtığın hamuru çok imce olmasın 8 parçaya böll..
    Parçaların uçlarına iç malzemeyi koyup kıyıdan başlayarak rulo biçiminda saralım. fırına sür
    .Hafif pembeleşince fırından çıkart çok kızartma ..
    soğuduktan sonraüstüne pudra şekeri serp..
    servise hazır....
    elmalı pastayı sevmeyen yoktu ben misafirlere aynen böyle yapıyorum çok beğeniyolar.. hemen tarif istiyo kadınlar:D:D:D

Son düzenleme: 8 Haziran 2009
  2. l.a.r.a

l.a.r.a Yeni Üye

Cevap: ağızda dağılan elmalı kurabiye..
    Hmmmm... elmali kurabiyeleri cok severim.Bende buna benzer yapiyorum fakat süt yerine yogurt kullaniyordum. Sütle deneyecegim, belki farkli olur.Paylasimin icin tesekkürler

3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

Agızda dagılan kurabiye
    Bu tarifteki 4 kaşık şeker elmalıharç için degilmi hamura konulacak şeker ölçüsü verilmemiş

4. MAGENTA

MAGENTA Hamiş Melek

elmali kurabiye hamuruna seker koyulmaz uzerindeki pudra sekeri ve elmali harcindan alir tadini diye biliyorum bende sutle deniycem tesekkurler tarif icin gecengun tutturamamistim

5. AyYuzlu

AyYuzlu Daimi Üye

cok severım bi kere yaptım bizimkiler begenmedi ama cok guzel oluyor ya

ağızda dağılan elmalı kurabiye.. konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Elmalı Kurabiye

yoğurtsuz kurabiye yoğurtsuz elmalı kurabiye elmalı tarifi tarifleri Malzemeler: 4 Adet Orta Boy Elma 3 Yemek Kaşıgı Toz Şeker 3 Su Bardağı Un 250 gr Margarin 1/2 Limon Suyu l Paket Kabartma Tozu 1 Çay Kaşığı Tarçın 1/2 Su Bardağı Ceviz İçi 1/2 Su Bardağı Pudra Şekeri HAZIRLANIŞI : Elmaları yıkayıp soyduktan sonra rendeleyin. 3 yemek kaşığı toz şekeri ekleyip, suyunu çekinceye kadar 2-3...
  2. Elmalı kurabiye :)

elmali kurabiye elmalı kurabiye çeşitleri elmalı tarifi elmali cesitleri resimleri Elmalı kurabiyecik için...
  3. elmalı kurabiye

pasta tarifleri lezzetli pastalar elmalı kurabiye tarifi hepsini burda bulabilirsiniz melekler.. ben her bayram mutlaka yaparım hem çok pratik hem çok lezzetli bi kurabiye misafire ikram edilecek güzel yiyeceklerden biri bu bayram sizde misafirinize elmalı kurabiye ikram etmek istiyosanız tarifi burda melekler malzemeler; * 200 gr Sana yağı(Oda sıcaklığında) * 3 su bardağı un(345 gr) *...
  4. Ağızda Tel Tel Dağılan Katmer Yapılışı

Katmer tarifi Resimli Katmer Tarifi Sevgili melekler, eğer hamur işlerinden hoşlanıyorsanız eminiz ki şimdi vereceğimiz tarife bayılacaksınız. Bu yazımızda ağızda tel tel dağılan, bir bardak çay eşliğinde muhteşem bir lezzete imza atan katmer tarifi ile sizinleyiz. Buyrun malzemelere geçelim... :) Malzemeler 1 Çorba Kaşığı Sıvı Yağ 5 Su Bardağı Un Yeterince Su Tuz İçi İçin 1/2 Paket...
  5. Elmalı Kurabiye Tarifi [Videolu]

Kurabiye Hamuru için 3,5(üç buçuk) su bardağı un 1 tane yumurta 1 su bardağından az şeker 125 gram katı tereyağ 2 çay bardağı nişasta 1/2 su bardağı yoğurt 1/2 su bardağı sıvı zeytinyağı yarım paket kabartma tozu 1 pkt. vanilya Elmalı Kurabiye İçinin Malzemeleri 3 tane orta boy elma 2 çay bardağı döğüşmüş fındık 10 yemek kaşığı toz şeker yarım yemek kaşığı tarçın Elmalı Kurabiye Üzeri İçin...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. yoğurtsuz elmalı kurabiye tarifi

,
  2. yoğurtsuz elmalı kurabiye

,
  3. yoğurtsuz elmalı pasta tarifi

,
  4. elmali kurabiye yogurtsuz