gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi...

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi...
    Henüz damak tadınıza uygun bir tiramisu tarifi bulamadıysanız, işte size İtalyan usta aşçılardan leziz bir tarif...

Malzemeler:

6 adet yumurta
    450 gr. mascarpone peyniri
    4 yemek kaşığı şeker
    2 paket kedi dili (Yaklaşık 400 gr.) 1 pakette 24 adet bulunmaktadır.
    1 büyük fincan espresso ya da iyi kalite filtre kahve
    *Brandy ya da kahve likörü (isteğe bağlı)
    Kakao (tiramisunun üstünü kaplayacak kadar)
    Çikolata rendesi ( dekoratif amaçlı tiramisunun üstüne serpiştirilmek üzere)

*İtalya'da tiramisuya likör koymak bölgeden bölgeye değişmektedir. Ör; Napoli'de geleneksel olarak sadece kahve ile tatlandırılır, alkol konulmaz.

Hazırlanışı:

Yumurtaların sarıları derin bir kaba alınır, şeker eklenir, elle ya da bir çırpıcı yardımıyla pürüzsüz olana kadar çırpılır. Daha sonra mascarpone peyniri de eklenerek krema hazırlanır. Bu aşamada istenirse likör eklenir.

Ayrı bir kapta ayırmış olduğumuz yumurta beyazları içine bir fiske tuz atılarak katı hale gelene kadar çırpılır. Köpük halini almış beyaz yumurtalar ile mascarpone karışımı yavaş yavaş birbirine yedirilir. (Yumurta beyazı köpürtüldüğünde hızlı hareketler ile başka bir karışıma katılırsa özelliğini kaybenip sulanabilir bu nedenle yavaşça karılması tavsiye edillir). Bu işlemin ardından krema son halini alır.

Tiramisuyu servis edeceğimiz kaba kahveye batırılmış kedi dilleri bir kat halinde dizilir (Kedi dili kahveyi çok fazla çekeceğinden kahvenin içine bir kere batırılıp çıkarılması yeterli olacaktır.) Üzerine hazırladığımız krema dökülür. İkinci kata da kedi dilleri dizilir ve üzerine krema dökülür. Katları dilediğiniz kadar arttırabilirsiniz.

Üzerine kakao serpilir. Süslemek amacıyla çikolata rendeleyerek tiramisuya son hali verilir. Bazı tariflerde tiramisu yumurta akı katılmadan da yapılmaktadır. Eğer tiramisunuzun hacimli ve tadının yoğun olmasını istiyorsanız yumurta akını tercih edebilirsiniz.

Afiyet olsun!

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Agzınıza Layık Bir Pasta Tarifi

Agzınıza Layık Bir Pasta Tarifi

farklı pasta tarifleri çocukların yapabileceği kolay pasta tarifleri çocukların yapabileceği pastalar Arkadaşlar şöyle güzel bir pasta yemek veya farklı tatlar tatmayı seven birisinizdir umarım.Çünkü çok güzel bir tarif buldum harika lezzetli tüm annelerin yapabileceği bir pasta. Sizleri fazla bekletmeden bu güzel tarifi veriyorum. Afiyet bal şeker olsunnn... Fırını yakın. Dolaptan bir kap,...
  2. En İyi Tiramisu Tarifi

En İyi Tiramisu Tarifi

En İyi Tiramisu Tarifi Selam bayanlar sizden çok çabuk olarak En İyi Tiramisu Tarifini yazmanızı rica ediyorum.
  3. Resimli Kolay Tiramisu Tarifi

Resimli Kolay Tiramisu Tarifi

Resimli Kolay Tramisu Tarifi Tramisu Yapılışı Resimli Misafir sofralarının en hafif ve leziz tatlılarından tiramisuyu sizde evde pratik bir şekilde hazırlayabilirsiniz melekler :) İşte kolay tiramisu tarifimiz ... Tiramisu malzemeleri 2 çorba kaşığı neskafe 2 çorba kaşığı toz şeker 1 hazır kakaolu pasta altı 1 çay fincanı sıcak su Krema malzemeleri; Yarım litre süt 1 adet yumurta 3...
  4. Budur Diyeceğiniz Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi

Budur Diyeceğiniz Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi

tiramisu tarifi tiramisu nasıl yapılır Sevgili melekler, her yiğidin bir yoğurt yiyişi olduğu gibi her bayanın el ayarı, yemek tarifi, damak tadı farklıdır. :) Sitemizde pek çok tiramisu tarifi var ama ben herkesin kendi yaptığını beğendiği gibi en güzeli benim tarifim diyorum ve sizlere kendi yaptığım tiramisu tarifi vermek istiyorum. Damak tadı herkesin farklıdır ama bu tarifimi şimdiye...
  5. Ağızlara Layık Karadut Reçeli Buyrun

Ağızlara Layık Karadut Reçeli Buyrun

Karadut Reçeli Tarifi Resimli Siyah Dut Reçeli Tarifi Sevgili melekler, en son paylaştığımız mis gibi çilek reçeli tarifimizin ardından bu kez tadına doyamayacağınız , ağzınıza layık karadut reçeli yapılışı ile karşınızdayız :) Malzemeler: 1 kg. tozşeker 1 kg. karadut 1 dilim limon Yapılışı: Karadut reçelinin diğer reçel yapımlarından bir farkı yoktur. Akşamdan karadut ve şeker...

Sayfayı Paylaş