gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Ağızlara Layık Karadut Reçeli Buyrun

Konu, 'Reçeller - Marmelatlar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Karadut Reçeli Tarifi Resimli
    Siyah Dut Reçeli Tarifi

Sevgili melekler, en son paylaştığımız mis gibi çilek reçeli tarifimizin ardından bu kez tadına doyamayacağınız , ağzınıza layık karadut reçeli yapılışı ile karşınızdayız :)

Malzemeler:

1 kg. tozşeker
    1 kg. karadut
    1 dilim limon

Yapılışı:

Karadut reçelinin diğer reçel yapımlarından bir farkı yoktur. Akşamdan karadut ve şeker tencereye orantılı şekilde yerleştirilir. Sabah suyunu salan dut ve şeker yarım saate yakın kaynatılır.Kaynayınca içine limon sıkılır ve iki gün boyunca üzerine bir bez örtülerek güneşte bekletilir.

2. sumeyrademirci

sumeyrademirci Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bayılırım reçele iyi oldu öğrendiğimiz

Ağızlara Layık Karadut Reçeli Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Karadut Reçeli- Videolu Yemek Tarifi

Karadut Reçeli- Videolu Yemek Tarifi

karadut reçeli tarifi karadut reçeli dut receli tarifi kara dut reçelinin yapılışı http://www.youtube.com/watch?v=7VJVaN7vQCk
  2. Reçel

Reçel

Bakınız; Komposto.Rüyada reçel yemek , işlerinde yapacağı kâr ve kazanca; reçeli evde yapmak, çok sevinçli bir haberi müjdeler. Rüyada reçel yemek, işlerinde kâr yapacağı ve kazanacağına işaret eder. Evde reçel yapmak, çok mutluluk veren haber almak demektir. Rüyada reçel yediğinizi gördüyseniz, hoş sürprizlerle karşılaşacak ve güzel seyahatlere çıkacaksınız.Rüyada reçel yapmak çok önemli...
  3. TİTAN'dan Ağızlara Layık Kartopu Tatlısı (resimli)

TİTAN'dan Ağızlara Layık Kartopu Tatlısı (resimli)

kartopu tatlısı malzemeleri reçetesi yapılışı resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Ağzınıza layık kartopu tatlısı tarifiyle karşınızdayım işte :) Çok çok hafif ve basit bir lezzetle tanıştıracağım melekler :) Bu tarifi seneler önce nette görmüş ve denemiştim.O günden beri vazgeçilmez tariflerimden biri oldu.Tek kusuru bir gün önceden yapılması gerekliliği.Ancak tadını bir...
  4. Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi...

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi...

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi... Henüz damak tadınıza uygun bir tiramisu tarifi bulamadıysanız, işte size İtalyan usta aşçılardan leziz bir tarif... Malzemeler: 6 adet yumurta 450 gr. mascarpone peyniri 4 yemek kaşığı şeker 2 paket kedi dili (Yaklaşık 400 gr.) 1 pakette 24 adet bulunmaktadır. 1 büyük fincan espresso ya da iyi kalite filtre kahve *Brandy ya da kahve likörü (isteğe...
  5. Budur Diyeceğiniz Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi

Budur Diyeceğiniz Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi

tiramisu tarifi tiramisu nasıl yapılır Sevgili melekler, her yiğidin bir yoğurt yiyişi olduğu gibi her bayanın el ayarı, yemek tarifi, damak tadı farklıdır. :) Sitemizde pek çok tiramisu tarifi var ama ben herkesin kendi yaptığını beğendiği gibi en güzeli benim tarifim diyorum ve sizlere kendi yaptığım tiramisu tarifi vermek istiyorum. Damak tadı herkesin farklıdır ama bu tarifimi şimdiye...

Sayfayı Paylaş