gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

"Ağla Açılırsın" Lafı Meğer Doğruymuş!

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

ağla açılırsın, ağla açılırsın lafı, ağla açılırsın ne demek

Sevgili melekleri bir arkaaşınız üzgnse ve size derdini açıyorsa, sıkıntıdan patlamak üzere olduğunu anladığınıza ne yaparsınız? "Ağla açılırsın" demez misiniz? Genelde birbirimize sıklıkla söylediğimiz bu lafın doğruluğu meğer bilimsel olarak ispatlanmış. ABD'de yapılan araştırmalar ağlamanın hem fiziksel hem psikolojik olarak faydalarını gösterdi. İşte ağlamanın 3 faydası...

ağlamak.jpg

KİMYASALLAR ATILIYOR

Son yapılan araştırmalar gözyaşının vücuttaki bazı zararlı kimyasalları attığını ve fiziksel anlamda rahatlattığı iddiasını ortaya koyuyor.

Vücuttaki toksik maddeleri atmanın yanı sıra ağlamanın psikolojik bir faydası da elbette var. Ağlamak duygu durumumuzu iyileştiriyor ve acı verici durumlarda rahatlama sağlıyor.

STRESİ AZALTIYOR

Stres kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, tip 2 diyabet ve obezitenin en büyük sorumlularından biri olarak gösteriliyor. Ağlamanın ise stresi azalttığı uzmanlar tarafından söyleniyor.

Ağlamanın rahatlatmasının bir sebebi de yine strese neden olan kimyasalları vücuttan atması.

KİŞİLER ARASINDA DUVARLARI KALDIRIYOR

Ağlamak diğer insanlarla aramızdaki duvarları kaldırıyor. Ağlarken utanma, acı gibi duygular hissedilse dahi sonunda kişi rahatlıyor ve yanında ağladığı kişiyle arasında bir bağ oluşuyor.

"Ağla Açılırsın" Lafı Meğer Doğruymuş! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Laf

Laf

Rüyada laf duymak ve laflamak, beklediginiz bazi seylerin hakikatten çok uzak olduguna, ümitlerinizin bosuna olduguna delalet eder
  2. nev-meğer

nev-meğer

Dün yine yazdım sana Adresi meçhule bir mektup yolladım aldın mı? Birkaç yaralı söz bende kalan Ne olur bir dinle onların suçu yok Dün yine yazdım sana Umudun peşi sıra birkaç söz yolladım aldın mı? Yarım kalmış, söylenmemiş Belki de bulamayıp seni yine Dönüş yolunda çaresiz Meğer ne çok şey varmış Sana bir türlü söyleyemediğim Meğer ne çok şey varmış Bir kez olsun duymak istediğim...
  3. Hurafe laflar..

Hurafe laflar..

Ayak ayak üstüne atılarak yemek yenmez, sofraya saygısızlıktır denir ve kıtlığa işaret sayılır. Ayna kırılması uğursuzluktur; aynanın kırıldığı ev yedi sene iflâh olmaz denir. Aayin onüçü uğursuz sayılır, o gün hiçbir şey yapılmaz. Arabanın önünden geçilmez. Arabanın önünden tavsan geçmesi uğursuzluk sayılır. Ayakta pantolon giymek yoksulluğa işaret sayılır. Aksam karanlığında kimseye...
  4. Meğer...

Meğer...

Meğer Ne çok anlamsız gürültü Ne çok boş uğultu varmış hayatımda Meğer Ne çok anlamsız duygular Ne çok boş anılar taşırmışım sırtımda Meğer Ne hasretmişim kupkuru ıssızlığa Kör kütük yalnızlığa Düşünüyorum da Nasıl katlanırmışım bunca kargaşaya Nasıl dayanırmışım, bunca karmaşaya Belki geç oldu ama Yeni yeni başladı aklıma takılmaya Yeni yeni başladım kendime sormaya Acaba Değermiydi...
  5. Bütün Erkekler Birbirine Benzer Lafı Doğruymuş

Bütün Erkekler Birbirine Benzer Lafı Doğruymuş

erkekler Biz kadınlar hep bütün erkekler birbirine benzer der dururuz ama bu sözümüz doğruymuş kızlar...Kadınlarin erkekler hakkinda gozlemlerini derleyen Rita Rudner (ABD) su noktaları sıralıyor: Erkekler kadar kendini ciddiye Alan ve abartan bir baska yaratik yoktur. Erkek, televizyonda maca konsantre olmasiyla takimina mac kazandiracagini dusunen tek canlidir. Kulaginda kupe olan yeni...

Sayfayı Paylaş