gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ağlatan kahkaha!

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bediüzzaman Hazretleri anlatiyor ;
    " Bir zamanlar Eskişehir hapishanesinin penceresinde oturmuştum.

Karşidaki lisenin genç kızları, okulun avlusunda gülerek raks ediyorlardi.

Onları, o yabancı Cennetlerinde cehennem hurileri hükmünde gördüm.

Birden elli sene sonraki halleri bana göründü.

Yani geçmişi gösteren sinemalar gibi, manevi ve hayali bir sinemada onların gelecekteki hayallerini seyrettim.

Onların sevinçleri eleme, gülmeleri ağlamaya dönmüştü.

O gülen altmiş kızdan ellisi toprak olmuş, kabirde azap çekiyordu.

On taneside yetmiş yaşına gelmiş, çirkinleşmişti.

Fakat, en yakınlari dahil herkez hayatlarını sefil bir şekilde yaşamiş oldukları için onlara adeta tiksinerek, nefretle
    bakıyorlardı.

Belki de onlarda kendi hallerini görüyorlardi.

Ben onlara ağladim "

Kim bilir, nice insana elli, atmiş sene sonraki hali gösterilse, yarinki haline oturup şimdiden ağlayacak, belkide bir gecede
    ihtiyarlayip şakaklari ağaracaktır. Akibeti unutmak, başa gelecekten kurtulmaya yetmiyor. Bu günden iyi hazirlanilmali...

2. CeMRe YoSH

CeMRe YoSH Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: ağlatan kahkaha!
    Güzel bi hikaye

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ağlatan kahkaha!

emeğine sağlık

ağlatan kahkaha! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağlayı ağlayı düştüm yollara

Ağlayı ağlayı düştüm yollara

Ağlayı ağlayı düştüm yollara Karışayım bozbulanık sellere Adı sanı bilinmedik illere Gitmeyince gönül yardan ayrılmaz Ahım kaldı şu gelinin ahdinde Deremedim güllerini vaktinde Karanlık gecede kolum altında Yatmayınca gönül yardan ayrılmaz Gözüm kaldı şu kaplanın postunda Azrail de can almanın kastında Döne döne teneşirin üstünde Yunmayınca gönül yardan ayrılmaz Hadini de...
  2. Emrah - Ağlaya Ağlaya

Emrah - Ağlaya Ağlaya

Şu dağların ardı bahar dediler Yürüdüm yürüdüm erişemedim Her kul kaderini yaşar dediler Derdimi kimselye bölüşemedim Hep yalnız yaşadım acılarımı Yar hasretin böldü uykularımı Bir dosta açıpta duygularımı Ağlaya ağlaya anlatamadım Ne ümitler vardı Boşa taşıdım ne çileler gördüm Neler yaşadım hep yokuşta koştum Artık usandım Aşkın menziline ulaşamadım
  3. kahkaha atacaksınız

kahkaha atacaksınız

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. KahKaha Fırtınasıııııı!!!!!!!!!

KahKaha Fırtınasıııııı!!!!!!!!!

Kahkaha fırtınasına ne dersiniz sizler için derlenmiş komedi ötesi resimler.. Gol mü oldu neee :gs bayrak: Aaaaaa yavaş b e beni yiyecen.:f060: Gözleriniz yerinden fırlıcak bunlar gibi :sütyen: Ayyyy kapat kız tuhaf oluyorum :utan: aman be bey amcaa sakinn sulu sulu vurma :bangin: lann kim koydu burdakileri gecen gün yoktu :sinir:
  5. Kahkaha şanpiyonları

Kahkaha şanpiyonları

Kahkaha atarmısınız? Çünkü kahkaha atmak hele hele bu zamanda çok zor insanlar tebessüme bile hasret ama kahkahası hiç bitmiyenlerde vardır illaki.sizlerinde kahkahanız bol olsun :):tavik: Lindsay Lohan Britney Spears Heidi Klum Michelle Pfeiffer Jennifer Garner Piper Perabo Jennifer Love Hewitt Kristin Chenoweth

Sayfayı Paylaş