gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ağlayalım Atatürk'e

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Ağlayalım Atatürk'e Ağlayalım Atatürk'e
    Bütün Dünya kan ağladı,
    Süleyman olmuştu mülke,
    Geldi ecel, can ağladı,

Atatürk'ün eserleri,
    Söyleyecek bundan geri,
    Bütün dünyanın her yeri
    Ah çekti, vatan ağladı.

Bu ne kuvvet, bu ne kudret,
    Var idi bunda bir hikmet
    Bütün Türkler, İnönü İsmet,
    Gözlerinden kan ağladı.

Uzatma Veysel bu sözü
    Dayanmaz herkesin özü,
    Koruyalım yurdumuzu,
    Dost değil, düşman ağladı.
    Aşık Veysel Şatıroğlu

Ağlayalım Atatürk'e konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağlayalım Ağlamazsak, Gülmekden Utanalım!!!...

Ağlayalım Ağlamazsak, Gülmekden Utanalım!!!...

Ağlayalım Ağlamazsak, Gülmekden Utanalım!!!... Hakkını veremeden eda edilen Namazlarımıza ağlayalım.. Hakkını veremeden eğilip kalkmalarımıza ve bunlara Namaz deyişimize ağlayalım.. Aşıkla mâşuk misali ALLAH(c.c.) ile kulun buluşma noktası olan Secdelerimizin ve Seccadelerimizin hakkını veremeyişimize ağlayalım.. Günde en az beş defa sunulan af piyangosunu kaçırdığımıza ağlayalım.....
  2. Keremcem - Ağlayalım Beraber

Keremcem - Ağlayalım Beraber

Ayrılık günü düştü peşime hüzün Ve bırakmadı kaç yıl boyu Boylu boyunca uzandım yanına Ama bana dönük değildi yüzün Aldanıp sana bekledim geçen güzü Ve bırakmadım kaç yıl boyu Zaman dolunca geldiysem yanına Sebep sana o gün verdiğim sözüm Dön diye yalvarırken Düştü elimden gururum Son diye dilenirken Geçti önümden bitanem Yine dolacaksa gözlerim Sensiz olsun dilerim Eritir...
  3. Gel beraber ağlayalım

Gel beraber ağlayalım

Gel beraber ağlayalım sabah olmadan Damla damla bir zehir karışsın kanımıza İnsanları affedelim, yaşamayı sevelim Sonra insan yaratıldığımıza zavallılığımıza Gel beraber ağlayalım Hatırla tekrarı, bir ömre bedel dakikaları Gerçek olmayan hayallerimizi düşün Biz de bir yerde insanız neyleyelim Hep böyle bıçağın kemiğe dayandığı gün Gel beraber ağlayalım O ayrılığın kederin hüküm sürdüğü O...
  4. Atatürk'e

Atatürk'e

Çok hoşuma gitti oldukça başarılı bir yazı olmuş sizlerinde okumasını tavsiye ediyorum Hiç görmediğin birine aşık olmanın, hiç bakışmadığın birinin o derin gözlerinde kaybolmanın, hiç dokunmadığın bir adamı bu şiddetle özlemenin, senden başka bir açıklaması olabilir mi? Yaşım gençken, yokluğunun ne kadar zor olduğunun farkında değildim. Zaman geçtikçe, hayatı ve yaşadığım şeyleri...
  5. Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir)

Atatürk'e - Yalçın Korucu (Atatürk'e Şiir)

ATATÜRK'E Selam sana Cumhuriyet'in kurucusu Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk Laikliği içine sindiremeyenler var içimizde Eserlerinden rahatsız olanlar çıktı sahneye XXX Hoşgörü ortamından cesaret buldular Cumhuriyete karşı birlik koldular Ektiğin demokrasi çiçeğini soldurdular Kurduğun düzeni can evinden vurdular XXX Osmancı, Cumhuriyetçi diye fitne çıkardılar Bunlar daha önceleri de...

Sayfayı Paylaş