gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

ağlayan pasta nasıl yapılır

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ağlayan pasta MALZEMELER
    ------------------------
    4 yumurta
    3 fincan şeker
    2 çorba kaşığı süt
    3 fincan un
    1,5 çorba kaşığı kakao
    1 paket kabartma tozu

Kreması :
    1 su bardağı süt
    1 paket krem şanti

Sosu:
    1 su bardağı süt
    1 su bardağı su
    1 çorba kaşığı un
    1 çorba kaşığı kakao
    1 fincan şeker

Üzerine:

2 su bardağı süt

YAPILIŞI
    -------------------
    -Yumurta ve şekeri çırpın.
    -Sonra süt ve kakaoyu ilave ederek çırpmaya devam edin.
    -Un ve kabartma tozunu ekleyin.
    -Biraz çırptıktan sonra yağlanmış kalıba boşaltın.
    -Önceden ısıtılmış 175 derece fırında pişirin.
    -Sıcak kekin üzerine 2 su bardağı sütü her yerine gezdirerek boşaltın.Sonra soğumaya bırakın.
    -Kek soğuduktan sonra önceden hazırlanmış krem şantiyi üzerine sürün.
    -Sosu için bütün malzemeyi bir tencereye koyup, koyulaşıncaya kadar pişirin.
    -Soğuduktan sonra kekin üzerine boşaltın.(Ben üzerine hindistan cevizi de serptim.)
    -Buzdolabında biraz beklettikten sonra servis yapın.
    Afiyet olsun...

ağlayan pasta nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. haşhaşlı pasta nasıl yapılır

haşhaşlı pasta nasıl yapılır

haşhaşlı pasta haşhaşlı pasta mavi haşhaşlı kek mavi pasta tarifi hashasli Haşhaşlı Pasta Malzemeler: 3 Yumurta 1 Su Bardağı İrmik 1 Su Bardağı Süt 1 Su Bardağı şeker 1 Su Bardağı Sıvıyağ 1 Su Bardağı Haşhaş 1,5 Su Bardağı Un 1 Paket Kabartma Tozu Şerbeti : 1 Bardak Su 1 Bardak Toz Şeeker Üzerine: 1 Paket Kremşanti Yapılışı :Yumurtaları ve...
  2. Ispanakli Pasta nasıl yapılır

Ispanakli Pasta nasıl yapılır

Ispanakli Pasta MALZEMELER 3 yumurta 1,5 su bardağı şeker 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu yarım su bardagı ıspanak (kavrulmuş) yarım su bardağı su aldıgı kadar un (kek kıvamıyla aynı) YAPILIŞI : yumurta ve şekeri iyice çırpın.rondoya yarım su bardagı ısnagı ve suyu koyun iyice karışsınlar. sonra butun malzemeleri bi kapa toplayın ve karıştırın yeşıl bi kek olcak 45 dakıkada pişiyo ve...
  3. Ahududulu Pasta Nasıl Yapılır?

Ahududulu Pasta Nasıl Yapılır?

Ahududu severim pek bir afilli gelmiştir ismi bana ee ismi öyleyse tadını siz düşünün artık :D:D AHUDUDULU PASTA Üzeri için 2 paket sade toz kremşanti 2 su bardağı soğuk süt Pasta İçin Malzemeler Kek için 60 gr margarin 2 kahve lincanı un 4 yumurta 2 kahve fincanı tozşeker 1 tutam tuz Ahududulu krema için 500 gr taze veya dondurulmuş ahududu 1 su bardağı tozşeker 3 su bardağı süt 1...
  4. piramit pasta nasıl yapılır

piramit pasta nasıl yapılır

Bir arkadaşımda yedim tarifini almayı da unutmuşum. Şimdi de aklıma düştü piramit pasta tarifi var mı nasıl yapabilirim bu enfes tatlıyı :D
  5. Prenses pasta nasıl yapılır

Prenses pasta nasıl yapılır

Selam kızlar, misafir olarak gelecek arkadaşlarıma prenses pasta yapmak istiyorum ama uzun zamandır yapmadığımdan ölçülerde emin olamıyorum. Lütfen bana prenses pasta tarifini yazabilir misiniz ?Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş