gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Ağrılı birleşmenin tıbbi sebepleri nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

ağrılı ilişki nedir,ilişkide ağrı olmasının nedenleri,ağrılı ilişkinin tedavisi ,ağrılı ilişki hakkında bilgiler
    a.jpg
    Vajinal enfeksiyonlar

Dermatolojik durumlar (liken skleroz, vulvar distrofi vb.)

Enfeksiyon, kist, myomlar, endometriozis, kronik iltihabi hastalıklar, tumörler, rahim ağzı ve rahmin hastalıkları gibi birçok pelvik bozukluk

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar. Örneğin Herpes Simpleks Virüsünun (uçuk) sebep olduğu lezyonlar. Aşağıdaki yazı yirmi beş yaşında, evli, ilişki sırasındaki ağrı sebebi ile kocasıyla aylardır ilişkiye girmeyen bir kadının yaşadıklarını yansıtmaktadır. Problem bundan on sekiz ay önce kocamın dudağındaki bir uçuğun benim cinsel bölgeme bulaşması ile başladı.

Çok ağrım oluyordu. Benim için oldukça travmatik bir olaydı. Özellikle doktorum bana soğuk davrandığında kendimi daha kötü hissetmiştim. Şu anda yara geçmiş olmasına rağmen ağrıdan çok korktuğum için tekrar ilişkiye girmeyi denemekten çekiniyorum.

İrritabl barsak sendromu, kronik kabızlık, hemoroit gibi sindirim sistemi hastalıkları. Birleşme sırasında penisin barsakları hareket ettirmesi sebebiyle ağrı oluşur. Ayrıca gayta kaçırma şikayeti olan kadınların bu durumun ilişki sırasında tekrarlamasından korktuğu için disparoni şikayeti olabilir.

İdrar yolu (sistiti) ve barsak sonunun bozuklukları

Vulva hastalıkları (vulvanın irritasyonu, vulvada ağrı, vestibulit vb.)

Kasık bölgesine alınan radyoterapi, Östrojen eksikliği (vajinada kuruluğa ve hücre katmanının incelmesine sebep olarak ilişki sırasında nemlenmeyi, uyarılmayı engeller. Östrojen eksikliği sıklıkla yaşlılığa bağlı ya da ameliyat sonrası yumurtalıkların çalışmasının durması sonucu oluşur.

Şeker hastalığı (diyabet) mantar enfeksiyonlarının daha sık görülmesine sebep olur bu sebeple kaşıntıya bağlı hasar oluşur.

Klitorisin irritasyonu ya da enfeksiyonu.

Ağrılı birleşmenin tıbbi sebepleri nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tıbbi Bir Muayeneden Ne Beklenmelidir?

Tıbbi Bir Muayeneden Ne Beklenmelidir?

Tıbbi Bir Muayeneden Ne Beklenmelidir? Doktorunuz bel ağrınızın bir hastalıktan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edecektir. Bel bölgenizi fiziksel olarak muayene etmenin yanı sıra size semptomlarınız, tıbbi öykünüz ve fiziksel aktiviteleriniz hakkında sorular soracaktır. Doktorunuza almakta olduğunuz ağrı kesiciler, krem veya merhemler, vitamin ya da beslenme katkıları veya kullanmakta...
  2. Görüşürüz, birleşmeyiz

Görüşürüz, birleşmeyiz

Çok yakıştırdığım bir çiftti ayrıldıklarına üzülmüştüm inşallah birlikte olurlar yine:) SHOW TV'DE DERYA BAYKAL'IN KONUĞU OLAN EMİNE ÜN, GEÇEN ŞUBAT AYINDA AYRILDIĞI EŞİ EMRE KINAY İLE KIZLARI DURU DIŞINDA BİR ŞEY PAYLAŞMADIKLARINI İTİRAF ETTİ. Ömürlerinin sonuna kadar Duru ile ilgili birlikte karar vereceklerinin altını çizen Emine Ün şunları söyledi: "Bizim bağımız kızımız...
  3. Tıbbi Sülük Tedavisi Nedir?

Tıbbi Sülük Tedavisi Nedir?

tıbbi sülük, tedavisi, nedir, nasıl yapılır, hangi rahatsızlıklarda kullanılır, ile ilgili bilgiler burada melekler Sülük tedavisi dünyada çok eski zamanlardan beri kullanılan bir yöntem melekler ... Günümüzde de özellikle ameliyat sonrası enfeksiyon durumlarında kullanılmak üzere sülük üretiliyor. Bu konuyla ilgili bulduğum makaleyi sizinle paylaşmak istiyorum :) Tarihçe Tıbbi...
  4. alerjiye neler sebep olur

alerjiye neler sebep olur

Özellikle sabahları feci şekilde hapşırıyorum, alerji olduğu belli ama neye alerjim var anlayamadım.Alerjiye neler sebep olur yazabilirmisiniz belki kaçırdığım birşeyler var..:S
  5. İlişki sırasında vajinada derin ağrı nedenleri

İlişki sırasında vajinada derin ağrı nedenleri

Cinsel ilişkideki ağrı nedenlerini anlamak için kadın vücudu hakkında bilgi sahibi olmak yararlı olur. Vajina, rahmi vücudun dışına bağlayan bir yoldur. Rahim ağzı rahmin alttaki dar ucudur. Vajinaya yukarıdan çıkıntı yapar. Kadın genital bölgesinin dış kısmına vulva denir. Vajinanın girişinde küçük ve büyük dudaklar vardır. Klitoris küçük dudakların tepesindedir. Çoğu kadın için klitoris...

Sayfayı Paylaş