gebe
  1. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Agzınıza Layık Bir Pasta Tarifi

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

farklı pasta tarifleri çocukların yapabileceği kolay pasta tarifleri çocukların yapabileceği pastalar Arkadaşlar şöyle güzel bir pasta yemek veya farklı tatlar tatmayı seven birisinizdir umarım.Çünkü çok güzel bir tarif buldum harika lezzetli tüm annelerin yapabileceği bir pasta. Sizleri fazla bekletmeden bu güzel tarifi veriyorum.
    Afiyet bal şeker olsunnn...

Fırını yakın. Dolaptan bir kap, bir kaşık ile pastaya koyacagınız malzemeleri çıkarın. Pasta kalıbını yağladıktan sonra cevizleri kırın.

Mutfak tezgahının üzerindeki yedi tane oyuncak otomobili ve on sekiz lego blokunu kaldırın. İki fincan unu ölçün, Hasan'ın ellerini unun içinden çıkarın ve üzerindeki unları temizleyin. Un, şeker ve kakaoyu eleyin.

Süpürge ve faraşı alıp Hasan'ın kırdığı kabın parçalarını yerden temizleyin. Baska bir kap alın. Kapının ziline yanıt verin. Mutfaga dönün.

Hasan'ın ellerini kabın içinden çıkarın. Hasan'ı yıkayın. Yumurtaları alın. Telefona yanıt verin. Geri dönün. Yaglanmış kalıbı alın. Kalıbın içindeki bir santim kalınlıgındakı tuz tabakasını temizleyin. Pasta kabına tuz döktükten sonra ortalıktan kaybolan Hasan'ı arayın.

Mutfağa geri dönün ve Hasan'ı yine tezgahın başında bulun. Ellerini kabın içinden çıkarın, üzerindeki un, kakao vesaireyi temizleyin. Yağlanmıs kalıbı tekrar alın ve içinde bir sürü ceviz kabuğu bulun. Kabın içindeki ceviz kabuklarinin varlığını fark ettiginiz an mutfaktan kaçarken pasta kabını tezgahtan yere düsüren Hasan'ın pesine düsün. Yerleri temizleyin.

Tezgahı temizleyin. Duvarları temizleyin. Kabı kacağı yıkayın. Pastacıya telefon edip, bir adet pasta sipariş edin. Fırını kapatın ve bekleyin...

2. zaga

zaga Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    ay valla çok hoştu ya,aksam aksam ıyı guldum bence pasta yaparken ya hasanı bağla yada komsuya gönder bacım

3. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ayyy bende pasta tarifi bekliyordum çok hoşsunuz ya :laugh::laugh::laugh:

4. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    hahaha

ay hasana sinir oldum cok daginik yaaa:)

5. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    guzel tarifti sagol.oglum olursa adini Hasan koymayacagim...

6. kar_tanesi

kar_tanesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Hasan koymazsan hasan hüseyin koy belki bu hasanı geçer.

Agzınıza Layık Bir Pasta Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Agzınıza layık ayva tatlısı

Agzınıza layık ayva tatlısı

Malzemeler; 3 tane Ayva 10 yemek kaşığı Şeker Az miktarda gida boyasi 2 adet Elma+2 yemek kasigi seker yarim çay kaşığı Tarçın Kaymak Yapilisi: Ayvaları soyup ortadan ikiye bölerek çekirdeklerini temizleyin.Toz şekeri üzerlerine gezdirin.1,5 su baradagi su,renk vermesi için çekirdekleri ve gida boyasinida ekleyip kısık ateşte pişirin.. Diğer tarafta elmaları soyup rendeleyerek iki kaşık...
  2. Bir annenin pasta tarifi

Bir annenin pasta tarifi

hamile pasta tarifi hamile pastası Fırını yakın. Dolaptan bir kap, bir kaşık ile pastaya koyacagınız malzemeleri çıkarın. Pasta kalıbını yağladıktan sonra cevizleri kırın. Mutfak tezgahının üzerindeki yedi tane oyuncak otomobili ve on sekiz lego blokunu kaldırın. İki fincan unu ölçün, Hasan'ın ellerini unun içinden çıkarın ve üzerindeki unları temizleyin. Un, şeker ve kakaoyu eleyin....
  3. Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi...

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi...

Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi... Henüz damak tadınıza uygun bir tiramisu tarifi bulamadıysanız, işte size İtalyan usta aşçılardan leziz bir tarif... Malzemeler: 6 adet yumurta 450 gr. mascarpone peyniri 4 yemek kaşığı şeker 2 paket kedi dili (Yaklaşık 400 gr.) 1 pakette 24 adet bulunmaktadır. 1 büyük fincan espresso ya da iyi kalite filtre kahve *Brandy ya da kahve likörü (isteğe...
  4. Budur Diyeceğiniz Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi

Budur Diyeceğiniz Ağızlara Layık Bir Tiramisu Tarifi

tiramisu tarifi tiramisu nasıl yapılır Sevgili melekler, her yiğidin bir yoğurt yiyişi olduğu gibi her bayanın el ayarı, yemek tarifi, damak tadı farklıdır. :) Sitemizde pek çok tiramisu tarifi var ama ben herkesin kendi yaptığını beğendiği gibi en güzeli benim tarifim diyorum ve sizlere kendi yaptığım tiramisu tarifi vermek istiyorum. Damak tadı herkesin farklıdır ama bu tarifimi şimdiye...
  5. Frambuazlı Harika Bir Pasta Tarifi

Frambuazlı Harika Bir Pasta Tarifi

Frambuazlı (Ahududulu) Pasta Tarifi Resimli Frambuazlı (Ahududulu) Pasta Tarifi Sevgili marifetli meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz frambuaz meyvesi girdiği her keke, pastaya, tatlıya ayrı bir tat veriyor. Dondurması da mükemmel bir lezzet olan frambuaz içerdiği hafif ekşi tat ile tatlının tadını hafifletiyor. Biz de bu leziz meyve ile yapabileceğiniz Frambuazlı (Ahududulu) Pasta...

Sayfayı Paylaş