gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

ah hayat ah!!!....

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

Hayat çocukken daha anlamlı, daha düzenli, daha yaşanılır... O zamanlar bir mücadele vermiyorduk, her şey tozpembe geliyordu bize. Sanki, akrep ve yelkovan aynı noktada dururdu,kardeşlik vardı, dostluk vardı... O zamanlar her şey o kadar yalın ve sadeydi ki, adeta gözler kalbi yansıtırdı.
    Eskiye özlem duymak, yakınmak çare olmuyor işte. Her yaşın bir güzelliği de yok ayrıca. Bana artık geçmişte yaşadıklarım gökyüzündeki kuşlara uzanmak kadar uzak...
    Çocukluk yıllarım... Ah! Ne kadar masumduk. Annemizin sözünden çıkmaz, dizinin dibinden hiç ayrılmazdık. Mutluyduk... Çocukken aynaya baktığımda özümü görürdüm, şimdi ise o buğulu aynaya bakmaktan çekinir hale geldim.
    Karamsarlık dizboyu...
    Sizce neden hayatı seyrine bırakmıyoruz, neden her şeyi bu kadar güçleştiriyor ve geriye baktığımızda hatırlayacak güzel anılar yaratmıyoruz?
    O kadar karmaşık ki düşünce dünyam, sanki dört bilinmeyenli denklem...
    Her şeye rağmen neden hâlâ bir yaşama sevinci dolu kalbimde, hâlâ dostuluk denen o eşsiz bucaksız kelimeye inancım var mı acaba?
    Belki...
    (alıntı)

ah hayat ah!!!.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Erol Evgin - Ah Bu Hayat Çekilmez

Erol Evgin - Ah Bu Hayat Çekilmez

ah bu hayat çekilmez tab ah bu hayat cekilmez nota çekilmez notaları Bende bu cehennem gibi yurek olmasa Hem de deli rüzgâr gibi hasret olmasa Birde cana can katan o sevdan olmasa Birde cana can katan o sevdan olmasa Bende bitip tükenmeyen umut olmasa Ferhat'ın dağları delen sabrı olmasa Birde cana can katan o sevdan olmasa Birde cana can katan o sevdan olmasa Gönlümde bu dinmek bilmez...
  2. Hakan Peker - Ah Hayat

Hakan Peker - Ah Hayat

Veda ettim artık Siyah ufuklara Yolum düştü senle Beyaz umutlara Neler oldu bana Neler oldu bilmem Sevmekten korkarken Kendimden geçtim ben Neler oldu bana Neler oldu bilmem Derinden bir yerden Yangınlar aldım ben Ah hayat ne hayat Sanki aşk kabahat Sevdim içim rahat Senle başka hayat
  3. Ah atam ah!!!

Ah atam ah!!!

Seni gördüm dün gece, gözlerin her zamankinden, Daha durgun, Daha düşünceli. Bir hedefe kilitlenmişti sanki. Atam, Neden donuk bakıyorsun bize? Yoksa tanıyamadın mı ulusunu? Bu cennet vatanının, Her karış toprağını. Çanakkale'de, Afyon'da,Sakarya'da, Urfa'da, Antep'de, Yurdun her köşesinde, Şehit olduk,vatan uğruna. Biliyor musun? Şimdi bu limanlar, Bu kıyılar, En...
  4. Ahsen

Ahsen

Teşekkürler
  5. AH AH AH

AH AH AH

BAHSETMİŞTİMN GENİŞ AİLE OLARAK YAZIYORUZ TABİ TÜMÜ BİR GÜNDE YAŞANMIYOR AMA BEN ESKİDEN MMNINA ÖYLE AİLESİ MESELELERİ YAZMAZDIM ARTIK İÇİMDE KALAN HERŞEYİ DÖKÜCEM.KAYNANAM HERŞEYE KIZIYOR.TAMAM HAYVAN BESLEMEME FALAN KIZARDI ESKİDENDE İYİCE ABARTTI.ÇOCUK ÜSTÜÜNÜ KİRLETMİŞ KENDİ KENDİME SÖYLENİYORDUM KAYNANAM DEDİKİ BANA BAĞIRAMIYON ACISINI ÇOCIUKTAN ÇIKARTIYON.YEMEK PİŞİRMİŞTİM SIRAYLA...

Sayfayı Paylaş