gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ahmet Levendoğlu kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ahmet levendoğlu kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak ettiğiniz herşey burada arkadaşlar.

Tiyatro ve sinema oyuncusu olmasının yanı sıra yönetmenlikde de başarılı olan usta bir isim Ahmet Levendoğlu....

Sevgili Melek'ler, başarılı oyuncu hakkında merak ettiğiniz herşey burada.

Ahmet Levendoğlu (d. 1945) Sinema ve tiyatro sanatçısı, yönetmen, çevirmen, yazar.
    İngiltere'de "Royal Academy of Dramatic Art" tiyatro bölümü mezunu olan Levendoğlu, sanat hayatına da İngiltere'de başladı.
    Türkiye'de ilk olarak Gen-Ar Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. Yıllarca tiyatroya gönül vermesine karşın, tiyatro kökenli diğer bir çok sanatçı gibi kamera karşısında fazla etkin olmadı. Tiyatro Stüdyosu adıya kurduğu özel kurum; bir çok oyun sergilemenin yanısıra, tiyatro eğitimi de vermektedir.

Ödülleri

Kayıtlarda görünmemesine karşın, sanatçının kendi deyimiyle; "yönetmen, oyuncu, çevirmen, sanat yönetmeni, "uyarlayan" kimlikleriyle (ödül verilmeyen eğitim alanı dışında) tiyatroda uğraş verdiği tüm alanlarda ödül sahibi."

Filmografisi

Sağır Oda - 2006
    Yaz Yağmuru - 1993
    Baharın Bittiği Yer - 1989
    Ateşten Günler - 1987
    Kırık Hayatlar 1985
    Young indiana Jones - 1999

Ahmet Levendoğlu kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sarp Levendoğlu kimdir

Sarp Levendoğlu kimdir

sarp levendoğlu kimdir, kısaca hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri, dizileri "Emret Komutanım" adlı diziden aşina olduğumuz yakışıklı olyuncu Sarp Levendoğlu hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Oyunculuğa altı yaşında başladı. İstanbul Saint Benoit Lisesi’nden mezun olduktan sonra, Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı okudu ve Kültür...
  2. Ahmet Ali Çadır Ahmet Kimdir

Ahmet Ali Çadır Ahmet Kimdir

Ahmet Ali Çadır Ahmet Kimdir biyografisi var mı ya da hayatı hakkında bilgisi olan var mı
  3. Ahmet Selçuk İlkan Kimdir

Ahmet Selçuk İlkan Kimdir

Ahmet Selçuk İlkan Kimdir biyografi bilgilerini paylaşırsanız çok sevinirim kızlar.
  4. Acaba Sarp Levendoğlu Kimdir

Acaba Sarp Levendoğlu Kimdir

Selam millet size bir sorum olacak hep ünlülerin biyografi bilgilerini paylaşıyorsunuz ya bir tane de benim için paylaşın istedim ve Sarp Levendoğlu Kimdir diye merak ediyordum bu yüzden Sarp Levendoğlu biyografisini istiyorum:)
  5. Küçük Ağa Oyuncusu Sarp Levendoğlu Kimdir?

Küçük Ağa Oyuncusu Sarp Levendoğlu Kimdir?

sarp levendoğlu 2014, sarp levendoğlu kimdir, Sarp levendoğlu biyografi bilgileri Ekranların yeni dizisi ve aileler tarafından oldukça beğeni toplayan Küçük Ağa, hızla yükselmeye devam ediyor. Dizinin başrol oyuncularından biri olan Sarp Levendoğlu, karizmatik yakışıklı ve düzgün fiziği ile özelliklebayanların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kendisi hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isteyen...

Sayfayı Paylaş