Ahmet şafak kimdir?

narçiçeğimm

Daimi Üye
Üye
Ahmet şafak kimdir?
Ahmet Şafak
Ahmet Şafak kimdir?

Sevilen yorumcu Ahmet Şafak kimdir nasıl bir hayatı olmuştur merak eden melekler için bu makalemizde paylaştık.

ahmet-safak-beni-ellere-sorma93.jpg

İstanbul'da doğdum.
Bütün öğrenim hayatımı İstanbul'da sürdürdüm.İşletme eğitimi aldım ama bitiremedim.Şu an Bakü Devlet İnce sanat( Devlet Konservatuarı) Üniversitesinde kompozitörlük bölümü öğrencisiyim.
Daha önce gazeteciydim.Yayınlanmış 4 adet kitabım var.Kitaplarım sosyal-politik inceleme eserleridir.Yazmak hayatımın vazgeçilmezidir,artık gazeteci değilim,edebiyatla her gün biraz daha fazla haşır neşir durumdayım.Her tür kitap okurum,seçmem.Kitap okuyuşumda her hangi bir görüş saplantım yoktur.Öğrenme kavramını bir bütün olarak kabul ederim,ayrımı bilgim ve kriterlerim çerçevesinde yaparım.

Ben bir sanatçıyım.Dünyaya sanatın geniş,duygusal,hoşgörülü,renkli ama bir o kadar da sorumluluk isteyen penceresinden bakarım.ben bu ülkenin sanatçısıyım.Türküm ve müslümanım.Elbette bu unsurlar sosyal bakışımı çerçeveler,formalaştırır.Gayem milletime hizmet etmektir.En iyi hizmet milletin kuşakları arasında kültürel bağ kurmaktır,buna amaca yakışır eserler vermektir. Şu ana kadar öyle yaptım.

Altı albüm çıkardım.Şarkılar tamamiyle şahsıma aittir.Bir iki anonim esere de yer verdim. Yalnızkurt isimli eserimi bilmeyen yoktur.Bu eserin sözü de müziği de sonundaki şiiri de bana aittir. TGRT'de SÖZ-MÜZİK AHMET ŞAFAK adıyla şov programı sundum.Her perşembe akşamı renkli konuklarla değişik bir program örneğiydi.Bu programda her hefta orijinal-yeni besteler yaptım seslendirdim.

Dizi filmler gerçekleştirdim.Başrolünde yer aldım.Bunlardan ilki AVCI idi.Kanal D'de gösterildi.Ahmet Şafak,Toprak Sergen,Cem Karaca,Yasemin Kozanoğlu,Nefise Karatay gibi isimler vardı.Sonra Kanal 7'deki RABİA bu dizi filmde sevgili Yeliz Şar ile başrolü paylaştık.Ardından KIYAN TEPESİ EFSANESİ adlı televizyon filmi.Bu film çok anlamlı bir anadolu efsanesini konu ediyordu.Severek oynadım,Kıyan'ı canlandırdım.Türkiyemizin pek çok yöresinde sayısız konserler verdim.Sadece Türkiyemiz 'de değil,Avrupa'da ve Türk dünyasında..
Kırgızistanda ve Azerbaycanda verdiğim konserleri unutamam.Azerbaycan'ın görkemli müzik abidesi Devlet Flormania salonunda ilk kez konser veren Anadolu Türkü olarak tarihe geçtim.İkibin altı yılının sonlarına doğru Kasım'ın 28'inde Haydar Aliyev sarayında verdiğim konserle Azerbaycan'daki sevgim zirve yapmıştır. Azerbaycan'da verdiğim konserlerden sonra yine bir ilki gerçekleştirerek bir sinema filmi çalışması yaptım.çeşitli sebeplerle yarıda kalan filmin çalışmalarına önümüzdeki aylarda devam edilecek. Şu an üzerinde çalıştığım biri tarihi olmak üzere iki roman var.Zannederim ikibinaltı son aylarına doğru ikisini de bitirebileceğim.

Ve Kral Tv ödülü.
Geçtiğimiz yıl özgün müzik dalında erkek kategorisinde Sarıkamış isimli eserimle Kral Tv ödülü aldım.
Şimdide yine bir ilk Sinema filmi Senaryosu tarafımdan yazılan,müzikleri yine tarafımdan yapılacak olan Vatansever filmi.Bu filmin hazırlığı uzun bir süreci bulduktan sonra askıya alınmıştır.Şimdilik bekletilmektedir.

Ahmet-%C5%9Eafak2.jpg

7 ALBÜM 5 KİTAP 2 DİZİ FİLM 1 TELEVİZYON FİLMİ 4 YAZI DİZİSİ

Sanatçımız Ahmet Şafak edebiyat ve Müzik dünyası içinde yer aldığı sürede pek çok esere imza atmıştır. Bunların içinde yedi albüm,5 kitap,iki dizi film oyunculuğu,bir televizyon sineması oyunculuğu,dört uzun yazı dizisi yazarlığı ile çalışmalarını yoğun bir atmosferde sürdürmüştür.Hala da çalışmalarına devam eden sanatçımızın eserlerinin isimleri aşağıda belirtildiği gibidir.

-YÜREĞİM YÜREĞİNLE
-Bu Şehirde
-Dur Dinle
-Aygız
-Nevada Semey
-Sevginin Gücü
-Yabangülü
-Alıcı Kuşlar
-Deli Gönül
-Unutma Beni
-YALNIZKURT
-Bu aşkı öldüremezsin
-Beni Ellere Sorma
-Gülüm
-AliOsman
-Yüreğini Dinle
-Kırmızı
-Beyaz Yarim
-Sevdalı Şehit
-Gada Gözlüm
-Vefasız Yar
-Yalnızkurt
-Turkuaz Yarim
-Adam Gibi
-Yenilgimiz Kutlu Olsun
-Ah Be Yar
-Gözüm Yok
-Lal
-Usta
-Köroğlu
-Olsun
-Babamı Özledim
-AŞK MİLİTANI
-Aşk Militanı
-Tamam
-Unut Onu Gitsin Gönlüm
-Küf Kokuyorum
-İlle de Türkiyemiz
-Döneriz Elbet
-Nalına Mıhına
-Yalnızkurt'un Mektubu
-Anneme Söyle
-Dağlar Yürür ŞİMDİ
-Alaturka
-Şimdi
-Aşk Bizdedir
-Karadeniz Koçaklaması
-İt Gününde Kalmışsın
-Sarıkamış (2005 yılı Kral Tv Video Müzik Ödülü)
-Boşverdim
-Kader Katibi
-Habersiz Gitme
-BEN HALA NÖBETLERDEYİM
-Kan Uykusu
-Ben Hala Nöbetlerdeyim
-Edebalım
-Yahu Senin Nen Ağladı
-Ölürüm Sen Gidince
-Hicaz -Teneffüs
-Annelere Ninni

Ve Sanatçımızın yorumunu öne çıkartan ŞAFAK TÜRKÜLERİ isimli eser.

-KİTAPLAR

-Türk Asrına Giderken
-Kavramlara Dokunmak
-Yükselen Milliyetçilik ve Liberal İhanet
-Kan Meclisi:1915 -Yedi Uyuyanlar Efsanesi ( hazırlanıyor )
-Sanat,Siyaset,Şöhret ( hazırlanıyor )

-DİZİ FİLMLER VE TV FİLMLERİ

-Avcı
-Rabia
-Kıyan Tepesi ( TV Filmi )

YAZI DİZİLERİ

-MHP'NİN YENİ VİZYONU
-ADİL DÜZENİN ANALİZİ
-TARİHE NOT DÜŞMEK
-TARİHİ BARIŞTIRMAK

Geri