gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Ahşap mobilyadaki bardak izlerini nasıl temizleriz?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bukonu; ahşap mobilyalarda bardak izinitemizleme hakkında bilgi vermektedir.
    Hemenhemen hepimizin evinde yemek masası, sehpalarımız kahverengi yada siyahtonlarındadır. Bu tonlardaki mobilyaları kullanmak oldukça zor olduğu gibi birde içtiğiniz keyif çayının bıraktığı buğulu bir leke canınızı sıkabilir.Özellikle yemek masasına tencere koyarken altına rahle bile koysak altında aynılekeyle karşılaşmak mümkün oluyor. Tabi ne yaparsak yapalım bundan kurtuluşolmuyor :S Böyle bir durumda dikkatlice yaparsak etkili bir çözüm önerimiz var:

Sehpanızdakilekeli bölgenin üzerine kolonya damlatın. Daha sonra çakmak ya da kibrityardımıyla kolonyayı yakın, çıkan alevi birkaçsaniye içinde üfleyerek söndürün. Sehpanızı bir bezle silin.

Bu işlem sehpanıza zarar vermez ve tekrar pırılpırıl olmasını sağlar.

2. sare0703

sare0703 Forum Okuru

benim zigon sehpalarımda özellikle bardak izleri var.şimdi bu söyledigin yöntemi merak ettim ve denemek istiyorum ama bi sorun olmaz dimi :)))

3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Dikkatli olur ve hemen ateşi söndürebilirseniz harika bir sonuçla karşılaşırsınız :)

4. beyzanrr

beyzanrr Forum Okuru

ben denedim spr bişi çok gzl hmn lekeyi söküweriyo hiç korkmanıza gerek yok :)

5. Traseri

Traseri Forum Okuru

Evet, bende koyu kahverengi sehpada denedim. Kesinlikle işe yarıyor. Kolonyayı yaktıktan sonra 5 saniye sayıp, nefesimle söndürdükten sonra kuru bir bezle kalan kolonyayı sildim. Fakat şu noktaya dikkat etmekte fayda var. Sadece lekenin üzerine kolonya döküp yakarsanız leke kayboluyor fakat eğilip sehpa yüzeyine ışık yansıyacak şekilde baktığınızda bu sefer işlem yapılan yer daha parlak olarak kendini belli ediyor. Bu nedenle biraz daha zahmetli oldu fakat ben sehpaların tüm yüzeyini 4 - 6 parçaya bölerek işlemi tüm yüzeye uyguladım.

6. Görkem Kamar

Görkem Kamar Forum Okuru

Kesinlikle süper saolun.

7. Sper

Sper Forum Okuru

Sehpaya kolanya dök elinle sür sonra bez koy utuyu isit fisi çek irayi utule hic iz kalmiyor

8. Sper

Sper Forum Okuru

Ütüyü ısıt fişten çek masaya kolanya dök elinle sür kuru toz bez koy bezi utule leke kalmiyor

9. isimsiz

isimsiz Forum Okuru

lekeyi çıkartıyor ama sehpa pütür pütür oldu.

Ahşap mobilyadaki bardak izlerini nasıl temizleriz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahşap Mobilya Dekorasyon

Ahşap Mobilya Dekorasyon

ahşap kitaplık modelleri sürgülü gardrop modelleri ahşap bar bar dekorasyon Ahşap mobilya dekorasyon alanında, iş yeri dekorasyon, ofis dekorasyon, bar dekorasyon, restoran dekorasyonu, villa dekorasyonu, ev dekorasyon, bahçe dekorasyonu işlerinde, mimari tasarım, dizayn, üretimi ve uygulamaları... Yaşadığınız mekanı size özel kılan, sizin tercihleriniz ve hayallerinizdir. Ahşap...
  2. Ahşap Mobilya

Ahşap Mobilya

Ahşap mükemmel bir yapı malzemesidir. Burada ahşabı çağımız teknolojisinin üstün ürünleri beton ve çelik ile kısaca karşılaştıralım ; Ahşap yüksek bir taşıma gücüne sahiptir 1 kilogram ahşap, 1� kilogram beton ya da çelikten fazla yük taşır. Ahşap ile 250 metrelik açıklar kolonsuz geçilebilmektedir. Bu tip konstrüksyonlar da, ağır olması nedeni ile çelik kullanılamıyor Ahşap doğa şartlarına ve...
  3. Ahşap mobilya bakımı hakkında...

Ahşap mobilya bakımı hakkında...

ahşap mobilya temizliği ahşap mobilya ahsap mobilyalar ağaç İçinizde ahşap mobilya seven ve kullanan melekler illaki vardır. Yalnız kullanıyorsunuz ama bakımına özen gösteremiyorsunuz. Hiç sıkıntı etmenize gerek yok çünkü burda ahşap mobilya kullanan melişler için birkaç ipucu var :) Mobilya’ya bakmakToz almanın ipuçları: Toz alırken her zaman yumuşak bez kullanın. Toz, doğru...
  4. Halıdaki mobilya izinden nasıl kurtuluruz?

Halıdaki mobilya izinden nasıl kurtuluruz?

Bu konu; halıdaki mobilya izine çözüm hakkında bilgi verir. Yeni sezonda modern salonlara modern halılar serilirken bütün halıların yaşattığı sorun olan halı izlerini istemesek bile halılarımızda görürüz. Her ev temizliğinde özellikle aynı iz yerine mobilyanın gelmesini ister bunun için çaba sarf ederiz. Peki bu halı izleri düşünüldüğü gibi korkunç mu? İşte siz meleklerimiz için halı...
  5. Halınızdaki Mobilya İzlerini Nasıl Yok Edeceksiniz ?

Halınızdaki Mobilya İzlerini Nasıl Yok Edeceksiniz ?

Bu konu; halıdaki mobilya izlerini giderme konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, sandalyelerinizi, koltuklarınızı ya da masa ve sehpalarınızı mecburen halılarınızın üstüne koyuyorsunuz ve bir zaman sonra sürekli aynı yerde durmaktan halılarda iz kalıyor ve de bu sizi sinir ediyorsa, bunun da bir çaresi var. Evet bu izleri geçirmek istiyorsanız, yazımızın devamını okuyun :tik:...

Sayfayı Paylaş