gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aile içinde en çok tartıştığınız konu nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

merhaba sizlere bir sorum olacak bende evli bir bayan olarak acaba tek tartışma bizim evdemi diye düşünsemde birçok evlilikte farklı tartışma nedenleri olabiliyor. Mesela bizim evde tartışmak için bir sürü konu bulabilirsiniz. Eşimin iş stresini eve getirmesi yada benim günlük olaylardan duyduğum yorgunluk ve sinirli halimi eşime yansıtmam...Evde biten bir malzemeyi eşime söylediğimde ne çabuk bitti durumum yok alamam gibi olaylar tartışmamız için gerekli nedenler. Peki sizin evde en sık hangi konulardan dolayı tartışma yada kavga çıkıyor?

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba sevgili misafir;
    Sorunsuz kavgasız ev yada evlilik yoktur emin olun..Bir evde iki farklı şekilde düşünen beyin.Olaylara duygusal yaklaşan kadın,mantıksal yaklaşan erkek..
    Kadınlar sorunlarını komşusuyla,arkadaşıyla konuşup deşarj olabiliyor.Fakat erkekler,tüm sorunlarını kendi içinde tutarak,gerginleşe biliyor.Evin geçimini sağlamaya çalışan erkek,yoğun iş temposu,gergin bir günün ardından evinde dinlenip huzur bulmak istiyor.Evi çekip çeviren kadın ise günün yorgunluğunu ve stresini eşiyle muhabbet ederek atmak istiyor.Aslında çiftler arasında olan kavgaları incelediğimiz de incir çekirdeğini doldurmayacak mazeretlerin olduğunu görüyoruz.Her iki bireyin istediği tek şey huzur.Ama malesef yaşam standartları, maddi olumsuzluklar,çevresel faktörler doğada yaşamını sürdürmeye çalışan her canlıyı etkiliyor.O yüzden eşinizle olan tartışmaları büyütmemenizi,eşinizi alttan almanızı öneriyorum.Zira böyle bir tutumu sergilediğinizde eşinizde size aynı şekilde davranacaktır...Sevgilerimle

sultansu ve MaWiM bunu beğendi.
  3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Elbette tartışmasız kavgasız bir ev ve evlilik olmaz kim olmaz diyorsa yalan söyler önemli olan sorunların altından saygıyı ve sevgiyi koruyarak bir anlaşma yoluna gidilmesi... Bizim evdede arada oluyor ama sonunda mutlaka tartışmamız birbirimize sarılma ve özür dilemeyle bitiyor:)

sultansu ve BEYZA21 bunu beğendi.
  4. sultansu

sultansu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    18
    kavgalar tartışmalar kesinlikle bir evliliği ayakta tutan birbirinize nasıl davranmanız gerektiği konusunda gizli mesajlar içeren verilerdir. tabii saygı mefhumunu yitirmeden ve birbirinizi dinleyerek kavgayı sonlandırabiliyorsanız. ve eminim her evde temel sorun erkeğin para konusundaki gerginliğidir ki evin geçimini sağlayan olarak bu çok normal.
    naçizane tavsiyem kavga ederken dinle, dinle ki eşinin asıl sorununun ne olduğunu anlayabilesin. böylelikle hem onu anlama hem de yumuşatma fırsatını bulacaksın.

5. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ehh ufak tefek tartismalar oluyo illaki. Onlarda olmasa hersey canim cicim güllük gülistanlk olsa o da monoton olmazmi. Messela bizde de esimin sigarasi beni delirtiyo. Artik kizim tiksinmeye basladi ama o hic umursamiyo bile. Ama her seferinde tatli dille basliyorum sohbete. Amaaan Rabbim dermansiz dert vermesin bunlar aliskanlik gibi oluyo bi süre sonra :)
    - - - Updated - - -

Ehh ufak tefek tartismalar oluyo illaki. Onlarda olmasa hersey canim cicim güllük gülistanlk olsa o da monoton olmazmi. Messela bizde de esimin sigarasi beni delirtiyo. Artik kizim tiksinmeye basladi ama o hic umursamiyo bile. Ama her seferinde tatli dille basliyorum sohbete. Amaaan Rabbim dermansiz dert vermesin bunlar aliskanlik gibi oluyo bi süre sonra :)

aile içinde en çok tartıştığınız konu nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. en çok tükettiğin içecek nedir?

en çok tükettiğin içecek nedir?

siz en çok hangi içeceği tüketiyorsunuz ben şahsen nescafe ve kola...
  2. Aile Nedir..

Aile Nedir..

92 yasında, ufak tefek, kendinden emin ve gururlu, her sabah sekizde giyinip kuşanan ve her ne kadar kör bile olsa saçlarını kıvırıp makyajını mükemmelce yapan yaslı hanım bugün bir huzur evine tasındı. 70 yasındaki kocası ise geçenlerde gereken hamleyi yapıp Allah'ın rahmetine kavuşmuştu.Huzur evinin kapısında sabırla beklenen bir kaç saatin ardından, odasının hazır olduğu söylendiğinde tatlı...
  3. En sevdiğiniz aile oyunları nelerdir?

En sevdiğiniz aile oyunları nelerdir?

aile oyunları nelerdir ayleoyunları Aileleri ve arkadaşları bir araya getirmede ve yüzyüze iletişim sağlamada en yararlı gördüğüm faktörlerden biri aile oyunları melekler. Sizler de oynar mısınız arkadaşlarınızla ya da ailenizle? Oynuyorsanız en sevdiğiniz oyunlar hangileridir? Not: En fazla 3 seçenek işaretleyiniz.
  4. Sizi en çok ne sinirlendirir

Sizi en çok ne sinirlendirir

Sizi En Çok Ne Sinirlendirir ?
  5. Evlilikte aile içi tartışmaların en yaygın olan sebepleri:

Evlilikte aile içi tartışmaların en yaygın olan sebepleri:

Hepimizin zaman zaman evlilik hayatında irlli,ufaklı tartışmalarımız olmuştur muhakkak ama bunun sebeplerini bilirsek ve ona göre davranırsak bu tür kavga ve tartışmaları daha aza indirebilir yada tamamen ortadan kaldırabiliriz. İşte arkadaşlar evlilik hayatınıza yardımcı olabileceğini düşündüğüm bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyorum. Karakter farklılıkları: Bazen aranızdaki farklılıklar...

Sayfayı Paylaş