gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine)

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

erkek eşine nasıl davranmalı eşime nasıl davranmalıyım hamilelikte eşler davranmalı hamile eşe davranılır eşim hamile davranmalıyım Yalnız beylerin değil hanımların da beklentileri vardır. Çünkü evlilikte bir paylaşma söz konusudur. Görevler karşılıklı yerine getirilirse huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir. İşte hanımın beyinden bekledikleri:

• Eşine karşı sorumluluklarını bilip ona göre davranan bir eş, hanımını da böyle davranmaya mecbur eder.
    • Anlayış,fedakarlık ve hoşgörü karşılıklı olmalıdır.
    • Beyler, hanımların erkeklere göre daha duygusal bir yapıya sahip olduklarını unutmamalı.
    • Eşimden onun hayatındaki yerimin önemini bana sık sık hissettirmesini beklerim. Yabancı kadınlara olan tavrı konusunda eşimin benden değil, ’tan korkup titremesi gerekir.
    • Ev içinde kendisi için giyinip süslendiğimde bunu fark etmesini isterim.
    • Benden beklediklerini bağırıp çağırarak veya emrederek değil, teşvik edici güzel sözlerle söylesin.
    • Bana itimad etsin, ruhen beni desteklesin. Yakın akrabalar arasında da riyaya kaçmadan takdirkar sözler sarfetsin.
    • Arasıra da olsa ev işlerinde bana yardımcı olsun.
    • Peygamberimiz’in (sav) Hz. Aişe’ye (ra) ev işlerinde yardımda bulunduğunu, yırtık elbiseleri dikip ayakkabıları tamir ettiğini unutmasın.
    • İyilikle halledebileceğimiz meselelerde zora başvurmasın.
    • Şahsiyetime saygısızlık etmesin.
    • Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik, onların annelerini sevmektir.
    • Benden beklediği tatlı dil, güler yüz ve güzel davranışları o da bana göstersin.
    • Bencil olmasın, hanımının ve çocuklarının da teneffüse ve gezip dinlenmeye ihtiyaç duyduklarını unutmasın.
    • Aşırı kıskançlık ve diktatörlüğün aileyi mutsuzluğa ittiğini aklından çıkarmasın.
    • Eşinin ve çocuklarının sevgisini kaybetmek istemiyorsa asla onlara kötü söz söylemesin, sövüp saymasın.
    • İyilik etmek istiyorsa önce ailesini düşünsün. Böylece dünyada ve ahirette karlı çıkar.
    • Meraklarının, zevklerini ve fikirlerini benimle paylaşsın.
    • Her gün eşiyle sohbete zaman ayırsın, çünkü bütün gün onu bekliyorum.
    • Hatalarım ve kusurlarımla beni sevsin. Böyle yaparsa eksikliklerimi azaltmaya daha çok gayret ederim.
    • Eşimle özel anlarımız olsun. Mesela haftada bir defa gezilip görülmeye değer yerlere gidelim.
    • Eve patlayacak bomba gibi değil, mütebessim bir çehre ile girsin.
    • Arada bir küçük hediyelerle gönlümü hoş etsin.
    • Annesine, babasına ve yakınlarına göstermemi beklediği saygıyı o da benim yakınlarıma göstersin.
    • Çalışmaları ve meşguliyetleri fazla diye beni ihmal etmesin.
    • Geç vakitlere kadar dışarıda kalmayı alışkanlık haline getirmesin.
    • Benden gizli işler yapmasın.son sözü yine kendisi söylesin ama benimle de istişare etsin.
    • Kazancına şüpheli veya haram karıştırmasın, evine helal kazanç getirsin.
    • Beni başkalarının içinde azarlamasın, ailemizle ilgili bir problemi ima yolluda olsa üçüncü şahıslara açmasın.
    • Bana dünyalık bir hayat arkadaşı gibi bakmasın, onu cennetteki hurilerden bile kıskanacak kadar çok sevdiğimi bil

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bazı maddeler çok güzel de erkeklerin çalışmaları daha mı fazla kadınlar çalışmıyor mu bunları kim yazıyor böyle anlamıyorum kaçıncı yüzyıldan kalma fikir bunlar ne demek son sözü erkek söylesin yok böyle birşey hatalarımla kabul etsin yazmışsınız sanki kadınlar hep hatalı resmen kadınları küçültmek için yazılmış bu yazı onu evde beklediğimi unutmasın diye yazılmış kim bekliyor kadınlar artık çalışıyor .YA DİYORUMYA ÇOK MERAK EDİYORUM BU YAZIYI YAZANI BEN.

ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı?

Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı?

ergenlere nasıl davranılmalı öğretmenlere nasıl davranmalıyız öğretmenlerimize davranmalıyız öğretmenimize öğretmene davranılır *Gençlerle şakalaşın, espri yapın, ama sakın alay etmeyin. *Onları anlamaya ve empati kurmaya çalışın ama sakın yaşadıklarını küçümsemeyin. *Onlara kuralları açıklayın ve uymalarını isteyin ama bunu otoritenizi kanıtlama yolu olarak kullanmayın. *Gençleri kabul...
  2. ailede kadın nasıl davranmalı

ailede kadın nasıl davranmalı

kocaya nasıl davranmalı kadin kocasina nasil davranmali kadın kocasına nasıl davranmalı engelli insanlara davranmalıyız kocama davranmalıyım bir kadın, önce evinin kadını olmalı. Kocasına, akrabalarına, komşularına karşı daima saygılı ve uyumlu bir kişilik sergilemelidir. Tutumlu olmalı, zira (c.c.) israf edenleri sevmez. Evde herşeyi dikkatli ve itina ile kullanmalı. En ufak ve değersizmiş...
  3. Anaokuluna Başlayan Çocuklara Aileler Nasıl Davranmalıdır ?

Anaokuluna Başlayan Çocuklara Aileler Nasıl Davranmalıdır ?

anaokulu mecburimi Meleklerim çocuğunuzun anaokuluna gitme yaşı geldiyse gönderin çekinmeyin.Hadi gönderdiniz ona nasıl davranıcaksınız bunu biliyormusunuz.?Bilmiyorunuz değil mi? o zaman buyrunuz:) Anaokuluna Başlayan Çocuklara Aileler Nasıl Davranmalıdır ? Anaokuluna başlama hem aile için hem de çocuk için çok önemli bir ilk adımdır. Aileler bir çok kaygı yaşamaktırlar. Özellikle...
  4. nasıl davranmalıyım

nasıl davranmalıyım

sevdiğm cocuk 7 aralık doğumlu ona nasıl davranmalıyım ???
  5. nasıl davranmalı

nasıl davranmalı

şimdi bzim sınıfta bir kız var üst sınıfdan birini sevyor. sürkli her tenefüste onu görmek için çabalıyor sizce nasıl davranmalı. ben ona sürekli etrafında dolaşmaması gerektiğini ve kimseye söylememesi gerektiğini söyledim. küimseye söylemedi ama hep onu görmek için oradan oraya gidiyoruz. diyorum git sınıfına bak bakamam diyor beni gönderyor ne yapıor git bak diye. bana baktımı diye hepbana...

Sayfayı Paylaş