ailede kadın nasıl davranmalı

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

kocaya nasıl davranmalı kadin kocasina nasil davranmali kadın kocasına nasıl davranmalı engelli insanlara davranmalıyız kocama davranmalıyım bir kadın, önce evinin kadını olmalı. Kocasına, akrabalarına, komşularına karşı daima saygılı ve uyumlu bir kişilik sergilemelidir.
    Tutumlu olmalı, zira (c.c.) israf edenleri sevmez. Evde herşeyi dikkatli ve itina ile kullanmalı. En ufak ve değersizmiş gibi görülen her şeyi değerlendirmesini ve yerinde kullanmasını bilmeli. Zenginde olsa, her şeyi bolca alabilecek imkanlarada sahip bulunsa bile, daima her varlığın bir yokluğu bulunabileceğini ve aç-yoksul insanların varlığını düşünmeli, her şeyi iktisatlı kullanmalı. Az masrafla güzel ve leziz yemekler pişirmesini bilmeli. Her konuda kocasına yardımcı olmalı, ona lüzumsuz masraf yaptırmamalı, kocasının malını ve servetini çar-çur etmemelidir.
    Özellikle misafir geldiği zamanlarda mutfak sanatını iyi kullanmalı; kendi akrabaları ve dostları geldiğinde nasıl davranıyorsa, kocasının akrabalarına karşı da daima en güzel ikramı yapmaya gayret etmeli. Misafirin gelmesinden dolayı kocasına eziyet etmemeli, severek hizmet etmelidir
    Kadın hareketli ve eli çabuk olmalı, uyuşuk, mıymıntı olmamalı. Kocasının olmadığı saatlerde çabucak işlerini bitirip kendisine zaman ayırmalı. Kocası işten gelmeden ona en güzel şekilde süslenip hazırlanmalı, o gelince lüzumsuz başka şeylerle oyalanmdyıp, eşi ile hoşca vakit geçirmeli. Özellikle yeni evlilik aylarında, çocukları çoğalmadan böyle yaparak, kocasını eve iyice bağlamasını bilmeli, kocasının kalbine girmelidir.
    Kadın cilveli, tatlı dilli, güler yüzlü olmalıdır. Eve gelen eşine sevimli bakışlarıyla, güzel davranışlarıyla onun yorgunluğunu unutturmalıdır. Bir kadın kadınlık sanatını iyi kullanmazsa, eşini evinden soğutabilir. Inatçılık kötüdür ama, kadınlarda daha da kötüdür. İnatçılık yüzünden nice yuvalar, bir hiç uğruna yıkılıp git mıştir. Geride ise annesiz-babasız çocuklar üzüntü ve gözyaşı, hatta bazen de kan bırakdığı olmuştur. Onun için kadın uysal olmalı, kocasıyla ve çevresiyle kolayca uyum sağlamalıdır. 0 zaman değeri anar, yuvada huzur ve mutluluk hakim olur.
    Fakat bunun yanı sıra, her türlü zorlukları yenme hususunda ise azimli olmalıdır. Gelen bela ve musibetlere karşı kocasına daima destek vermelidir. Nankörlük etmemeli; varlık anında yanında olup, fakirlik ve sıkıntı anında eşini yalnız bırakmamalıdır.
    Eşinden daima helal rızık istemelidir. Luzumsuz ve israf olan, eşinin maddi gücünün yetmediği şeyleri istememelidir. Çocuklarını daima helal ve hayırlı rızıkla yetiştirmeyi şiar edinmelidiv Zira ecdadımız; "Yuvayı dişi kuş yapar." sözünü boşuna söylememişlerdir. Çocuklarının hem annesi ve hem de eğiticisi olmalıdır. Onları sürekli azarlayan, döven ve babalarına şikayet eden biri olmamalıdır. Bilhassa onları seven, eğiten, sabırla onlarla arkadaş gibi oynayan bir mürebbiye olmalıdır.
    Kadın evinde, özellikle de kocasının yanında ne kadar hareketli ise, sokakta bunun aksine ağırbaşlı, onurlu, ciddi ve hanımefendi olmalıdır. Haya ve edebini hiçbir zaman kaybetmemelidir; Hayasız kadınlardan daima uzak durmalıdır. Yanlış düşünceye sebeb olacak mekanlardan uzak durmalıdır. Yürümesinde, konuşmasında, bakışlarında, alışveriş ve bütün davranışlarında çok ciddi olmalıdır. Hele yürürken kadınlık belirtilerini tamamen gizlemeye çalışmalıdır. Zira Cenab-ı Hakk Nur Suresi 31. ayette; "Kadınlar ziynetlerinin bilinmemesi ve erkeklerin dikkatlerini üzerlerine çekmemeleri için ayaklannı yere sert vurarak çalımlı ve hareketli yürümesinler." buyurmuştur. Ozetlersek; Kadın evinde dişiliğini ve güzelliğini, dışarıda ise kişiliğini sergilemelidir

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Siz kadını tam bir köle gibi yansıtmışsınız Unutuyorsunuz galiba kadınlar artık çalışıyor ve eve yorgun geliyor.Sizin bu yazdıklarınız sadece ev hanımlarını kapsıyor .GALİBA...

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

haklısınız ama ailede erkek nasıl davranmalı acaba?hep kadınlardan bekleniyor bunlar zaten....

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

hep kadınlar mı bole davrancak ya erkekler

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

bunların hepsine yapmak bile yetmiyor hep altan alan sen olunca her kusur senin başına kalıyor yani kadın kadınlığını erkekede erkekliğini bilecek Allah yukardaki davranan fakat makbul görmeyen kadınlara sabır versin amin.

6. üye işte

üye işte Forum Okuru

Allah aşkına bu durumu eleştiren çalışan kadınlara soruyorum, sizi çalışın diye kimse zorlamıyor, kapitalizmin oyuncağı haline gelip, kendi kadınlıklarını henüz tam anlamıyla yapamadan bir de iş hayatına atılıp erkek rolüne soyunuyorlar. Yukarıda sayılanları yapamıyorsanız bari dil uzatmayın, eksikliğinizi bu şekilde bastırmaya çalışmayın. Şu an ne tam anlamıyla kadın gibisiniz, ne de erkek gibi. Arada kalmış asi, hırçın, anlayışsız, kabalaşmaya doğru giden kadın modelinin ilk örneklerisiniz, umarım sizden sonra gelenler sizin gibi olmaz

7. uye

uye Forum Okuru

Basina gelince anlarsin kaba olan senin tavrin

ailede kadın nasıl davranmalı konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Gebe bir kadın nasıl yaşamalı? Çevresindekiler ona nasıl davranmalı?

onlar yaşamalı onlar yaşamalı oyunları oyunu onlaryaşamalı Gebelik normal yaşantıyı değiştirmeyi gerektirmez. Ancak gebe kadın, mümkün olduğunca sakin, kaygı ve baskılardan uzak yaşamalı ve dengeli beslenmelidir. Herşey normal olduğu sürece hareketliliği kısıtlamaya gerek yoktur. Hamile bir kadın günlük yaşamını ve çevresi ile ilişkilerini kısıtlamadan devam ettirmeye çalışmalıdır. Gebelik...
  2. Bir engelli insana nasıl davranmalı?

engellilere nasıl davranmalıyız engelli insanlara nasıl davranmalıyız özürlülere engellilere yardım edilir yardım edebiliriz 1.) Engelli bir insanın eli-kolu olmasa dahi, elinizi uzatarak selam verin. Engelli kişi size nasıl davranacağını bilir. 2.) Yardım etmeden önce yardım isteyip istemediğini sorun. İstek olmadan yardım etmeye kalkmayın. 3.) Kendinize göre yardım etmeye kalkmayın....
  3. Öğretmenler Ergenlere Nasıl Davranmalı?

ergenlere nasıl davranılmalı öğretmenlere nasıl davranmalıyız öğretmenlerimize davranmalıyız öğretmenimize öğretmene davranılır *Gençlerle şakalaşın, espri yapın, ama sakın alay etmeyin. *Onları anlamaya ve empati kurmaya çalışın ama sakın yaşadıklarını küçümsemeyin. *Onlara kuralları açıklayın ve uymalarını isteyin ama bunu otoritenizi kanıtlama yolu olarak kullanmayın. *Gençleri kabul...
  4. Kanser hastası yakınları nasıl davranmalı?

kanserin son evreleri kanserde son evre kanser evreleri kanserin evresi kanser evre Sakın moral vereyim derken bu hatalara düşmeyin Psikolog Şebnem Turan “Halk arasında, kanserin stres ve negatif düşüncelerle ortaya çıktığına inanılır. Kanser hastaları ve yakınları da çoğu zaman kendini ‘rol yapma’ya zorlar” dedi. Hasta yakınlarının durumu abartıp, moral vermek amacıyla ‘daha ne kötüleri var,...
  5. ailede erkek nasıl davranmalı(beylerin dikkatine)

erkek eşine nasıl davranmalı eşime nasıl davranmalıyım hamilelikte eşler davranmalı hamile eşe davranılır eşim hamile davranmalıyım Yalnız beylerin değil hanımların da beklentileri vardır. Çünkü evlilikte bir paylaşma söz konusudur. Görevler karşılıklı yerine getirilirse huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir. İşte hanımın beyinden bekledikleri: • Eşine karşı sorumluluklarını bilip ona...
  6. Saliha olan bir hanım evlilikte nasıl davranmalı?

kocaya nasıl davranmalı kadin kocasina nasil davranmali kadın kocasına nasıl davranmalı bir kadın kocasına davranmalıdır Mü'min olan evli bir hanım evlilikte nasıl davranması gereklidir ve nelere dikkat etmelidir 1- Saliha.bir kadın, önce evinin kadını olmalı. Kocasına, akrabalarına, komşularına karşı daima saygılı ve uyumlu bir kişilik sergilemelidir. 2-Tutumlu olmalı, zira Allah (c.c.)...
  7. Hanıma nasıl davranmalı?

islamda erkek kadına nasıl davranmalı hamile kadına nasıl davranılmalı erkek hanımına davranmalı bir bayana davranılır bayanlara davranılır Dinimizde hanımların değerlidir.Ve kuranda hanımlara nasıl davranılacağı gayet açık bir şekilde ifade ediliyor.Ancak bunu bir çok kişi bilmiyor.Beylere sesleniyorum hanımlarınıza hak ettiği değeri veriniz!!! HANIMA NASIL DAVRANMALI? İslâm âlimlerinden,...
  8. Gelişimi için Çocuğa Nasıl Davranmalı

Gelişimi için Çocuğa Nasıl Davranmalı Arkadaşlar ben bilinçli bir anne olmak istiyorum elbette ki herkes iyi bir anne olmak ister ama benim ilk anneliğim ve bu konuda sizden yardım bekliyorum tecrübelerinizi yazınız.
  9. Hacca Gidecek Kadınlar Nasıl Davranmalı?

hacca gidecek kadınlar kadın hacılar nasıl davranmalı hac ziyaretinde haram olan davranışlar Hac ziyaretini gerçekleştirecek hanımların mutlak ve mutlak uzak durması gereken davranışlar ve kendilerine haram olan yasaklanan olaylar vardır. Peki hacca giden bayanlar hac ziyareti esnasında nelerden uzak durmalı? Kendilerine yasaklanan olaylar nelerdir? İşte cevabı; Kadınların hac vazifesini...
  10. nasıl davranmalı

şimdi bzim sınıfta bir kız var üst sınıfdan birini sevyor. sürkli her tenefüste onu görmek için çabalıyor sizce nasıl davranmalı. ben ona sürekli etrafında dolaşmaması gerektiğini ve kimseye söylememesi gerektiğini söyledim. küimseye söylemedi ama hep onu görmek için oradan oraya gidiyoruz. diyorum git sınıfına bak bakamam diyor beni gönderyor ne yapıor git bak diye. bana baktımı diye hepbana...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. eşime nasıl davranmalıyım

,
  2. evlilikte kocama nasıl davranmalıyım

,
  3. umursamaz esle nasıl gecinmeli

,
  4. asabi kocama karşı nasıl davranmalıyım,
  5. hamile hanimina nankör gelen erkekler