gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

AirTies, IPTV alıcısı üretti

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Kablosuz ağlar ve genişbant internet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies, Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle, mevcut televizyonların internet üstünden yayınları almasını sağlayan ve isteğe bağlı program izlemeyi mümkün kılan IPTV alıcısı üretti. AirTies'ten yapılan açıklamaya göre şirket, tamamen yerli kaynaklarla ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle üretilen M-140 adı verilen kutusuyla önce Rusya, ardından Avrupa ve ABD pazarına girecek.

Özellikle internet servis sağlayıcıları ve içerik üretenler tarafından beklenen IPTV'nin, Türkiye'de de içerik ve dağıtım açısından 2008 yılının son çeyreğinde hayata geçirilmesi planlanıyor.

AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, teknolojik alt yapı hazır olduğu anda AirTies'ın M-140 ile IPTV'ye geçişi sağlayacağını bildirdi.

M-140'ların fiberoptik kabloyla internet bağlantısı olan yerlerde en verimli şekilde kullanılabileceğini belirten Çelebi, normal bakır tellerle sağlanan hızlı ADSL bağlantısında da sorunsuz bir şekilde internet üzerinden TV yayınlarının izlenebildiğini, IPTV'nin görüntü kalitesinin geleneksel televizyonlardan çok daha iyi olacağını ifade etti.

AirTies olarak odak noktalarının yurt dışı pazarlar olduğunu ifade eden Çelebi, şunları kaydetti:
    “Hedefimiz, Türkiye sınırları içinde katma değer yaratan, Türkiye'nin örnek şirketi olarak dünyaya açılmak. Çünkü AirTies'ın Türkiye'deki başarısı, Ar-Ge gücünden kaynaklanıyor. Biz Türkiye'nin 'teknoloji alanında dünya markası yaratma' hedefi için talibiz. M-140'ın bu hedef için çok önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz. Bugüne kadar Türkiye pazarında önemli başarılara imza attık, hızla büyüdük. AirTies bununla yetinmeyecek.”

Çelebi, AirTies'in önümüzdeki 5 yıl içindeki hedefinin ise Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika'yı kapsayan EMEA bölgesinde liderlik olduğunu bildirdi.

AA

AirTies, IPTV alıcısı üretti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üretim Mühendisi

Üretim Mühendisi

İmalat sektöründe faaliyet gösteren işletmelerde üretilmesine karar verilen bir ürünün üretim yöntemleri ile bu yöntemleri gerçekleştirecek üretim araçlarının tasarımı, uygulanması ve kontrolünde çalışan kişidir. GÖREVLER -Üretilecek bir ürünün imalatı ile ilgili üretim yöntemlerini araştırır, tasarlar, -Üretimde kullanılacak malzemeleri tespit eder, üretim aşamalarını planlar, kalite...
  2. Protein Üretimi

Protein Üretimi

Şekil 105: Yeni bir protein üretilmesi gerektiğinde, kendileri de birer protein olan mesaj taşıyıcılar, vücudun ilgili hücrelerine protein talebiyle ilgili mesajı taşırlar. Hücrelerdeki protein üretimi, Allah'ın yarattığı mucizevi olaylardan bir tanesidir. Her hücre, son derece gelişmiş, ileri bir teknoloji ve organizasyona sahip bir fabrika gibi çalışır. Gözle görülmesi imkansız olan,...
  3. TV’de ’kişiye özel yayın’ Airties ile başlıyor

TV’de ’kişiye özel yayın’ Airties ile başlıyor

Türk Telekom’un internet protokolü (IP) üzerinden dağıtacağı TV ve radyo yayınları için dünyada IPTV üzerinden ’öde-izle’ sistemlerinde yüzde 70 pazar payına sahip ABD’li SeaChange ile Türkiye’nin kablosuz iletişim sistemlerindeki pazar lideri Airties işbirliği yapıyor. TV yayıncılığını interaktif ve kullanıcıya özel hale getiren IPTV teknolojisi sayesinde, her TV abonesi kendi yayın akışını...
  4. Uydu Alıcısı Olanlar İçin Faydalı Bilgiler...

Uydu Alıcısı Olanlar İçin Faydalı Bilgiler...

Türksat Şebeke Arama-Manuel Girilmesi Gerekenler-Tüm Liste-Radyolar ------------------------------------------------- Kör Tarama Özelliği olan receiverler için:Uydu tanıtılır.DiseqC varsa,tanıtılır. Hiçbir frekans girmeden,Tek uydu Tarama-Kör Tarama-Tarama kısmına gelip,basılır. ------------------------------------------------- DİKKAT !!! Türksat tanıtım Kanalı,Teletext ve Otomatik Tarama...
  5. Uydu Alıcısı Nasıl Kurulur?

Uydu Alıcısı Nasıl Kurulur?

Görüntülü ve sesli haberleşmeyi uydu kanalıyla sağlayan teknolojiler uydu alıcılarıdır. Gelişen teknolojiyle farklı tip ve modellerde uydu alıcıları tasarlanmıştır. Teknik olarak her birinin kurulumu benzerdir. İlk uydu alıcıları analog sistemliydi. Bu tip uydu alıcılar uydudan gelen veriyi görüntüye çevirebilir. Ancak analog sistemlerde kanalların yeri değiştirilemez. Bu uydu alıcılarının...

Sayfayı Paylaş