gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Ajda Pekkan Somaliye Gidiyor

Konu, 'Magazin' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

ajda pekkan kimdir biyogrofi şarkıları resimleri şarkı sözleri hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar süper Star Ajda Pekkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Somaliye gidiyormuş melekler :)
    gelelimmmm haberimizin detayına;

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış,Ortaköy'deki Avrupa Birliği Çalışma Ofisinde Süper Star Ajda Pekkan'ı kabul etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşme sonrası Ajda Pekkan ve Bakan Egemen Bağış ortak bir basın açıklaması yaptı. Pekkan konuşmasının başında Hakkari Çukurca'daki hain saldırıda şehit olan askerlerin ailelerine ve Türk milletine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. Pekkan Somali'ye yapacağı ziyaretle ilgili bilgiler de verdi.

"AJDA HANIM BAŞBAKANIMIZIN DAVETİNE İCABET EDEREK, BU AKŞAM SOMALİ'YE GİDECEK "

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzekereci Egemen Bağış ve Süper Star Ajda Pekkan bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan Bakan Bağış, Pekkan ile yakın birer dost olduklarını hatırlattı. Bakan Bağış, Pekkan ile görüşmelerinde Başbakan Erdoğan'ın çağrısıyla başlatılan Somali çalışmalarını değerlendirdiklerini de kaydetti. Bağış, " Ajda Hanım bu akşam Sayın Başbakanımızın davetine icabet ederek, Başbakanımızla birlikte Somali'ye gidecek. Orada yaşanan insanlık dramını kendisi bizzat gözlemleyecek ve bununla da kalmayacak. Türkiye'de Somali konusunda gerçekten acıları paylaşan birçok partnerle birlikte bir organizasyonun öncülüğünü de yapacak. Eylül sonu Ekim başı gibi, İstanbul'da Kuruçeşme Arena'da bir konser gerçekleştirecek ve bunun bütün gelirini de, Somali'de açlık, susuzluk, kıtlık sorunu yaşayan, çocuklarının göz göre göre erimesine şahit olan, onları kaybeden o acılı anne babaların evlatlarını doyurabilmesi için bütün gelirini de hibe edecek. Bunu da Başbakanımızın öncülüğünde başlayan Başbakanlık Yardım Hesabı araclığıyla yapma kararını biraz önce aldılar. " diye konuştu. Bakan Bağış İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da konserin tanıtımı için belediyenin tüm kaynaklarını seferber etme sözü verdiğini belirtti. Bağış, Başbakan Erdoğan'ın konserin hazırlıklarını yakından takip ettiğini de dile getirdi. Bakan Bağış, Ajda Pekkan'ın yarın akşam Bursa'da vereceği konseri de Hakkari Çukurca'da yaşanan hain saldırı nedeniyle iptal ettiğini ve konserin 24 Ağustos'ta yapılacağını söyledi. Bağış, " Kimsenin geldiği noktaya tesadüfen gelmediğine inananlardanım. Ajda Pekkan'a da Süper Star ünvanının tesadüfen verilmediğini bu duyarlılığı nedeniyle bir kez daha görmüş oldum. Kendisinin dostu arkadaşı olmaktan bir kez daha onur duydum " dedi.

SÜPER STAR'DAN ÇUKURCA'DAKİ SALDIRIYA BAŞSAĞLIĞI

Toplantıda Ajda Pekkan da bir konuşma yaptı. Somali ile ilgili konuşmasından önce, Hakkari Çukurca'daki saldırıya değinen Pekkan, " Öncelikle milletçe başımız sağolsun diyorum. Bugün Avrupa Birliği bakanımız Sayın Egemen Bağış Beyle Somali için, düzenleyeceğimiz konseri konuşmak için gelmiştim. Ancak Hakkari Çukurca'dan gelen şehit haberleri hepimizin yüreğini sızlattı. Hüznümüz, acımız çok büyük. Milletimize başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyorum. İnşallah bu beladan, bir an evvel tamamen kurtulur; ülkemiz için, aydınlık bir geleceğe hep birlikte yürürüz. " dedi.

"TEHİR ETTİĞİM BURSA'DAKİ KONSERİM YERİNE, KENDİLERİNE EŞLİK ETMEYE KARAR VERDİM "

Somali'de insanlığın bir sınavla karşı karşıya olduğunu kaydeden Pekkan, " Bizler burada her türlü imkana sahipken, Somali'de ne yazık ki çocuklar içecek bir yudum su bulabilmenin, anneler çocuklarına yedirecek bir lokma ekmek bulabilmenin mücadelesini veriyor. Bu nasıl bir trajedidir arkadaşlar ?" diye sordu. Önce derin bir iç çeken Pekkan, "Orada böyle bir tablo varken, bizler rahat uyuyabilir miyiz ? Elbette rahat uyuyamayız. Bunun için devlet ve milletçe başlatılan yardım seferberliğine biz de katkıda bulunmak istedik ve Somali için bir konser düzenlemek istedik. Sayın Başbakanımız ve değerli eşleri Emine Erdoğan hanımefendiden Somali'ye birlikte gitme daveti almıştım.Şehitlerimiz nedeniyle tehir ettiğim Bursa'daki konserim yerine kendilerine eşlik etmeye karar verdim. Bursa konserimiz 24 Ağustos Çarşamba gecesi gerçekleşecektir.Bu nedenle buradan Sayın Başbakanımıza ve Sayın Emine Hanım'a nazik davetlerinden ve her falekette olduğu gibi Somali'ye karşı büyük bir duyarlılık gösterdiklerinden dolayı bir sanatçı ve bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum. "dedi. Bu arada Bakan Bağış Somali'ye hangi sanatçıların gideceği sorusuna ise, " Benim bildiğim kadarıyla Sertab Erener var; Muazzez Ersoy var. Ama başka sanatçı var mı bilmiyorum " yanıtını verdi. Bu akşam Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Somali'ye gidecek olan Ajda Pekkan'ın Cuma akşamı yurda dönmesi bekleniyor.

Ajda Pekkan Somaliye Gidiyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ajda Pekkan

Ajda Pekkan

Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946 yılında İstanbul'da doğdu. Deniz binbaşısı olan babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük'te geçti. Şarkıcı olmak için büyük heves taşıyan Çamlıca Kız Lisesi öğrencisi Ajda Pekkan, 1962 yılında dönemin en popüler gece kulübü Çatı'nın sahibi olan İlham Gencer'e ulaştı. İlk olarak seslendirdiği Mina'nın "Il Cielo In Una Stanza" şarkısıyla kendini...
  2. Ajda PEKKAN

Ajda PEKKAN

AJDA PEKKAN Hayatı Yaşamı Biyografisi Ayşe Ajda Pekkan, 12 Şubat 1946 yılında İstanbul'da doğdu. Babası Rıdvan Pekkan deniz binbaşısı, annesi Nevin Dobruca ev hanımıydı. Babasının görevi dolayısıyla çocukluğu Gölcük'te, Amerikan askerlerinin ailelerinin arasında geçti. Modern bir ortamda ancak ailevi sorunlar arasında geçirilen çocukluk Ajda Pekkan'ın gençliğini etkileyen önemli bir dönem...
  3. Ajda Pekkan '' Yakar Geçerim ''

Ajda Pekkan '' Yakar Geçerim ''

ajda pekkan, yakar geçerim, şarkı sözü, parçası hakkında,tarkan, kim söylüyor, resimi hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz Ben senimn yerinde ollllsammm ... ufak ufak uzarım durmaaaaammm ..Pılımı pırtımı toplarrrrr giderimmm, la la lay la lay :D:D Ajda 'nın her şarkısını ayrı severim. Şimdi ise yakar geçerim şarkı sözü ile burdayım.. Unutmadan birde resmi :) Yine yüzünden düşen...
  4. Ajda Pekkan Adana'yı salladı

Ajda Pekkan Adana'yı salladı

ajda pekkan resimleri konserleri istanbul konseri bilet fiyatları konser resimleri haberleri hakkında bilgi için meleklermekani.com Olay kadın Ajda pekkan Yine yaptı yapacağını melekler :D:D verdiği her konseri ile hayranlarını yerinde durdurmayan Pekkan Bu kez Adana'yı salladı :D:D kendi tasarımlarını yapan Ajda Pekkan Herşeyi ile süper melekler :D:D Gelelim Adan Konserinin Detay...
  5. Ajda Pekkan Somali konseri 1 Ekimde!

Ajda Pekkan Somali konseri 1 Ekimde!

ajda pekkan somali konseri tarihi 1 ekim konseri haberleri burada arkadaşlar. Her gün yüzlerce kişinin açlıktan, hayatını kaybettiği Somali'ye yardım eden ünlüler arasına Ajda Pekkan'da girdi. Geçtiğimiz günlerde Nihat Doğan Somali ziyaretinden sonra yeni albümünün gelirinin yarısını Somali'ye bağışlayacağını söylemişti. Somali'de ki açlık haberlerinden sonra, karnımızı doyururken hem...

Sayfayı Paylaş